| | "Свобода" - єдина, хто намагається ускладнити життя олігархам, - Карасьов
Социум

"Свобода" - єдина, хто намагається ускладнити життя олігархам, - Карасьов

Ухвалення парламентом законопроектів про денонсацію конвенції з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та про повернення капіталів, запропонованих депутатами від партії «Свобода», дасть можливість припинити виведення капіталів з України. Про це в коментарі «Газета.ua» заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
«Я не впевнений, що ці законопроекти у разі ухвалення дозволили б повернути до України більше сотні мільярдів доларів, як стверджують їхні автори. Але це дало б можливість припинити виведення грошей з країни», - стверджує політолог.
На думку Карасьова, «Свобода» принаймні спробувала змінити законодавство, яке б «ускладнило життя олігархам». Інші політичні сили навіть такої спроби не робили, хоча мали всі важелі для розв’язання проблеми.
За його словами, діючий в Україні політико-економічний лад перешкоджає розвитку країни.
«Чому ми спочатку вибираємо, а потім наполегливо скидаємо владу? Тому що будь-який політичний проект в олігархічній системі зав'язаний на користь своїх спонсорів. Якщо цей пристрій не зламати, суспільство і далі буде наступати на одні й ті ж граблі. У «Свободи», на відміну від інших нинішніх опозиціонерів, безумовно, є моральне право ставити питання про злом олігархічної моделі. Інше питання, чи знайдуть підтримку запропоновані депутатами-"свободівцями" законопроекти, спрямовані на обмеження впливу і можливостей олігархів. Хоча «Свободі» не звикати братися за виконання завдань, які спочатку здавалися нездійсненними. Досить згадати, як фанатично вони домагалися заборони Комуністичної партії. Адже теж здавалося - в нашій країні це неможливо», - констатував Карасьов.
Політолог Олександр Солонько вважає, що «Свобода» звикла битися самостійно, причому з противниками, які набагато перевершують націоналістів у ресурсах. Це свободівський "фірмовий" політичний стиль.
««Свобода» підготувала кілька законопроектів: наприклад, про скасування грошової застави для корупціонерів, який ще в 2015 році був зареєстрований, а потім на ньому намагалися піаритися представники влади. Був також законопроект про ліквідацію приватних монополій. "Свободівці" вимагають, щоб економічні монополії належали тільки державі. Питання в тому, що боротися потрібно не тільки з наслідками корупції. Необхідно ліквідувати умови, які створюють корупцію. В цьому плані націоналісти мають право говорити, що вони роблять реальні кроки, а не тільки заяви», - зазначив Солонько.
Експерт вважає, що «Свобода» показала себе політичною силою, з якою неможливо домовитися. Саме тому їй важко знайти союзників серед політичної еліти.
«Правлячий клас бачить, що «Свобода» виконує ті обіцянки, які декларує, а також підтверджує свої заяви діями. Тому він її боїться, відчуває неприйняття і недовіру. Політики бачать: зі «Свободою» неможливо домовлятися щодо своїх меркантильних інтересів. Нинішній правлячий клас налаштований приймати всі заходи, щоб націоналісти не мали представництва у виконавчій владі. Тому що вони можуть створити їм дискомфорт», - вважає Солонько.
Як повідомлялося, 16 вересня в Києві відбувся черговий звітно-виборний з'їзд Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Олег Тягнибок, якого переобрали лідером партії на новий термін, оголосив про пріоритети політичної сили. Один з них – курс на боротьбу з олігархією, яку Тягнибок порівняв з комуністами, котрі перебувають на звалищі історії...

Еще по теме

БПП – разовий політичний продукт, який піде в небуття: Марина Ставнійчук

БПП – разовий політичний продукт, який піде в небуття: Марина Ставнійчук

16-09-2016, 11:27
За допомогою вибуху під Радою влада намагалася позбутися

За допомогою вибуху під Радою влада намагалася позбутися "Свободи", - Зол ...

31-08-2016, 13:38
Свобода коштує дорого: Янукович і Азаров платять мільйонні хабарі Путіну

Свобода коштує дорого: Янукович і Азаров платять мільйонні хабарі Путіну

20-01-2016, 23:14
Фаріон розповіла, коли Яценюк піде у відставку

Фаріон розповіла, коли Яценюк піде у відставку

4-01-2016, 13:20
«Укроп» і «Свобода» створюють фракцію в парламенті, - Коломойський

«Укроп» і «Свобода» створюють фракцію в парламенті, - Коломойський

1-12-2015, 12:04
Тимошенко і Тягнибок об’єднались проти Порошенка

Тимошенко і Тягнибок об’єднались проти Порошенка

14-11-2015, 12:00
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail