| | Приватбанк боїться санкцій НБУ через технічний дефолт по кредитам рефінансування
Социум

Приватбанк боїться санкцій НБУ через технічний дефолт по кредитам рефінансування

0
Приватбанк боїться санкцій НБУ через технічний дефолт по кредитам рефінансування

Приватбанк боїться санкцій НБУ через технічний дефолт по кредитам рефінансування
У консолідованій звітності за 2015 рік Приватбанк зізнався, що в 2015 році порушив умови по кредитам рефінансування, отриманих від НБУ.
Згідно з документом, в лютому-березні 2016 року НБУ підписав план реструктуризації боргу Приватбанку по кредитам рефінансування, відповідно до умов якого починаючи з березня банк гасив щомісяця по 650 млн грн. За підсумками ж січня-червня платежі по відсоткам та основній сумі борги склали 5,64 млрд грн. Як наголошується, всі розрахунки були проведені вчасно.
Водночас Приватбанк повідомив, що в квітні поточного року уклав з НБУ додаткові угоди про відкладення до серпня 2017 року платежів по рефінансуванню на 6,577 млрд грн з початковим терміном погашення в лютому й березні 2015 року. Окремо банк відзначив, що станом на кінець грудня НБУ в односторонньому порядку не стягував прострочені платежі з кореспондентського рахунку та не застосував заходи впливу. Разом з тим у звіті констатується, що «існує невизначеність в тому, чи не будуть застосовані такі заходи Нацбанком у майбутньому».
Як зауважив Приватбанк, програма реструктуризації його боргів перед НБУ передбачає в т.ч. збільшення статутного капіталу, поступове зменшення частки інсайдерських кредитів, а також надання додаткового забезпечення під рефінансування. При цьому І. Коломойський підтвердив особисту поруку по кредитам рефінансування та в частині докапіталізації Приватбанку. До речі, відповідно до звіту Приватбанку, збори його акціонерів розглянуть питання про конвертацію залученого в червні 2015 року субборгу на 80 млн дол. у статутний капітал.
У 2015 році борг Приватбанку перед НБУ збільшився до 27,08 млрд грн. з 18,36 млрд грн. Станом на кінець 2015 року 11,46% акцій Приватбанку були в заставі НБУ по кредитам рефінансування (на кінець 2014 року – 13,46%), йдеться в звітності.
Довідково
Нагадаємо, в червні глава правління Приватбанку Олександр Дубілет в коментарі для журналістів стверджував, що ця фінустанова не потребує докапіталізації, натомість є потреба "в проведенні узгодженої з Національним банком політики, пов`язаної з дозабезпечення низки кредитів". "Питання капіталізації у нас вирішене", - запевняв О Дубілет.
У жовтні Олександр Дубілет у коментарі для Finbalance зазначав, що Нацбанк вимагає докапіталізацію фінустанови на 8 млрд грн. Причому топ-менеджер підкреслював, що банк не згодний з такою оцінкою і веде дискусії з Нацбанком з цього приводу. Ще більше інтриги в грудні додав один з бенефіціарів Приватбанку – Ігор Коломойський. В епатажному інтерв’ю для видання Politico (яке однак згодом він спростовував) І. Коломойський зазначив, що глава НБУ Валерія Гонтарева в один день вимагає від Приватбанку докапіталізацію на 15 млрд грн., а в інший день – на 128 млрд грн
Очевидно, що такий широкий діапазон в оцінках докапіталізації зумовлений невизначеністю, скільки насправді інсайдерських кредитів на балансі Приватбанку (до чого зрештою підв’язане й питання низьких резервів).
Читайте также: НБУ наклав штраф на банк "Форвард" через ризикову діяльність
Глава НБУ Валерія Гонтарева стверджувала, що НБУ застосував таку ж програму реструктуризації кредитів рефінансування для Приватбанку, як і для інших банків. Ще вона запевняла, що Банкова не тисне на НБУ щодо роботи з Приватбанком.
finbalance.com.ua...

Еще по теме

FITCH ПРО УКРСОЦБАНК І

FITCH ПРО УКРСОЦБАНК І "ПРАВЕКС": ЧАСТКА ПРОБЛЕМНИХ КРЕДИТІВ – БІЛЯ 70%

22-06-2016, 16:48
ЯКІ ДІЮЧІ БАНКИ МАЮТЬ НАЙБІЛЬШІ БОРГИ ПЕРЕД НБУ

ЯКІ ДІЮЧІ БАНКИ МАЮТЬ НАЙБІЛЬШІ БОРГИ ПЕРЕД НБУ

17-05-2016, 20:15
ПРИВАТБАНК ЗВІЛЬНИВ 3 ТИСЯЧІ ПРАЦІВНИКІВ

ПРИВАТБАНК ЗВІЛЬНИВ 3 ТИСЯЧІ ПРАЦІВНИКІВ

30-04-2016, 00:27
Завершився термін депозиту

Завершився термін депозиту "Укртранснафти" в "Приватбанку" на 2,2 млрд ...

23-03-2016, 11:21
ЛОЖКІН: НАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ПРИВАТБАНКУ НЕ БУДЕ, ЯКЩО ВЛАСНИКИ ЙОГО ДОКАПІТАЛІЗУ ...

ЛОЖКІН: НАЦІОНАЛІЗАЦІЇ ПРИВАТБАНКУ НЕ БУДЕ, ЯКЩО ВЛАСНИКИ ЙОГО ДОКАПІТАЛІЗУ ...

16-11-2015, 10:59
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail