| | як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина
—оциум

як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина

0
як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина

як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина
8 червн€. 8:30. Ўевченк≥вський районний суд.  аб≥нет судд≥ јл≥ни √уменюк - ст≥л, пара ст≥льц≥в. —аме тут зараз буде зас≥данн€. ≈кс-оч≥льник ѕ≥вденно-зах≥дноњ зал≥зниц≥ ќлекс≥й  ривоп≥шин судитьс€ ≥з зал≥зницею, м≥н≥стерством ≥  абм≥ном. Ќа думку чиновника, його зв≥льнили незаконно.
 ривоп≥шина зв≥льнили минулого року п≥сл€ низки розсл≥дувань "Ќаших грошей". «а грош≥ зал≥зниц≥ силами зал≥зничник≥в  ривоп≥шин збудував комплекс Уќл≥мп≥к в≥ллиджФ п≥д  иЇвом. ўоб д≥знатис€ б≥льше про цього персонажа, треба зайти на сайт ЂЌаш≥ грош≥Ф й закинути у пошук Ђ ривоп≥шинї ось тут. јбо на УЅ≥гус. ≥нфоФ ось тут.
ƒва роки тому УЌаш≥ грош≥Ф прињхали на столичний  и€н≥вський провулок. “ам було кубло кривоп≥шинських ф≥рм-прокладок, €к≥ обслуговували зал≥зницю за завищеними ц≥нами.
“ам после милиции никого нет, - сказав охоронець.
„итайте также: —уд поновив скандального  ривоп≥шина на зал≥зниц≥
ƒавно была милици€?
¬чера.
„его хотели?
ƒенег, украденных у жд.
Ќашли?
Ќет, их вывезли. ѕозавчера. ¬ сумках. Ѕольшие сумки. ѕочти мешки.
 ак вывезли?
ј то вы не знаете как? ѕредупредил кто-то.
Ќа початку лютого  ривоп≥шин став радником  личка. ¬ажливу роль з≥грало покровительство √ройсмана. я знала, що  ривоп≥шин судитьс€ за своЇ поновленн€, але за ≥ншими зйомками €кось перестала це мон≥торити. “ому встигла лише на останнЇ зас≥данн€.
ѕеред цим зателефонувала судд≥ јл≥н≥ √уменюк. —казала. що з оператором. —питала, чи не буде у нас проблем, €кщо прийдемо з камерою. я не зобовТ€зана цього робити. јдже ми йшли з портативною камерою без штатива. 11 статт€, пункт 3 закону Уѕро судоустр≥й ≥ статус судд≥вФ - дозв≥л суду на зйомку не потр≥бен. јле не хот≥лос€ зайвого конфл≥кту. јл≥на √уменюк - на судовому зас≥данн≥ € зрозум≥ла, що це була вона - сказала, що в нењ Улюди чекають у приймальн≥, передзвон≥ть за п≥вгодиниФ. ѕот≥м до к≥нц€ дн€ слухавки вже н≥хто не брав.
Ќаступного дн€ в зал≥ зас≥дань сид≥ла €кась ж≥нка. « порога сказала, що в нас камера Уне портативнаФ, а тому Уне заважайте робот≥ судд≥Ф. ƒ≥алог був приблизно таким:
- ¬ибачте, будь ласка, але камера у нас портативна.
„итайте также: ƒонька  ривоп≥шина була сус≥дкою дружини ЂЅаба€ї, €кий контролював перев≥зник≥в на вокзал≥  ривоп≥шина
- Ќадайте доказ, що вона портативна.
- ¬она легка, невелика, без штатива, ми не заважаЇмо процесу. яка тод≥, по вашому, маЇ бути портативна?
- Ќе задавайте мен≥ питань, це напевне, т≥льки в нас в крањн≥ маЇ бути таке в≥дношенн€ до судд≥в.
≤ тут € зрозум≥ла, що ж≥нка ≥ Ї судд€ јл≥на √уменюк. ѕросто, в порушенн€ того ж закону Уѕро судоустр≥йФ (16 статт€) вона без мант≥њ та нагрудного знака.
як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина
як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина

Ќа нашу вв≥чливу в≥дмову √уменюк пригрозила протоколом за неповагу до суду. ¬имагала, щоб ми писали за€ву на дозв≥л в≥деозйомки. јдже тод≥ було б так: суд ≥ учасники процесу обговорюють, чи можна нам зн≥мати. ≤ одного слова адвоката  ривоп≥шина достатньо, щоб нас вигнати.
як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина
як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина

ёристка  ривоп≥шина Ќад≥€ Ўульга одразу за€вила, що наша камера - не портативна, ≥ що дозволу на зйомку не давала.
- ¬аша честь, - сказав чолов≥к на пр≥звище  остенко. - я також за€вл€ю €к учасник процесу протест з цього приводу. я проти того, щоб мене зн≥мали. “ому що журнал≥сти не дотримуютьс€ норм законодавства.
Ќа суд≥  остенко (на фото нижче в сорочц≥ в кл≥тинку) представл€в У”крзал≥зницюФ. ќднак у судових документах тоњ ж справи ¬алер≥й  остенко ф≥гуруЇ €к представник м≥н≥стерства ≥нфраструктури та представник ƒержавноњ адм≥н≥страц≥њ зал≥зничного транспорту.
ѕ≥сл€ цього охоронець виштовхав нашу операторку в коридор. ƒал≥ юристка  ривоп≥шина викликала пол≥ц≥ю. я також викликала пол≥ц≥ю Ц через перешкоджанн€ журнал≥стськ≥й д≥€льност≥.
як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина
як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина

«ал≥зницю захищали четверо юрист≥в. Ќа фото нижче ви бачите њх в момент, коли вони чують, що програли справу.  р≥м  остенка, юристка  абм≥ну Ц д≥вчина в≥д сили рок≥в 25, у светр≥ з написом стразами ЂStay goldї (на фото л≥воруч). Ќа зас≥данн€ прийшла з молодим чолов≥ком. —каржилас€, що хоче додому. ¬т≥м, додому хот≥ли ми вс≥ Ц зас≥данн€ тривало 7, 5 годин. ƒесь такого ж в≥ку була юристка м≥н≥нфраструктури, €ка на питанн€ судд≥, чого прийшла не п≥дготовлена, в≥дпов≥ла, що У€к представник вступила минулого разуФ (на фото праворуч). ёристка ѕ«« наполегливо рекомендувала нам написати за€ву на дозв≥л зйомки та к≥лька раз≥в ц≥кавилас€, хто нам Ђп≥дказав про судї.
як на зал≥зницю повертали  ривоп≥шина

Ѕ≥льш≥сть клопотань юрист≥в захисту були порожн≥ми або погано п≥дкр≥пленими. Ќаприклад, юристи зал≥зниц≥ клопотали про отриманн€ трудовоњ книжки  ривоп≥шина + документи про влаштуванн€  ривоп≥шина радником  личка. јдже ќлекс≥й ћефод≥йович вимагав компенсац≥ю зарплатн≥ на час вимушеного прогулу на ѕ««, а €кщо в≥н уже десь працював, то це зм≥нювало розрахунок середнього зароб≥тку за час вимушеного прогулу. Ќа що юристка  ривоп≥шина зауважила, що розрахунок зарплатн≥  ривоп≥шина в зал≥зниц≥ отримали ще у кв≥тн≥. ≤ з того часу н≥€ких заперечень не було. “ож клопотанн€ судд€ в≥дхилила. ≤ так було по кожному пункту.
я зн≥мала на моб≥льний. ёристка  ривоп≥шина нервувала, особливо перед тим, €к озвучувати цифри, що у 2014 роц≥ 40, 4 млн грн п≥шли €к Удопомога Ћавр≥, дит€чим школам-≥нтернатам, л≥карн€м, в ј“ќ, ≥ншим монастир€мї.
Ѕ≥л€ мене сто€ла шафа, на шаф≥ Ц ≥кона Ѕогоматер≥ ≥ пор€д Ц Ђƒети јрбатаї з≥ —тал≥ним на обкладинц≥.
- ѕредставник преси фотографуЇ м≥й шкаф! - обурилас€ √уменюк. - ќцей цин≥зм, що ви соб≥ допускаЇте, в мене просто немаЇ сл≥в. ћи ≥ще довго будемо на тому р≥вн≥ правовоњ держави, €кщо под≥бн≥ журнал≥сти соб≥ дозвол€тимуть под≥бну повед≥нку.
ƒв≥ч≥ в зас≥данн≥ робили перерву, з €вним розрахунком на те, що наша зн≥мальна група не витримаЇ ≥ п≥де. «а цей час прињхала пол≥ц≥€. јдвокат  ривоп≥шина розпов≥ла њм, €к € Ђн≥велювала закон ”крањни,  онституц≥ю, у нас правова держава, а не шабашї. ¬решт≥ зас≥данн€ зак≥нчуЇтьс€.  ривоп≥шина поновлюють на посад≥ ≥ мають ст€гнути з ƒ“√ќ на його користь 444 тис. 396 грн. 63 коп.
«араз ѕ≥вденно-зах≥дна зал≥зниц€ реорган≥зовуЇтьс€, ≥ €к юридична структура у стан≥ припиненн€. “ому поновленн€  ривоп≥шина на посад≥ Ц штука швидше репутац≥йна. ѕроте важлива Ц вона знову в≥дчин€Ї йому двер≥ у владн≥ каб≥нети.
«а€ву на суддю й адвоката  ривоп≥шина в пол≥ц≥ю щодо перешкоджанн€ журнал≥стських обовТ€зк≥в ми написали того ж дн€. «а€ву в ¬ищу квал≥ф≥кац≥йну ком≥с≥ю судд≥в напишу п≥сл€ того, €к опубл≥кую цей текст.
« вами була програма ху*ових новин УЌаш≥ грош≥Ф. ƒе чим б≥льше працюЇш, тим б≥льше м≥ркуЇш, що кр≥м портативноњ камери, на роботу треба брати ще й п≥столет.
bihus.info...

≈ще по теме

—уд поновив скандального  ривоп≥шина на зал≥зниц≥

—уд поновив скандального  ривоп≥шина на зал≥зниц≥

8-07-2016, 21:00
Ѕанкова тисне на суддю у справ≥ ѕорошенка, Ц депутат  упр≥й

Ѕанкова тисне на суддю у справ≥ ѕорошенка, Ц депутат  упр≥й

1-07-2016, 22:32
ƒонька  ривоп≥шина була сус≥дкою дружини ЂЅаба€ї, €кий контролював перев≥зн ...

ƒонька  ривоп≥шина була сус≥дкою дружини ЂЅаба€ї, €кий контролював перев≥зн ...

28-03-2016, 23:38
—тенограма по  риму: “урчинов мав п≥дтвердити пл≥вку ≥з своЇю розмовою

—тенограма по  риму: “урчинов мав п≥дтвердити пл≥вку ≥з своЇю розмовою

10-03-2016, 13:34
–ЌЅќ зробила важливу за€ву щодо стенограми зас≥данн€ по  риму

–ЌЅќ зробила важливу за€ву щодо стенограми зас≥данн€ по  риму

28-02-2016, 10:31
Ђ—права ѕукачаї: р≥шенн€ п≥д €линку

Ђ—права ѕукачаї: р≥шенн€ п≥д €линку

10-01-2016, 15:10
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail