| | Моя справа має поставити крапку у переслідуваннях добровольців, – Лихоліт
Социум

Моя справа має поставити крапку у переслідуваннях добровольців, – Лихоліт

0
Моя справа має поставити крапку у переслідуваннях добровольців, – Лихоліт

Моя справа має поставити крапку у переслідуваннях добровольців, – Лихоліт
Засновник добровольчого батальйону “Айдар” Валентин Лихоліт став першим затриманим, заради якого у суд прибув особисто Генеральний прокурор, а залу засідань перетворили на протестний табір.
У першому після звільнення інтерв’ю “Батя” розповідає ІНФОРМАТОРу , як надалі використає ці преференції.
– Де саме вас арештували?
– Мене арештували 30 червня у Дніпропетровській області. Наша бригада їхала у Черкаську область для ремонту техніки, адже ми уже більше року у бойових діях. Там майор ВСП (Військова служба правопорядку України, – ред.) 93-ї бригади запросив мене «поговорити». Його прізвище, якщо я не помиляюсь, Кушніров. Ми розмовляли про безвісти зниклих цивільних у Луганській області. Поки ми розмовляли, зайшли 6 чоловік, одягли мені наручники і повезли в невідомому напрямку. Представились: Київська генеральна військова прокуратура.
– Чи знали Ви, що за вами почали стеження чи готують справи?
Читайте также: "Ситуація з "Батею" - прецедент, який стане реальністю для учасників АТО", - політолог
– Дивилися програму «Розіграш»? У мене було таке відчуття, що мене розігрують.
– Що могло змусити Генерального прокурора взяти особисту участь у вашій справі?
– До мене приїхав представник Юрія Луценка, «айдарівець» Петро Шкутяк. Ми з ним воювали, його поранили в бою. Якби він знав мене з поганої сторони, то до мене не приїхав би. Сказав би Луценку: «Нема там до кого їхати, настоящий урод і мародьор!». Але він приїхав і сказав: зараз Генеральний прокурор вивчить мою справу і, можливо, перегляне міру мого запобіжного заходу. Але, коли він приїхав, то не очікував такої маси людей. Люди не розуміють, чому у воєнний час, замість якого у нас АТО, добровольців садять. Ми маємо захищати їх, а нас садять. З Юрієм Луценком ми неодноразово зустрічалися на Майдані. У суді біля мене було шість депутатів Верховної Ради. Він прийшов і сказав: «Хлопці, ви бачите до чого дійшло через те, що ви не все вчасно робите».
Моя справа мала поставити крапку у переслідуваннях добровольчого руху. У Верховній Раді слід впровадити закон, який розділяв би військовий час і громадянський час. Те, що відбувається на війні, не можна оцінювати за кримінальним кодексом мирного часу. Шаблон цього закону можна взяти у країн, які воюють. Наприклад, США: у них відбувається багато воєнних дій. Цей закон ми повинні не вигадувати, а подивитися у інших країн і адаптувати під українські реалії.
Ми створили із батальйонами «Айдар», «Донбас», «Торнадо», «Азов» і «Шахтарськ» представництво і комітет, де будемо збирати списки полонених, які сидять у тюрмах. Є військові, які заслуговують сидіти, а є ті, проти яких «шиють» справи. Мені здається, що замовлення іде зі сторони. Військова прокуратура не може розібратися у всіх питаннях, якщо вона діє на руку Росії. Там хочуть, щоб добровольчий рух в Україні зламався, і все це роблять з допомогою військової прокуратури.
– Як ви прокоментуєте гучні політичні справи проти інших добровольців?
– Ще раз наголошу: назріло питання прийняття закону для воєнного часу. Не повинно так бути: війна іде на Сході, а судять бійців по громадянському цивільному кодексу. Юрій Віталійович пообіцяв: якщо буде створено Національний комітет учасників добровольчого руху, солдати, засуджені за «неважкі» статті, будуть звільнені. Він наголосив, що ці справи потребують перегляду. Це не стосується вбивць громадянських осіб, насильників, грабіжників.
– Хто допоміг вашому звільненню?
– Хочу подякувати всьому українському люду, які стояли в суді цілий день. Всім бійцям «Айдару» і «Донбасу», «Торнадо» і «Правого Сектору». Дуже приємно, що всі добровольчі рухи згуртувалися у моєму випадку.
– Що могло змусити Сергія Мельничука (народного депутата, екс-комбата «Айдару», – ред.) свідчити проти вас у справі?
– Я думаю, у Сергія Мельничука є домовленість із певними політичними силами, щоб папка кримінального провадження проти нього схудла. Справжній командир батальйону ніколи такого не зробив би, а сам би мужньо прийняв те, що йому висувають. Всі справи, які він роздмухує – Мельничук роздмухує проти себе.
Як відомо, 1 липня Печерський суд Києва ухвалив рішення про взяття Валентина Лихоліта під варту. Бійця звинувачують, зокрема, у створенні незаконного озброєного угруповання.
У відповідь представники добровольчого руху, народні депутати від “Самопомочі” Єгор Соболєв та Семен Семенченко і представники Радикальної партії Андрій Лозовий та Ігор Мосійчук, а також представники громадськості заблокували приміщення суду з вимогою переглянути рішення. Юрій Луценко особисто прибув до суду; за сприяння Генерального Прокурора Валентина Лихоліта звільнили з-під варти на поруки народних депутатів.
Читайте также: Луценко нарушил закон из-за испуга перед радикалами
Анна Андрашко
для ІНФОРМАТОРа...

Еще по теме

"Ситуація з "Батею" - прецедент, який стане реальністю для учасників АТО ...

4-07-2016, 00:05
За порушення Кримінального кодексу у військових умовах необхідно звільняти  ...

За порушення Кримінального кодексу у військових умовах необхідно звільняти ...

3-07-2016, 16:04
Савченко:

Савченко: "Батя" не був моїм командиром

3-07-2016, 15:50
Комбат

Комбат "Батя" звинуватив у справі щодо себе екс-комбата Мельничука

2-07-2016, 18:53
Депутата Мельничука знов будуть судити

Депутата Мельничука знов будуть судити

16-06-2016, 22:39
На кожного члена Правого Сектору уже заведена справа, – Стерненко

На кожного члена Правого Сектору уже заведена справа, – Стерненко

2-01-2016, 11:35
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail