| | БАНК "СОЮЗ": СУД СКАСУВАВ РІШЕННЯ НБУ ПРО ДРУГУ ЛІКВІДАЦІЮ ФІНУСТАНОВИ
Социум

БАНК "СОЮЗ": СУД СКАСУВАВ РІШЕННЯ НБУ ПРО ДРУГУ ЛІКВІДАЦІЮ ФІНУСТАНОВИ

0
БАНК \"СОЮЗ\": СУД СКАСУВАВ РІШЕННЯ НБУ ПРО ДРУГУ ЛІКВІДАЦІЮ ФІНУСТАНОВИ

БАНК "СОЮЗ": СУД СКАСУВАВ РІШЕННЯ НБУ ПРО ДРУГУ ЛІКВІДАЦІЮ ФІНУСТАНОВИ
12 липня Окружний адміністративний суд м. Києва визнав протиправною та скасував постанову правління НБУ №299/БТ від 28 квітня «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Комерційний банк «Союз». Крім того, суд визнав протиправним та скасувати рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів №615 від 28 квітня 2016 року «Про початок процедури ліквідації АТ «КБ «Союз» та делегування повноважень ліквідатора банку».
Крім того, суд зобов’язав НБУ відновити функціонування банку «Союз» як діючої банківської установи.
«НБУ штучно створив передумови для застосування статті 77 Закону «Про банки і банківську діяльність». НБУ вийшов за межі своїх прав, визначених в Конституцією та Законом «Про Національний банк України». Постанова НБУ прийнята без дотримання положень статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, в т.ч. з порушенням вимог щодо обґрунтованості, неупередженості, пропорційності», - йдеться в постанові суду.
Нагадаємо, 28 квітня НБУ вдруге ухвалив рішення про ліквідацію банку "Союз". Як зазначалося, через систематичне порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу (тобто через відмивання коштів).
Вперше Нацбанк прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку 15 березня 2016 року. Натомість 28 березня 2016 року Окружний адмінсуд м. Києва визнав протиправною та скасував відповідну постанову. 26 квітня Київський апеляційний адмінсуд залишив без задоволення скарги НБУ та ФГВФО. Таким чином, рішення Окружного адміністративного суду м. Києва вступило в силу.
"Проте, зважаючи на наявну в Національного банку інформацію щодо численних зловживань в банку, та акт щодо порушень фінансового моніторингу ПАТ КБ "Союз", було прийнято нову постанову Правління Національного банку про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.
Національний банк нагадує, що ПАТ КБ "Союз" протягом двох останніх років неодноразово притягався до відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу. Він також створював перешкоди проведенню перевірки в березні 2016 року, а після винесення рішення щодо ліквідації декілька днів не допускав представників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до будівлі банку.
Також Національний банк України звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з проханням притягнути суддів Окружного адміністративного суду м. Києва Аблова Є.В., Погрібніченка І.М., Шулежка В.П. до дисциплінарної відповідальності. Такі ж дії буде вчинено і по відношенню до суддів Київського апеляційного адміністративного суду. Крім того, буде подана касаційна скарга", - зазначалося в заяві НБУ.
Нагадаємо, що 13 липня Київський апеляційний адмінсуд підтвердив рішення суду першої інстанції про скасування рішення НБУ щодо ліквідації Укрінбанку.
Читайте также: Отозвана валютная лицензия банка "Союз"
finbalance.com.ua...

Еще по теме

ФГВФО натякнув, що не буде виплат по вкладам

ФГВФО натякнув, що не буде виплат по вкладам "імені" фінкомпанії "Михайл ...

26-05-2016, 10:27
Банк

Банк "імені Стельмаха" торік зафіксував збиток 1 млрд грн

15-04-2016, 19:08
НБУ визнав неплатоспроможною колишню

НБУ визнав неплатоспроможною колишню "дочку" російського банку

18-03-2016, 17:37
УПОВНОВАЖЕНУ ОСОБУ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ НА ЗДІЙСНЕННЯ ЛІКВІДАЦІЇ АТ «КБ «СОЮЗ ...

УПОВНОВАЖЕНУ ОСОБУ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ НА ЗДІЙСНЕННЯ ЛІКВІДАЦІЇ АТ «КБ «СОЮЗ ...

17-03-2016, 13:39
Суд підтвердив банкрутство банку Олександра Януковича

Суд підтвердив банкрутство банку Олександра Януковича

3-02-2016, 19:44
НБУ СКАРЖИТЬСЯ НА ЗАБОРОНУ ПЕРЕВІРЯТИ БАНК РОДИЧІВ МЕДВЕДЄВА

НБУ СКАРЖИТЬСЯ НА ЗАБОРОНУ ПЕРЕВІРЯТИ БАНК РОДИЧІВ МЕДВЕДЄВА

1-12-2015, 10:56
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail