| | Ћановий: Ќове п≥двищенн€ ц≥н на газ ≥з 1 травн€ Ц здирництво на користь нафтогазовоњ маф≥њ
—оциум

Ћановий: Ќове п≥двищенн€ ц≥н на газ ≥з 1 травн€ Ц здирництво на користь нафтогазовоњ маф≥њ

0
Ћановий: Ќове п≥двищенн€ ц≥н на газ ≥з 1 травн€ Ц здирництво на користь нафтогазовоњ маф≥њ

Ћановий: Ќове п≥двищенн€ ц≥н на газ ≥з 1 травн€ Ц здирництво на користь нафтогазовоњ маф≥њ
Ќове п≥двищенн€ ц≥н на газ дл€ населенн€, €ке заплановане з 1 травн€, Ц це просто здирництво, адже не маЇ п≥д собою реальних п≥дстав.
ѕро це у коментар≥ ≤ј ZIK за€вив екс-м≥н≥стр економ≥ки ”крањни, президент ÷ентру ринкових реформ ¬олодимир Ћановий.
Ќа його думку, адм≥н≥стративне зростанн€ ц≥н у будь-€кому раз≥ дестаб≥л≥зуЇ економ≥ку. ЂЌовий ѕремТЇр ¬олодимир √ройсман сказав, що вони забезпечать макроеконом≥чну ф≥нансову стаб≥льн≥сть, але це залишаЇтьс€ пустими словами. Ќасправд≥ вони п≥двищують ц≥ни ≥ тим самим будуть п≥дштовхувати дал≥ ≥нфл€ц≥ю й пад≥нн€ р≥вн€ житт€. ј це означаЇ скороченн€ внутр≥шнього споживчого ринку, а за ним Ц скороченн€ всього внутр≥шнього ринку. “обто це продовженн€ стагнац≥њ, пад≥нн€ виробництва. «окрема, в цьому роц≥ ми спостер≥гаЇмо непередбачуване багатьма кер≥вниками пад≥нн€ виробництва у с≥льському господарств≥ї, Ц зазначив економ≥ст.
≤нша сторона ц≥Їњ проблеми, за словами Ћанового, Ц це те, що п≥двищенн€ ц≥н на газ ЂдаЇ можлив≥сть нафтогазов≥й маф≥њ беззастережно п≥двищувати будь-€к≥ своњ витрати, €к≥ будуть покриватис€ цими п≥двищеними тарифамиї.
ЂЌаприклад, зараз уже в≥домо, що ран≥ше у ЂЌафтогаз≥ ”крањниї топ-менеджери отримували м≥с€чну зарплату п≥д 100 тис. грн, а тепер вони прос€ть п≥д м≥льйон гривень. ЌемаЇ меж жад≥бност≥, €кщо дл€ цього створюютьс€ вс≥ спри€тлив≥ умови. ƒумаю, це показник того, що доходи людей перет≥кають на користь галузей, €к≥ Ї застар≥лими ≥ €к≥ надають дуже поган≥ послуги дл€ населенн€. ¬ усьому св≥т≥ в≥д цих галузей в≥дмовл€ютьс€, переход€ть на альтеративн≥ джерела енерг≥њ ≥ вже не ф≥нансують нафтову ≥ газову сфери. ј у нас цими тарифами продовжуЇтьс€ ф≥нансуванн€ старих галузей без њх реконструкц≥њ. ≤ немаЇ грошей дл€ того, щоб запусками сон€чну енергетику й ≥нш≥ види в≥дновлювальноњ енерг≥њ. “обто ми йдемо в пр≥рвуї, Ц переконаний експерт.

„итайте также: Ќов≥ правила ∆ √: головне, що треба знати
“акож в≥н стверджуЇ, що немаЇ п≥дстав ≥ хоча би формальних розрахунк≥в дл€ ур€ду ≥ дл€ нафтогазового комплексу п≥дн≥мати тарифи, адже у св≥т≥ ц≥ни на нафту впали, ≥ оск≥льки ≤ран маЇ нам≥р виробл€ти вдв≥ч≥ б≥льше нафти, це ще б≥льше з≥бТЇ ц≥ни на нафтопродукти, а значить Ц ≥ залежн≥ в≥д них ц≥ни на газ.
Ђќтже, н≥€ких загальних св≥тових тенденц≥й до того, щоб п≥двищувати тарифи ≥ закладати це в планов≥ баланси, абсолютно немаЇ. ¬се це здирництво, причому здирництво моментне Ц тобто Ї зараз момент, то зараз ≥ вкрадемо, а дал≥ житт€ покаже. ћоже, будемо ховатис€ в Ўвейцар≥њ чи ще десьї, Ц за€вив Ћановий.
“акож, за його словами, немаЇ п≥дстав по€снювати п≥двищенн€ тариф≥в дл€ населенн€ вимогами ћ¬‘: ЂЌемаЇ таких вимог. «авданн€ перед ур€дом пол€гаЇ в тому, щоб скоротити оф≥ц≥йний деф≥цит бюджету ≥ нелегальний деф≥цит, повТ€заний з тим, що в 2014 роц≥ у нас з бюджету понад 100 млрд грн давали ЂЌафтогазуї, щоб в≥н н≥бито перекривав р≥зницю у ц≥нах. јле будь-ласка, ЂЌафтогаз ”крањниї, не купуйте цей дорогий газ, не спекулюйте внутр≥шн≥м газом, розпод≥л€йте газ таким чином, щоб внутр≥шнЇ виробництво забезпечило внутр≥шнЇ споживанн€ї.
Ќа думку економ≥ста, €кщо промислов≥сть не може вкластис€ у св≥тов≥ ц≥ни газу ≥ випускати прибуткову продукц≥ю, так≥ п≥дприЇмства неперспективн≥, њх треба модерн≥зувати ≥ реконструювати. Ђ≤ покладати в≥дпов≥дальн≥сть за оплату вартост≥ ≥мпортного газу дл€ таких промислових обТЇкт≥в на них самих, а не на бюджет ≥ Ќац≥ональний банк. ” нас створена модель, коли бюджет ≥ ЌЅ” фактично надають валюту дл€ потреб цього промислового комплексу ≥ цим, по-перше, спустошують валютну систему, а по-друге Ц п≥дтримують на плаву неконкурентоспроможн≥ застар≥л≥ виробництва. ÷е ≥ Ї корупц≥€, зловживанн€ службовим становищем, спри€нн€ монопол≥стам ≥ таким, €к правило, ол≥гарх≥чним промисловим п≥дприЇмствамї, Ц п≥дкреслив Ћановий.
як в≥домо, 1 травн€ ур€д плануЇ п≥двищити Ђсоц≥альнуї ц≥ну на газ.  убометр палива зам≥сть 3,60 грн дл€ населенн€ та 2,99 грн дл€ централ≥зованих котелень буде коштувати 5,50 грн.
http://zik.ua/...

≈ще по теме

”р€д плануЇ провести перемовини з ћ¬‘ стосовно неп≥дн€тт€ тариф≥в - ћ≥н≥стр ...

”р€д плануЇ провести перемовини з ћ¬‘ стосовно неп≥дн€тт€ тариф≥в - ћ≥н≥стр ...

15-04-2016, 11:45

"—оц≥альних" тариф≥в на газ не буде вже у кв≥тн≥

12-04-2016, 12:33
яценюк: √рошей дл€ п≥двищенн€ пенс≥й ≥ зарплат у нас нема

яценюк: √рошей дл€ п≥двищенн€ пенс≥й ≥ зарплат у нас нема

19-02-2016, 20:36
як подорожчало житт€ в ”крањн≥, ≥ чого чекати дал≥ (≥нфограф≥ка)

як подорожчало житт€ в ”крањн≥, ≥ чого чекати дал≥ (≥нфограф≥ка)

24-01-2016, 15:28
„ому ц≥ни на бензин стаб≥льн≥?

„ому ц≥ни на бензин стаб≥льн≥?

21-01-2016, 19:05
як довго ”крањна проживе без рос≥йського газу

як довго ”крањна проживе без рос≥йського газу

26-11-2015, 11:23
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail