| | Діяльністю братів Дубневичів зацікавилося не лише НАБУ, а й МВС
Социум

Діяльністю братів Дубневичів зацікавилося не лише НАБУ, а й МВС

0
Діяльністю братів Дубневичів зацікавилося не лише НАБУ, а й МВС

Діяльністю братів Дубневичів зацікавилося не лише НАБУ, а й МВС
Новий керівник «Укрзалізниці» Вольцех Бальчун почав виконувати обіцянку очистити відомство від корупції. Зокрема, його зацікавили схеми, у яких задіяні нардепи від Львівщини брати Ярослав та Богдан Дубневичі. Наразі керівник «Укрзалізниці» шукає аудиторів, щоб перевірити зв’язки «Укрзалізниці» та фірм нардепів.
Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичного проекту «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).
Безтурботно жити нардепу Олександр Онищенку завадило Національне антикорупційне бюро України. Детективи НАБУ викрили корупційну схему перепродажу газу на загальну суму 3 мільярди гривень. Проте завершити справу та провести арешт завадила депутатська недоторканність.
Позбавити нардепа недоторканості майже одноголосно на сесії Верховної Ради вирішили депутати. Проте і парламентарі, і Генпрокуратура разом з НАБУ запізнились, адже Онищенко втік з країни.
«Головна проблема полягає у тому, що Верховна Рада й досі не приймає рішення про скасування депутатської недоторканності. Допоки цей статус не знімуть, такі ситуації відбуватимуться з кожним підозрюваним нардепом», – наголосив народний депутат України Андрій Ільєнко.
Читайте также: ВОЙНА ПРОТИВ АДВОКАТОВ: КАК В НАБУ ТЕРРОРИЗИРУЮТ ЗАЩИТНИКОВ
Подібні до схем Онищенка у своїй роботі використовують й одіозні народні депутати від Львівщини брати Дубневичі. Вони обкрадали «Нафтогаз України» за допомогою невеликої теплової компанії «Енергія-Новий Розділ».
Так, «Нафтогаз» поставляв «Енергії» сировину для переробки, натомість компанія частину палива списувала. У своїх звітах за 2014 рік «Енергія» зазначила, що використала більш як 9 тисяч кубів природного газу. Однак, «Нафтогаз» цього ж року надав компанії більш як 60 тисяч кубів. Вже у 2015 році приватна компанія прозвітував за 14 тисяч, натомість «Нафтогаз» – майже за 70 тисяч кубів газу.
Комісія з регулювання питань газу та електроенергії звернулася до Генпрокуратури з надією повернути державі вкрадених півмільярда гривень. Кримінальну справу зареєстрували та наразі розслідують. У той же час відкрито й низку кримінальних справ щодо іще однієї компанії Дубневичів – «Корпорації КРТ».
Так, у судовій справі за позовом детективів НАБУ йдеться про купівлю клем для «Укрзалізниці», які виробляє компанія Дубневичів. Ці невеликі деталі слугують кріпленням для дорожніх рейок. Клеми щороку міняють, а отже потребують постійної закупівлі. Так, саме у 2015 році, залізниця закупила у «КРТ» клеми, вартість яких у два рази перевищувала ринкові ціни.
Натомість переплачені кошти могли б забезпечити залізницю клемами на ще один рік. Однак залізничники ніколи не закуповували деталей у інших компанія, адже «КРТ» зробило себе штучним монополістом на цьому ринку. До того ж, сам Ярослав Дубневич є головою профільного комітету у Верховній Раді.
Зупинити шахрайські схеми змогло нове керівництво «Укрзалізниці». Так, Вольцех Бальчун вже встиг заблокувати тендер із закупівлі поїздів під одного учасника. Як пояснили у відомстві, транспорт хотіли купити на 30% дорожче за ринкову ціну. До того ж, проведення самої закупівлі ініціював комітет ВР за вказівкою тих же Дубневичів.
«Минулого тижня правління «Укрзалізниці» прийняло антикорупційну програму. Вона передбачає боротьбу з різними недоліками відомства», – прокоментував керівник «Укрзалізниці» Войцех Бальчун.
Старих менеджерів залізниці теж доведеться змінювати. Принаймні у їхній репутації сумнівається Міністерство внутрішніх справ України. МВС підозрює залізницю у створенні корупційної схеми. Серед фірм-спільників є й компанія братів Дубневичів «Корпорація КРТ».
zik.ua...

Еще по теме

Мафія: Брати-нардепи від фракції БПП обікрали

Мафія: Брати-нардепи від фракції БПП обікрали "Нафтогаз" на 550 млн

11-06-2016, 10:22
Офшорний скандал: брати Дубневичі активно інвестують на Кіпрі

Офшорний скандал: брати Дубневичі активно інвестують на Кіпрі

15-05-2016, 10:07
Новий керівник

Новий керівник "Укрзалізниці" пообіцяв вивчити українську, а Львів бачить ...

20-04-2016, 22:13
Галицькі королі: як Дубневичі заробили свої багатомільйонні статки

Галицькі королі: як Дубневичі заробили свої багатомільйонні статки

20-02-2016, 14:09
Галицькі королі: як Дубневичі заробили свої багатомільйонні статки (ВІДЕО)

Галицькі королі: як Дубневичі заробили свої багатомільйонні статки (ВІДЕО)

19-02-2016, 10:16
За рік

За рік "відмили" 350 млн: НАБУ взялось за компанії, які "допомогли" Укр ...

11-01-2016, 23:17
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail