| | А судді хто? І чому ми їх повинні утримувати?
Социум

А судді хто? І чому ми їх повинні утримувати?

0
А судді хто? І чому ми їх повинні утримувати?

А судді хто? І чому ми їх повинні утримувати?
Сьогодні, 5 липня, парламент відправляв у відставку суддів. Серед відправлених – і суддя Конституційного суду Олександр Пасенюк, якому інкримінують схвалення змін до Конституції, що надавали Януковичу "диктаторські" повноваження. Така справа десь існує в нутрощах Генеральної прокуратури – про що повідомив депутат Єгор Соболєв.
А серед тих, кого відправили на пенсію у зв’язку із заявою про стан здоров’я – дехто Олександр Геннадійович Хрімлі. Колишній суддя Донецького райсуду (Київський район Донецька). Депутат Павло Різаненко з парламентської трибуни повідомив історію цього судді, яка радше нагадує справжній фільм жахів. У стані алкогольного сп’яніння цей "страж закону" здійснив ДТП, в результаті якого загинуло двоє дітей: десяти й дванадцяти років. Невдовзі батько цих дітей помер від серцевого нападу, а їхня мати покінчила життя самогубством. Порушену за фактом скоєння ДТП кримінальну справу тоді закрили у зв’язку з "відсутністю постраждалих".
Після цього Олександра Геннадійовича Хрімлі навіть не звільнили з суддівської системи, а перевели у Київ, де він працював до останнього часу в Київському аппеляційному адміністративному суді. Й продовжував виносити вироки. А в ролі експерта роздавав коментарі з різних питань. Наприклад, розмірковував в інтерв’ю курченківському "Кореспондентові" щодо терміна "суддівське ремесло". Між іншим, про резонансне вбивство дітей активно інформували, в тому числі, й донецькі медіа.
Сьогодні Верховна Рада, з величезним напруженням (наприклад,"Опозиційний блок" не дав жодного голосу за відставку), таки відправила на пенсію ряд суддів. Серед них – і згаданих осіб. У зв’язку з цим виникає наступне питання: статус судді передбачає не лише елементи недоторканості. Але й пристойні пенсії, соціальні пільги й довічне утримання.
Це означає, що кожен громадянин України, який сплачує податки до бюджету (а сплачує податки навіть старенька бабуся, яка купує хлібину й пляшку молока, зазирніть у чек), бере на своє утримання, в тому числі й, м’яко кажучи, одіозних осіб. Ми всі, колективно, забезпечуємо пристойну старість подібним персонажам. Можливо, гуртом скидаємось на нове авто.
Такими утриманцями, насправді, мають займатисяправоохоронні органи. Й відкрито та справедливо судити якісь ще не створені в нашій країні судові інституції. В яких не працює замкнене коло прокурорсько-мєнтовсько-суддівської поруки. А народні кошти значно моральніше відправити на допомогу пораненим, сім’ям загиблих на війні, та вимушеним переселенцям.
Дмитро ТУЗОВ...

Еще по теме

Суддя показала відео, як мер Полтави намагався

Суддя показала відео, як мер Полтави намагався "домовитися" про закриття ...

26-05-2016, 10:27
Рада суддів України дорікнула Гройсману перевищенням повноважень

Рада суддів України дорікнула Гройсману перевищенням повноважень

29-04-2016, 16:24
Нардеп розповів, чому судді не беруться за «діамантових прокурорів»

Нардеп розповів, чому судді не беруться за «діамантових прокурорів»

12-01-2016, 17:05
Невідсторонювані, або Як чернівецька суддя продовжує судити, перебуваючи пі ...

Невідсторонювані, або Як чернівецька суддя продовжує судити, перебуваючи пі ...

7-01-2016, 19:01
Сьогодні у ВРЮ вирішать питання звільнення 18 суддів

Сьогодні у ВРЮ вирішать питання звільнення 18 суддів

23-11-2015, 13:57
Голова КС про участь в узурпації влади Януковичем:

Голова КС про участь в узурпації влади Януковичем: "Вам не подобається? Ну ...

23-10-2015, 14:44
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail