| | ¬с€ правда про ¬асил€ —л≥пака: те про що ви не здогадувались
—оциум

¬с€ правда про ¬асил€ —л≥пака: те про що ви не здогадувались

0
¬с€ правда про ¬асил€ —л≥пака: те про що ви не здогадувались

¬с€ правда про ¬асил€ —л≥пака: те про що ви не здогадувались
” Ћьвов≥ в гарн≥зонному храм≥ св. ап. ѕетра ≥ ѕавла попрощались з незвичайною людиною. …ого житт€ пролет≥ло, €к най€скрав≥ша комета: за своњ 42 роки ¬асиль —л≥пак встиг п≥знати любов ≥ славу, пожити в ѕариж≥ ≥ порити окопи на ƒонбас≥, стати м≥цною опорою батькам ≥ "теплим" другом дл€ однокласник≥в.
Ќе дивл€чись на вс≥ доступн≥ йому блага, ¬асиль —л≥пак прин≥с себе в жертву р≥дн≥й крањн≥, без пафосу, €к син Ц гар€че люб≥й матер≥. ѕоховають геро€ у Ћьвов≥ на Ћичак≥вському кладовищ≥, на пол≥ почесних поховань.
« гастролей ¬асиль привозив подарунки дл€ вс≥х 28 однокласник≥в
—воЇ дитинство ¬асиль —л≥пак, €кий народивс€ 20 грудн€ 1974 р., пров≥в у Ћьвов≥ в звичайному спальному район≥, в звичайн≥й "хрущовц≥", на вулиц≥ —имоненка, 9. Ќавчавс€ на сус≥дн≥й вулиц≥ Ц Ќауков≥й, в школ≥ є46 ≥м. ¬.„орновола. « девТ€ти рок≥в ≥ до 1994 року сп≥вав у чолов≥ч≥й хоров≥й капел≥ "ƒударик".
¬с€ правда про ¬асил€ —л≥пака: те про що ви не здогадувались

"÷е була ун≥кальна дитина. ¬≥н народивс€ в прост≥й родин≥, €кщо не помил€юс€, його батьки Ц вих≥дц≥ з “ерноп≥льськоњ област≥, але все житт€ прожили у Ћьвов≥ ≥ працювали на автобусному завод≥. јле задатки ≥нтел≥гентност≥, доброти ≥ його талант про€вилис€ у ¬асил€ дуже рано. я вчила його з девТ€того класу.  оли в≥н став випускником школи, то не був схожий на ≥нших п≥дл≥тк≥в, а запамТ€тавс€ мен≥ дорослою, сформованою людиною", Ц згадуЇ класний кер≥вник —л≥пака ќльга ќглашенна.
¬с€ правда про ¬асил€ —л≥пака: те про що ви не здогадувались

«а словами вчительки, ¬асиль п≥д час школи дуже часто њздив на конкурси, завжди вигравав ≥ привозив зв≥дти подарунки дл€ кожного з 28 однокласник≥в.
"¬≥н завжди дбав про тих, хто поруч.  оли почалас€ в≥йна, в≥н пост≥йно допомагав украњнським б≥йц€м, сам п≥шов на фронт. …ому залишивс€ м≥с€ць до к≥нц€ контракту, ≥ ¬асиль м≥г спок≥йно повернутис€ додому", Ц говорить ќльга ‘едор≥вна, ледве стримуючи сльози.
јле, €к кажуть знайом≥ загиблого, залишати передову ¬асиль не хот≥в, а р≥дн≥ не в≥дпустили б його назад.
"¬асиль Ц справжн≥й самородок. ” мене залишивс€ запис, €кий в≥н мен≥ залишив у випускному альбом≥, в 17 рок≥в: "ѕан≥ ќльго, спасиб≥ щасливому випадку, €кий зв≥в мене з вами. ¬аша доброта, щедр≥сть ≥ оп≥ка за такими неслухн€ними д≥тьми, €к ми, торкалис€ кожного нерва ≥ кл≥тини моЇњ сутност≥. ¬≥д ус≥х вчител≥в ви в≥др≥зн€Їтес€ особливою христи€нською мораллю. я завжди буду вас памТ€тати ≥ ставити в приклад своњм д≥т€м".
јле залишити п≥сл€ себе д≥тей ≥ одружитис€ ¬асиль так ≥ не встиг. "Ќашим чиновникам напевно складно зрозум≥ти, чому в≥н поњхав на ƒонбас, а Ї прикладом величезноњ самопожертви заради крањни ≥ народу", Ц розридалас€ ќльга ‘едор≥вна ≥ б≥льше не могла продовжувати розмову.
¬с€ правда про ¬асил€ —л≥пака: те про що ви не здогадувались

«авд€ки ун≥кальному голосу, ¬асилю давалис€ дит€ч≥, ж≥ноч≥ та чолов≥ч≥ парт≥њ.
"я вчила ¬асил€ з пТ€того по девТ€тий клас. ÷е була дуже позитивна дитина", Ц згадуЇ вчитель англ≥йськоњ ≥ класний кер≥вник Ќел€ ≤ван≥вна.
ƒвох син≥в, за њњ словами, з ранн≥х рок≥в виховували в суворост≥, €к справжн≥х чолов≥к≥в. ≤ в≥н, ≥ його брат були дуже слухн€ними д≥тьми.  р≥м цього, все у ¬асил€ було повТ€зано з≥ сп≥вом.
"…ого рано в≥ддали в "ƒударик", а там дисципл≥на, €к розпов≥дала мати, хто зап≥знивс€ Ц в≥дразу к≥лька раз≥в в≥джиматис€. ѕот≥м в≥н навчавс€ у Ћьв≥вськ≥й консерватор≥њ, але не впевнена, що њњ зак≥нчив.  оли ви€вилос€, що у ¬асил€ ун≥кальний голос ≥ в≥н справл€етьс€ не т≥льки з чолов≥чими, але ≥ з дит€чими, ≥ ж≥ночими парт≥€ми, йому нав≥ть шукали спонсора, щоб в≥дправити за кордон. “акий голос Ц один на тис€чу. ѕот≥м виграв конкурс в  лермон≥, отримав грант, ≥ його запросили в ѕаризьку оперу", Ц розпов≥даЇ педагог.
¬с€ правда про ¬асил€ —л≥пака: те про що ви не здогадувались

«годом ¬асиль купив батькам будинок в ≤тал≥њ Ц на —ардин≥њ. Ѕрат ¬асил€, ќрест зак≥нчив медичний виш у “ернопол≥ ≥ там залишивс€.
"—≥мТ€ ¬асил€ завжди була дуже пор€дною ≥ патр≥отичною. “ой, ким став ¬асиль Ц це результат вихованн€ батьками. ѕравдолюб ≥ добр€к. ¬≥н не був хул≥ганом. ƒуже багато читав. ¬≥н був серйозним, "теплим" ≥ в≥дпов≥дальним", Ц згадуЇ вчителька.
ѕ≥сл€ страшноњ новини про загибель ¬асил€ телефон вчительки не замовкаЇ Ц дзвон€ть шк≥льн≥ товариш≥ ¬асил€, про €ких дес€тки рок≥в не було зв≥сток. јле горе Ц похорон ¬асил€ Ц знову вс≥х зблизив.
ј в школ≥, де навчавс€ ¬асиль, за словами директора –омана Ѕалаха, вже почали шукати кошти на мемор≥альну дошку в памТ€ть про загиблого воњна-артиста.
 ращий воњн ≥ волонтер
ѕ≥д час –еволюц≥њ √≥дност≥ ¬асиль брав участь в акц≥€х украњнськоњ д≥аспори у ‘ранц≥њ. як волонтер орган≥зац≥њ "Fraternité Ukrainienne Ц ”крањнське братство", допомагав украњнським б≥йц€м, пот≥м познайомивс€ з б≥йц€ми ƒ”  ѕ— ≥ сам приЇднавс€ до них. ¬л≥тку 2015-го воював у ѕ≥сках в район≥ ƒонецького аеропорту.
ј про його активну волонтерську д≥€льн≥сть св≥дчать пости на Facebook: "Ќе люблю про себе робити пости, але сказали, що треба дл€ збору кошт≥в. “ому, брати ≥ сестри, знаю, що серед моњх друз≥в Ї заможн≥ украњнц≥. ћоже, хтось захоче допомогти добровольц€м, ось мо€ карта ≥ номер на фото". “акож ¬асиль на своњй стор≥нц≥ пост≥йно ≥нформував про поранених побратим≥в, тих, €к≥ загинули, ≥ тих, кому дуже потр≥бна допомога.
„итайте также: Ђƒобровольц≥ цю в≥йну могли перемогти. ѓм просто не далиї - останнЇ ≥нтервТю ¬асил€ —л≥пака
¬с€ правда про ¬асил€ —л≥пака: те про що ви не здогадувались

ѕовернувшись з фронту, продовжив волонтерську д≥€льн≥сть, давав благод≥йн≥ концерти в ”крањнському центр≥ в ѕариж≥, допомагав сиротам, €к≥ втратили батьк≥в на в≥йн≥. ¬л≥тку 2016 року знову поњхав на ƒонбас Ц пов≥з з≥брану допомогу захисникам-добровольц€м. ¬оював у склад≥ 1-њ окремоњ штурмовоњ роти.
¬ранц≥ 29 червн€, п≥д час ворожоњ атаки, ¬асиль був за кулеметом.  ул€ кал≥бру 12.7 мм, €ку випустив снайпер з великокал≥берноњ гвинт≥вки, об≥рвала житт€ геро€.
Ѕезц≥нний голос ≥ артист
ќстанн≥х 19 рок≥в ¬асиль —л≥пак прожив у ‘ранц≥њ ≥ працював в паризьк≥й √ранд-опер≥. ƒл€ карТЇри оперноњ з≥рки у нього були вс≥ дан≥: ун≥кальний бас-баритон, аристократизм у манерах ≥ зовн≥шност≥. «авд€ки своЇму таланту в≥н виступав на кращих сценах ≤тал≥њ, ѕольщ≥, —Ўј, ‘ранц≥њ ≥ нав≥ть –ос≥њ.
…ому з легк≥стю давалис€ €к фольклорн≥ композиц≥њ, так ≥ пров≥дн≥ оперн≥ парт≥њ. "¬ес≥лл€ ‘≥гаро" ≥ "ƒон ∆уан" ћоцарта, "јњда" ¬ерд≥, "Ѕорис √одунов" ћусоргського, " н€зь ≤гор" Ѕород≥на, "™вген≥й ќнЇг≥н" „айковського, роль тореадора в опер≥ " армен" Ц це список оперних твор≥в, де ¬асиль —л≥пак отримував головн≥ парт≥њ.
ќднак, найулюблен≥шою була роль ћеф≥стофел€ в опер≥ √уно "‘ауст". «в≥дси ≥ зТ€вивс€ позивний "ћ≥ф", з €ким ¬асиль воював на передов≥й.
“акож ¬асиль —п≥вак залишитьс€ в наш≥й памТ€т≥ з народною п≥снею "ћ≥с€ць на неб≥", €ку боЇць тихо насп≥вуЇ, будучи на фронт≥.
korupciya.com...

≈ще по теме

ќстаннЇ ≥нтервТю ¬асил€ —л≥пака:

ќстаннЇ ≥нтервТю ¬асил€ —л≥пака: "ќф≥ц≥йн≥ речники не говор€ть правду про ...

4-07-2016, 19:49
” зон≥ ј“ќ вбили снайпера, в≥д рук €кого загинув ¬асиль —л≥пак

” зон≥ ј“ќ вбили снайпера, в≥д рук €кого загинув ¬асиль —л≥пак

4-07-2016, 19:27
“ис€ч≥ льв≥вТ€н попрощалис€ з патр≥отом ”крањни ¬асилем —л≥паком

“ис€ч≥ льв≥вТ€н попрощалис€ з патр≥отом ”крањни ¬асилем —л≥паком

1-07-2016, 14:30
ѕорошенко нагородив ¬асил€ —л≥пака орденом Ђ«а мужн≥стьї

ѕорошенко нагородив ¬асил€ —л≥пака орденом Ђ«а мужн≥стьї

30-06-2016, 21:25
¬ ј“ќ загинув оперний сп≥вак ¬асиль —л≥пак

¬ ј“ќ загинув оперний сп≥вак ¬асиль —л≥пак

29-06-2016, 11:29
як оперний сп≥вак з ѕарижа став добровольцем на ƒонбас≥

як оперний сп≥вак з ѕарижа став добровольцем на ƒонбас≥

17-01-2016, 09:47
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail