| | Степан Дмитрович Дериволков та його новий формат боротьби з корупцією митників
Социум

Степан Дмитрович Дериволков та його новий формат боротьби з корупцією митників

0
Степан Дмитрович Дериволков та його новий формат боротьби з корупцією митників

Степан Дмитрович Дериволков та його новий формат боротьби з корупцією митників
З початку літа 2016-го року починає діяти новий варіант Митного кодексу України, крім того, посилюється законодавство щодо боротьби з корупційними порушеннями в державних службах. У зв’язку з цим, Степан Дериволков, держслужбовець на посаді заступника голови Державної митної служби України (ДМСУ), впевнений, що з появою більших повноважень і персональної відповідальності робітників служб внутрішньої безпеки митниці викорінення корупції в ДМСУ піде зовсім іншими темпами і досягне ефективних результатів.
Статистика викорінення корупції в ДМСУ: нинішні реалії і результати
Як нещодавно повідомила Державна Прокуратура України, за обвинуваченням у хабарництві лише з початку 2016 року звільнено понад 160 державних службовців, серед яких 14 службовців ДМСУ.
Корупційні випадки дуже різноманітні, але в основному, всі подібні правопорушення в роботі митниці, яка в будь-якій країні світу відноситься до зони підвищеного корупційного ризику, можна поділити на три групи: Рутинне хабарництво – митні послуги, звичайні або прискорені, що оформляються за хабар. Явне шахрайство – мотивація співробітника митного поста до співпраці, або, принаймні, невтручання у різних питаннях, пов’язаних зі зниженням витрат на обов’язкові митні витрати або зовсім незаконним звільненням від сплати обов’язкових податків і зборів. Кримінал особливої тяжкості – великі операції ввезення в країну заборонених товарів із залученням посередників у лавах службовців митних постів.
ДМСУ веде внутрішню боротьбу з дрібними хабарниками і крупними корупціонерами в своїх рядах. Як зазначає Степан Дмитрович Дериволков, що внутрішня безпека ДМСУ не ставить перед собою завдання лише виявити факт корупції і звільнити винного. За такі діяння передбачена кримінальна відповідальність, тож за фактом кожного такого правопорушення ДМСУ співпрацює з прокуратурою та органами антикорупційної політики.
Прес-служба ДМСУ, незважаючи на прагнення будь-якої держструктури зберегти «честь мундира», не приховує, що під час «чистки рядів» виявлено порушення серед 23 осіб, яким пред’явлено 24 звинувачення, половина яких саме з причини хабарництва. Серед оприлюднених випадків, які наводить як приклад пан Дериволков, вражають зафіксовані і доведені випадки хабарництва на суму близько 500 доларів США, які «не погребували» взяти досить високопоставлені чини в Харківській митниці (контрабанда тютюнових виробів), на митному посту у жулянському аеропорту «Київ» (митне оформлення імпорту авіапалива за «прискореною» програмою). Більш великі корупційні випадки взяті в розробку і ведуться слідчі заходи: В Чернігові стався парадоксальний і кричущий випадок – 2,5 тисячі доларів за передачу до суду справи про порушення правил отримав провідний інспектор служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил! У горезвісній Південної митниці, де завдано збитків державі на суму більш ніж 7 млн грн за митне оформлення декількох буксирних суден за свідомо низькою митною вартістю.
Ще навесні минулого року були проведені суттєві кадрові чистки у Львівській митниці (всього 86% посадових осіб митних постів), де тільки з нагоди підроблення фальшивих дипломів про вищу освіту було виявлено та звільнено 8 осіб (всього було знайдено 33 випадків підроблення серед наявних 20 тисяч дипломів про відповідну вищу освіту співробітників у всій структурі ДМСУ). За фактом підроблення всіх викритих, вже колишніх, співробітників ДМСУ притягнуто до кримінальної відповідальності.
Завжди злочин легше попередити, ніж розслідувати. Саме тому зараз приділяється особлива увага моральному стану нових держслужбовців – ведуться обов’язкові перевірки, які повинні виявити осіб з низькими моральними якостями. Також, у зоні особливо пильної уваги внутрішніх контролюючих органів так звані «хлібні місця» – прикордонні митниці.
Є і «зворотна сторона» медалі, яка відволікає від боротьби із справжньою корупцією в лавах ДМСУ. Це випадки псевдоскарг на порушення «незручних» інспекторів, які не бажають робити митні «поблажки». Всі такі випадки розслідуються, але у більшості випадків виявляється, що суб’єкти ЗЕД не згодні з законними діями митних інспекторів.
Літо-2016: почнемо боротися по-новому
Вже починаючи з цього літа, підрозділи внутрішньої безпеки ДМСУ будуть не тільки, як раніше, виявляти, припиняти і розслідувати корупційні випадки, але тепер у них набагато більше повноважень. І, головне, відповідальності – адже тепер службовці внутрішньої безпеки повинні звітувати в прокуратурі та органах антикорупційної політики про проведені роботи і виявлені правопорушення. Більше повноважень, але і більше відповідальності – така схема дуже мотивує до більш рішучих дій у боротьбі з корупційними правопорушеннями.
ВЕСТИ УКРАИНЫ...

Еще по теме

Стали відомі прізвища перших звільнених керівників на Львівській митниці

Стали відомі прізвища перших звільнених керівників на Львівській митниці

11-05-2016, 19:21
СБУ спіймала на хабарі одного з керівників Запорізької митниці - Матіос

СБУ спіймала на хабарі одного з керівників Запорізької митниці - Матіос

5-04-2016, 19:24
СБУ викрила злочинне угруповання, створене високопоставленими чиновниками м ...

СБУ викрила злочинне угруповання, створене високопоставленими чиновниками м ...

19-01-2016, 13:26
Люстрація на митниці. Феномен Гаврилюка

Люстрація на митниці. Феномен Гаврилюка

28-12-2015, 16:28
Німецький фахівець став радником голови Державної фіскальної служби України

Німецький фахівець став радником голови Державної фіскальної служби України

1-12-2015, 19:07
Чому Насіров «евакуює» своїх митників від Саакашвілі на Київщину

Чому Насіров «евакуює» своїх митників від Саакашвілі на Київщину

25-11-2015, 11:42
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail