| | Ті, хто витягнув війну 2014-го, зараз на фронт не підуть - командир "Азова" Андрій Білецький
Социум

Ті, хто витягнув війну 2014-го, зараз на фронт не підуть - командир "Азова" Андрій Білецький

0
Ті, хто витягнув війну 2014-го, зараз на фронт не підуть - командир "Азова" Андрій Білецький

Ті, хто витягнув війну 2014-го, зараз на фронт не підуть - командир "Азова" Андрій Білецький
"Так, безумовно, великі кошти витрачені. У рази більше артилерії, танків. Але стан їх жахливий, як і стан підготовки військ".
Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів командир полку "Азов", нардеп Андрій Білецький.
"Я маю дуже песимістичну думку про так звані контракти, - каже Білецький. - Вони (влада - ред.) рапортують: "Ми взяли 18 тисяч за півроку і так далі". А кого ви взяли? Скільки там людей з першої хвилі? Це найважливіше питання. Перша, друга хвиля - це добровольці. І мова йде жодним чином не про добробати. Вони намагаються звести всю історію про добробати до того, що це добровольці, які погані, херові, не вміли воювати, мародерили або ще щось. А є окремо Збройні сили Україні. Однак перша, друга хвиля була багато в чому добровольчою".
За словами командира "Азова", реформи ЗСУ не можуть повним чином забезпечити військових для ведення успішної війни на Донбасі.
"При всьому тому вої , який зараз стоїть по всім каналам, від нашої влади: "Ну армію-то ми реформували. Ну живете ви в лайні, економіки немає, корупцію ми ніколи не переможемо, але ж армію ми хоч реформували". Армію трохи вдягли, трохи підфарбували техніку, формально її дуже багато відремонтували, тобто наситили армію бронетехнікою. Реальна ситуація така, що майже всі ці ремонти мають величезну корупційну складову, тобто в більшості суть ремонту БТРу, наприклад закінчується тим, що його пофарбували з фарбопульту і вигнали. Ми, як добровольці, маємо ще хоч яке право голосу, а збройники (Збройні сили України - Gazeta.ua) просто його не мають. Нам видають техніку з заводів, яка має один з двіжків згорівшим, вже виїхавши з заводу. Зі спаленим двигуном, баштою, яку клинить, без жодних внутрішніх переговорних приладів і радіостанцій. Тобто це техніка нормальна для парадів, тому що її можна перефарбувати, вставити палку дерев’яну замість кулемета і прогнати на параді, але вона не годиться для війни. Оце реформа збройників".

Читайте также: Командир полку "Азов" обгрунтовує свою думку про те, що "Українська Армія знищується на вигоду Путіна"
"Всі, хто прийшов добровільно захищати свою країну навесні-влітку 2014-го - це все добровольці, а не тільки ті, хто служив в добробатах, - каже командир. - Ці люди тотально розчаровані. Вони в цю армію не йдуть через командування, владу. Вони розуміють, що будь-яка кров закінчиться Мінськом-3, 4, 5, 6. Але що витягнуло Україну від провалу навесні-влітку 2014-го? Ані Муженко на танку, ні Гелетей, ні хто інший. Всі, хто воював, скажуть про це відверто. Воювало в кращому випадку 20-25% від особового складу. Це як раз ті, хто прийшов добровільно воювати. Їм було начхати, ідіот у них генерал чи не ідіот, будуть його сьогодні годувати чи ні, буде він босяка воювати чи ні, буде бронежилет чи ні, як все одно і на зарплатню, яку зараз хвалять. Ми отримали першу зарплату через три місяці. На початку ділилися копійками, одягалися, годувалися. Це всі чудово пам’ятають і знають. Це те, що нас об’єднує. Нам було по барабану. Ці люди витягнули війну 2014-го - невеликий відсоток на фронті, який воював. Моральний фактор основний на війні".
Білецький вважає, що перші хвилі добровольців розчаровані у нинішній владі, тому не йдуть на контракти.
"Зараз армія більша, краще озброєна, але вона абсолютно розчарована. Офіцерів забивають у стан радянської худоби. Військова прокуратура, перевірки, КРУ, інстанції сидять на офіцерах ЗСУ день і ніч. Від Луганська до Маріуполя одна і та ж ситуація. Командири не можуть нормально командувати своїми батальйонами, тому що вони по 5 разів на тиждень на різних перевірках, дачі показів і так далі. Влада думає, що таким чином заганяє в дисциплінарні рамки офіцерів, насправді вона їх повністю деморалізує. На жаль, я розумію, що більшість людей, на хребті яких витягнули війну влітку 2014-го, в разі загострення війни на сході України вже не підуть туди, і фронт цей рухне. Тому що питання не в кількості солдатів, танків, кулеметів. Російська імперія була величезною, і кількість її солдатів перевищувала кількість німецьких як за складом, так і технікою. Але вона впала, тому що зламалася морально, солдати принципово не хотіли воювати. От ми ризикуємо опинитися в точно такій ситуації. Тому що ці люди заганяються, вони дезорієнтовані та абсолютно дискредитовані владою. Бо весь час їм влада сама кричала: "Ви воюєте за інтереси київських олігархів". Вони самі вже багато в чому ображені і думають: навіщо ми це зробили".
"Коли в армії нема мотивованого фанатичного кістяка, на якому буде триматися повністю вся оборона, нема морального фактору, то армія вже злита фактично", - підкреслив командир "Азова".
gazeta.ua...

Еще по теме

Командир полку

Командир полку "Азов" обгрунтовує свою думку про те, що "Українська Армі ...

24-04-2016, 19:06
Надія Савченко: жінку-воїна знищують в прямому ефірі

Надія Савченко: жінку-воїна знищують в прямому ефірі

10-03-2016, 15:48

"Це ігри декількох українських спецслужб" - командир "Азова" про справу ...

3-03-2016, 13:09

"КІБОРГ" ОЛЕГ КУЗЬМІНИХ: НА ТІЙ СТОРОНІ ЛІНІЇ ФРОНТУ ВСІ ЧУДОВО РОЗУМІЮТЬ ...

24-01-2016, 19:56
Білецький: Важка техніка бойовиків розташована у селищах Комінтернове та За ...

Білецький: Важка техніка бойовиків розташована у селищах Комінтернове та За ...

26-12-2015, 12:34
“Якщо буде наказ стріляти по добровольцях, жити владі залишиться недовго”,  ...

“Якщо буде наказ стріляти по добровольцях, жити владі залишиться недовго”, ...

15-11-2015, 19:27
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail