| | Они продавали Родину. ”Актив-банк”
Социум

Они продавали Родину. ”Актив-банк”

0
Они продавали Родину. ”Актив-банк”

Они продавали Родину. ”Актив-банк”
Основні розкрадання з ПАТ «КБ «Актив-банк»:
Назва банку
Фабула виявленого порушення (ознаки вчиненого кримінального правопорушення)
Подано заяв про нанесення збитку (тис. грн.)
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
Протягом 1-2 вересня 2014 року т. в. о. Голови Правління ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК” Калужський О.А. за попередньою змовою з представником головного акціонера Банку Антоновим О.Ю. та головою Спостережної ради Банку Думіним Володимиром Олександровичем, перебуваючи в приміщенні Банку, що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Борисоглібська, 3, перевищили свої службові повноваження, без погодження з НБУ, уклали з Сімоненком А.О. договори купівлі-продажу нежитлових приміщень банку, які розташовані за адресами: м. Київ, вул. Фролівська, 1/6, м. Миколаїв, вул. Спаська (Свердлова), 45/3, м. Дніпропетровськ, пр-кт Маркса Карла, 55. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених відповідними частинами ст. 364-1 КК України (зловживання повноваженнями), ст.191 КК України (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ст.28 КК України (вчинення злочину організованою групою).
19 444
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
Т. в. о. Голови Правління Банку Калужський О.А., в період з 1 по 2 вересня 2014 року, перебуваючи в приміщенні ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК”, що розташоване в м. Києві по вул. Борисоглібська,3, без погодження з НБУ, за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ «Фінансова компанія «Арбімаркет» в особі директора Вашека С.В., перевищивши свої повноваження, уклав ряд правочинів уступки права вимоги. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених відповідними частинами ст.364-1 КК України (зловживання повноваженнями), ст.191 КК України (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ст. 209 КК України (легалізація/відмивання/доходів), ст.28 КК України (вчинення злочину організованою групою).
20 421
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
16.06.2014 Горінов О.С. за попередньою змовою з Гавриловою Н.В., Форосенко Н.В., Демчуком Д.М., Березкою Д.І., Ридванською Н.А., Дешко М.М., Сямро О.І. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснив “дроблення” свого вкладу шляхом укладення з ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК» в особі Куцевол І.І. депозитних договори з додатковими договорами №1 до них на третіх осіб. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
1 582
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
16-17 червня 2014 року Юхт О.І., Кудінов В.П. та Падолко В.С., перебуваючи в м. Харків, за попередньою змовою з Шапошніковою Л.М., Піддубною Н.О., Рубашко І.В., Діденко Н.В., Боровських Є.В., Шапошніковим О.Й., Шапошніковою О.О., Сіровицькою Н.А., Кудіновою Т.В. та Падолко А.В. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснили “дроблення” своїх вкладів шляхом укладення з ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК» в особі Вілкової Л.М. депозитних договорів з додатковими договорами №1 до них на третіх осіб. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
1 659
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
12-16 червня 2014 року Кержакова В.М., Ткачова Т.М., Зінченко Л.Г., Петрович В.В. та Кривошей Л.С., перебуваючи в приміщенні Банку, що розташоване в м. Києві по вул. Борисоглібська, 3, за попередньою змовою з Кержаковим В.І., Кержаковою Ж.В., Власенко О.В., Горбенко В.О., Лобанцевим О.Ю., Кривошеєю В.С., Шапошніковою Л.М., Піддубною Н.О., Рубашко І.В., Діденко Н.В., Боровських Є.В., Шапошніковим О.Й., Шапошніковою О.О., Сіровицькою Н.А., Кудіновою Т.В. та Падолко А.В. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснили “дроблення” своїх вкладів шляхом укладення з ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК» депозитних договорів з додатковими договорами №1 до них на третіх осіб. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
1 104
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
13 червня 2014 року Акунін М.В., перебуваючи в приміщенні Банку, що розташоване в м. Києві по вул. Борисоглібська, 3, за попередньою змовою з Акуніною Л.П. та Подрейко А.В. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснили “дроблення” своїх вкладів шляхом укладення з ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК» депозитних договорів з додатковими договорами №1 до них на третіх осіб. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
525
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
13 червня 2014 року Баранівська Х.С., Шумило Л.В., Лин Л.Я., Філіпов П.К., Микитюк І.І., перебуваючи в приміщенні Банку, що розташоване в м. Львові, за попередньою змовою з Діокер Н.В., Стосяк І.Б., Шумило І.С., Ващук О.Д., Возним А.О., Микитюк О.І. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснили “дроблення” своїх вкладів шляхом укладення з ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК» депозитних договорів з додатковими договорами №1 до них на третіх осіб. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
333
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
13 -17 червня 2014 року Карпенко Л.О., Карпенко В.І., Гуділін В.М., Кудерська Т.В., Щербань С.О., Фарбітний О.В., Федосов В.В. та Савченко В.В., перебуваючи в приміщенні відділень Банку, що розташовані в Донецькій області (м. Краматорськ, вул. Марата, 8), (м. Донецьк, бул. Пушкіна, 23-Г) та (м. Маріуполь, вул. Нахімова, 116-Б), за попередньою змовою з Сагань ВВ., Березовським В.М., Лисанською Н.Ю., Бабенком С.М., Кузнецовою Н.М., Гуділіною Н.Я., Ткаченко Є.В., Фарбітним Є.О., Мартиненко О.Д., Яковенко Ю.В. та Савченко С.В. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснили “дроблення” своїх вкладів шляхом укладення з ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК» депозитних договорів з додатковими договорами №1 до них на третіх осіб. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
1 919
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
17 червня 2014 року Сюсіна С.С., перебуваючи в приміщенні Банку, що розташоване в Донецькій області, за попередньою змовою з Бєлоусом О.Ю., Бєлоус Є.О., Сюсіною О.Е. та Сюсіною М.Е. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснила “дроблення” своїх вкладів. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
800
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
16-19 червня 2014 року Сулейманов Ю.К., Гарькава Н.П. та Онищенко Д.А., перебуваючи в приміщеннях відділень Банку, що розташовані в Дніпропетровській області, за попередньою змовою з Гарькавою О.І., Сулеймановою Т.В., Сулеймановим Д.В., Барановою М.А., Богданом О.О., Меєрзоном А.Ф., Онищенко В.І., Петровим С.Ю., Петровою О.В., Ревою Г.П., Туз І.О., Щеголєвим С.Є. та Щеголєвою С.О. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснили “дроблення” своїх вкладів. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
2 414
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
12 червня 2014 року Кудлай І.В. перебуваючи в приміщенні Банку, що розташовані в Луганській області, за попередньою змовою з Моторним Д.В. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснив “дроблення” своїх вкладів. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
198
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
Бочкарьов О.І., Закревський І.І., Закревська К.І., Закревська В.І., Плиткевич І.Г., Липовенко В.С., Калмикова Т.В. та Колотило О.А. намагалися здійснити заволодіння коштами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб шляхом дроблення коштів на своїх рахунках в ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК». У діях зазначених осіб вбачаються ознаки скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.3 ст.190 КК України.
4 171
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
Протягом 2011-2014 років посадові особи ТОВ “ТД “Будівельні системи” вчинили незаконні дії щодо заставленого майна або майна, яке описано та підлягає конфіскації. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.388 КК України.
2 316
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
Протягом січня 2015 року невстановлені особи підробили документи, складені від імені клієнтів ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК” Піддубної Н.О., Діденко Н.В., Сіровицької Н.А., Шапошнікової О.О., Шапошнікова О.О., Шапошнікової Л.М., Боровських Є.В. та Рубашко І.В. В діях невстановлених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1, ч.4 ст.358 КК України.
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
25.06.2014 між ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК» та ТОВ «ФК «ІНВЕСТ КРЕДИТ ГРУП» було укладено Договір №25/06-2014 про часткове відступлення права вимоги за кредитними договорами, на підставі якого Банк передав «ФК «ІНВЕСТ КРЕДИТ ГРУП» права грошових вимог (майнові права на стягнення) з Печовала В.І. заборгованості за Кредитним договором №1215/01 від 15.12.2011; з Закупри А.В. заборгованості за Кредитним договором №1218/03 від 18.12.2007; з Гриневича Є.Ю. заборгованості за Кредитним договором №0318/01 від 24.03.2010; з Ванденка І.М. заборгованості за Кредитним договором №0305/03 від 05.03.2009; з ВК «ЖБК «Десна» заборгованості за Кредитним договором №0605/01 від 05.06.2009. Зазначені договори від імені Банку підписували Голова Правління Солнцев І.М. та заступник Голови Правління Сенькін О.В. Згідно договору сторони досягли згоди про відступлення права вимоги належного виконання частини зобов’язань визначених Основним договором, чим завдали збитків Банку на загальну суму 565 185 322 грн., чим Банк був доведений до стійкої неплатоспроможності. В діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених ст. 28 ч.3 (вчинення злочину організованою групою), ст.191 ч.5 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою), ст.218-1 (доведення банку до неплатоспроможності), ст.364-1 ч.2 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що потягло тяжкі наслідки), ст.366 ч.2 (службове підроблення, що потягло тяжкі наслідки) КК України.
565 185
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
16-17 червня 2014 року Юхт О.І., Кудінов В.П. та Падолко В.С., перебуваючи в м. Харків, за попередньою змовою з Шапошніковою Л.М., Піддубною Н.О., Рубашко І.В., Діденко Н.В., Боровських Є.В., Шапошніковим О.Й., Шапошніковою О.О., Сіровицькою Н.А., Кудіновою Т.В. та Падолко А.В. з метою незаконного збільшення суми виплати від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, здійснили “дроблення” своїх вкладів шляхом укладення з ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК» в особі Вілкової Л.М. депозитних договорів з додатковими договорами №1 до них на третіх осіб. У діях зазначених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах). Протягом січня 2015 року невстановлені особи підробили документи, складені від імені клієнтів ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК” Піддубної Н.О., Діденко Н.В., Сіровицької Н.А., Шапошнікової О.О., Шапошнікова О.О., Шапошнікової Л.М., Боровських Є.В. та Рубашко І.В. В діях невстановлених осіб вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1, ч.4 ст.358 КК України.
2 191
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
16.10.2013 між ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК” та ПП “СПІКА” укладено Договір про здійснення кредитних операцій № 1016/01 з максимальним лімітом кредитування 33 400 000 грн. Протягом липня — серпня 2014 року посадові особи Банку та група фізичних осіб, будучи обізнаними щодо не настання строку оплати за оформленими договорами купівлі-продажу заставного майна Банку, термін оплати по яких спливав лише починаючи з 19.08.2014; встановлення НБУ обмежень в діяльності Банку на підставі вищезазначених Постанов Правління НБУ; відсутності погодження куратора НБУ на погашення заборгованості за активною операцією Банку шляхом набуття права власності на об’єкти застави, реалізуючи подальший свій злочинний намір щодо протиправного заволодіння майном Банку, з метою документарного оформлення оплати за договорами купівлі-продажу заставного майна Банку, так як фактичну оплату не було можливості здійснити, оформляють листи Банку від 18.07.2014 за підписом Голови Правління Солнцева І.М., якими повідомлялось Ковленко С.В. про звернення Банком стягнення на предмет застави, оформляють та підписують 21.07.2014 між Коваленко С.В. та Банком в особі Солнцева І.М. акти звірки розрахунків, відповідно до яких Банк підтвердив часткову оплату Ковленком С.В. за договорами купівлі-продажу заставного майна. Станом на дату підписання актів звірки розрахунків від 21.07.2014 Банк не тільки не мав права проводити такі операції, але й фактично їх не було здійснено за проводками АБС Б-2, тобто з боку Коваленка С.В. та Солнцева І.М. було складено документи, що не відповідають дійсності. Таким чином, організованою злочинною групою у складі Солнцева І.М., Сєнькіна О.В., Коваленка С.В., Батвінова К.Л. та Скородєлова М.В. шляхом зловживання службових осіб своїм становищем та службових підроблень, виготовлення документів, що не відповідають дійсності, надання завідомо неправдивої інформації з метою заволодіння майном Банку, в період з жовтня 2013 року по липень 2014 року вчинені дії на заволодіння майном ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК” в особливо великих розмірах на суму 33 400 000, 00 (тридцять три мільйони чотириста тисяч гривень 00 копійок) з подальшою легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. Зазначеними вище діями Банк був доведений до стійкої неплатоспроможності. Таким чином, вважаємо, що в діях Солнцева І.М., Сєнькіна О.В., Коваленка С.В., Батвінова К.Л. та Скородєлова М.В., вбачаються ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених ст. 28 ч.3, ст.190 ч.4, ст.191 ч.5, ст. 209 ч.3, ст.218-1, ст.364-1 ч.2, ст.366 ч.2 КК України. 16.10.2013 між ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК” та ПП “СПІКА” укладено Договір про здійснення кредитних операцій № 1016/01 з максимальним лімітом кредитування 33 400 000 грн. Протягом липня — серпня 2014 року посадові особи Банку та група фізичних осіб, будучи обізнаними щодо не настання строку оплати за оформленими договорами купівлі-продажу заставного майна Банку, термін оплати по яких спливав лише починаючи з 19.08.2014; встановлення НБУ обмежень в діяльності ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК” на підставі вищезазначених Постанов Правління НБУ; відсутності погодження куратора НБУ на погашення заборгованості за активною операцією Банку шляхом набуття права власності на об’єкти застави, реалізуючи подальший свій злочинний намір щодо протиправного заволодіння майном Банку, з метою документарного оформлення оплати за договорами купівлі-продажу заставного майна Банку, так як фактичну оплату не було можливості здійснити як через відсутність грошових коштів на рахунках Банку, так і через заборону НБУ проводити зарахування на рахунки фізичних осіб коштів, що переказуються з рахунків, відкритих у ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК”, вчиняють наступні дії: оформляють листи Банку від 18.07.2014 за підписом Голови Правління Солнцева І.М., якими повідомлялось Ковленко С.В. про звернення Банком стягнення на предмет застави за договором застави, на якому міститься підпис Коваленко С.В. про його отримання 18.07.2014; оформляють та підписують 21.07.2014 між Коваленко С.В. та Банком в особі Солнцева І.М. акти звірки розрахунків, відповідно до яких Банк підтвердив часткову оплату Ковленком С.В. за договорами купівлі-продажу заставного майна. Тобто, станом на дату підписання актів звірки розрахунків від 21.07.2014 Банк не тільки не мав права проводити такі операції, але й фактично їх не було здійснено за проводками АБС Б-2, тобто з боку Коваленка С.В. та Солнцева І.М. було складено документи, що не відповідають дійсності. Таким чином, організованою злочинною групою у складі Солнцева І.М., Сєнькіна О.В., Коваленка С.В., Батвінова К.Л. та Скородєлова М.В. шляхом зловживання службових осіб своїм становищем та службових підроблень, виготовлення документів, що не відповідають дійсності, надання завідомо неправдивої інформації з метою заволодіння майном Банку, в період з жовтня 2013 року по липень 2014 року вчинені дії на заволодіння майном ПАТ “КБ “АКТИВ-БАНК” в особливо великих розмірах на суму 33 400 000, 00 (тридцять три мільйони чотириста тисяч гривень 00 копійок) з подальшою легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом. Зазначеними вище діями Банк був доведений до стійкої неплатоспроможності Таким чином, вважаємо, що в діях Солнцева І.М., Сєнькіна О.В., Коваленка С.В., Батвінова К.Л. та Скородєлова М.В., вбачаються ознаки складу кримінальних правопорушень, передбачених ст. 28 ч.3 (вчинення злочину організованою групою), ст.191 ч.5 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою), ст. 209 ч.3 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі) ст.218-1 (доведення банку до неплатоспроможності), ст.364-1 ч.2 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що потягло тяжкі наслідки), ст.366 ч.2 (службове підроблення, що потягло тяжкі наслідки) КК України.
33 400
ПАТ” КБ ”Актив-банк”
01.09.2014 р. між ПАТ «КБ «АКТИВ-БАНК» в особі Т. в. о. Голови Правління Калужського Олександра Анатолійовича (далі — Продавець, Позивач, Банк) та Сімоненко Антоном Олександровичем (далі — Покупець, Відповідач) був укладений договір купівлі-продажу нежитлового приміщення, яке належало банку на праві власності, що було посвідчено приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Щелковим Денисом Михайловичем за реєстровим №609. Предмет договору ...

Еще по теме

ПАТ

ПАТ "Євробанк" віднесено до категорії неплатоспроможних

18-06-2016, 13:06
ФГВФО натякнув, що не буде виплат по вкладам

ФГВФО натякнув, що не буде виплат по вкладам "імені" фінкомпанії "Михайл ...

26-05-2016, 10:27
Керівництво «Дельта Банку» підозрюють у крадіжці 4,5 млрд гривень

Керівництво «Дельта Банку» підозрюють у крадіжці 4,5 млрд гривень

13-05-2016, 23:51
УПОВНОВАЖЕНУ ОСОБУ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ НА ЗДІЙСНЕННЯ ЛІКВІДАЦІЇ АТ «КБ «СОЮЗ ...

УПОВНОВАЖЕНУ ОСОБУ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ НА ЗДІЙСНЕННЯ ЛІКВІДАЦІЇ АТ «КБ «СОЮЗ ...

17-03-2016, 13:39
ПРЕДСТАВНИК ФГВФО ДОПОМІГ АКЦІОНЕРАМ ПРАЙМ-БАНКУ ПРИВЛАСНИТИ 120 МЛН ГРН

ПРЕДСТАВНИК ФГВФО ДОПОМІГ АКЦІОНЕРАМ ПРАЙМ-БАНКУ ПРИВЛАСНИТИ 120 МЛН ГРН

27-01-2016, 09:27
Як син Гонтарєвої виводив гроші з «Дельта банку» – офіційні подробиці з суд ...

Як син Гонтарєвої виводив гроші з «Дельта банку» – офіційні подробиці з суд ...

21-01-2016, 21:49
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail