| | –еванш рег≥онал≥в в ”крањн≥
—оциум

–еванш рег≥онал≥в в ”крањн≥

0
–еванш рег≥онал≥в в ”крањн≥

–еванш рег≥онал≥в в ”крањн≥
—пецслужби й пол≥ттехнологи наших Ђбрат≥вї уже серйозно працюють над тим, €к повернути до влади в ”крањн≥ пророс≥йськ≥ сили
«давалось би, питанн€, чи настане реванш рег≥онал≥в, видаЇтьс€ дещо Ђдивнимї. ѕ≥сл€ –еволюц≥њ г≥дност≥ колишн€ ѕарт≥€ рег≥он≥в розсипалась. —творений на њњ баз≥ Ђќпозиц≥йний блокї ≥ близько немаЇ такого впливу. ’оча в≥н ≥ представлений у ¬ерховн≥й –ад≥, але, радше, Ї марг≥нальною силою. ” переб≥гу рос≥йськоњ агрес≥њ та окупац≥њ колишн≥ рег≥онали втратили значну частину свого електорату. јдже окупований  рим, а також нин≥шн≥ окупован≥ окрем≥ райони ƒонбасу €краз ≥ були њхньою електоральною базою. «рештою, сам Ђќпозиц≥йний блокї на поз≥р не ви€вл€Ї активност≥. —хоже, рег≥онали ≥ дал≥ перебувають у розгубленост≥, зализуючи своњ електоральн≥ Ђраниї.
ƒискредитована влада
ќднак не все так просто. Ђќпозиц≥йний блокї вич≥куЇ. Ќатом≥сть, рейтинги пол≥тичних сил, €к≥ прийшли до влади на революц≥йн≥й хвил≥, падають. «араз зТ€вилос€ пов≥домленн€ про опитуванн€, €ке оприлюднив канал Ђ24ї. «г≥дно з ним, майже третина населенн€ р≥зко невдоволена д≥€ми чинноњ влади. Ћ≥дерами непопул€рност≥ Ї нин≥шн≥ премТЇр та президент. Ќе берус€ судити про коректн≥сть цього опитуванн€. ѕроте немаЇ сумн≥ву, що воно в≥дображаЇ загальну тенденц≥ю. ќстанн≥м часом все част≥ше доводитьс€ зустр≥чати людей, €к≥ були супротивниками януковича й рег≥онал≥в, п≥дтримували –еволюц≥ю г≥дност≥, а тепер говор€ть, що за староњ влади було краще.
—правд≥, за останн≥й р≥к житт€ б≥льшост≥ украњнц≥в пом≥тно пог≥ршилось. ” результат≥ знец≥ненн€ гривн≥, ≥нфл€ц≥њ њхн≥ доходи зменшилис€ приблизно в два рази. –≥зко зросли ц≥ни на комунальн≥ послуги. ћаЇмо також скороченн€ виробництва й, в≥дпов≥дно, зростанн€ безроб≥тт€. «в≥сно, це можна списати на в≥йну, €ку веде зараз ”крањна. јле останн≥м часом Ђобраз в≥йниї у св≥домост≥ украњнц≥в почав м≥н€тис€. ¬она все б≥льше починаЇ сприйматис€ €к Ђб≥знес на кров≥ї, за €ким сто€ть непрозор≥ домовленост≥. “аким чином, в≥йна перестаЇ бути аргументом дл€ виправданн€ економ≥чних труднощ≥в.
јле справа не т≥льки й не ст≥льки в цих труднощах. ¬ умовах в≥йни представники влади мали б, €к ≥ народ, Ђзат€гнути по€сиї, припинити наживатис€ й кинути вс≥ ресурси на боротьбу з агресором. ѕроте цього немаЇ. Ќатом≥сть, маЇмо намаганн€ нин≥шн≥х власть ≥мущих заробити дл€ себе поб≥льше, перед≥лити ринки й ф≥нансов≥ потоки на свою користь. —постер≥гаЇмо приблизно те, що свого часу робив янукович та його оточенн€.
ƒекларована боротьба з корупц≥Їю так ≥ лишилас€ декларац≥Їю. ѕринаймн≥ в ц≥й сфер≥ не спостер≥гаЇмо €кихось позитивних зрушень. –адше, навпаки.
Ќатом≥сть, у вищих ешелонах влади маЇмо в≥дверту боротьбу. —початку Ђпопросили п≥тиї  оломойського та його людей, пот≥м Ц Ќаливайченка. ≤ це, схоже, далеко не к≥нець. Ђ«ачисткаї, певно, триватиме й дал≥. „имось це нагадуЇ (хай ≥ не в так≥й в≥дверт≥й форм≥) колишню скандальну боротьбу м≥ж ёщенком ≥ “имошенко. „им зак≥нчилась ц€ боротьба, думаю, нагадувати не треба. ѕереможеними ви€вилис€ обидв≥ сторони.
ўе одна р≥ч, €ка пом≥тно дратуЇ людей, це, мТ€ко кажучи, невисокий профес≥онал≥зм влади. Ќа революц≥йн≥й хвил≥ кер≥вн≥ посади €к у столиц≥, так ≥ на м≥сц€х часто отримували люди, котр≥ не мали досв≥ду державного управл≥нн€. Ќе дивно, що нов≥ кер≥вники ухвалювали й ухвалюють помилков≥ р≥шенн€, €ких спок≥йно можна було б уникнути. ќстанн≥й св≥жий приклад: цього року випускники вищих навчальних заклад≥в не отримали вчасно (н≥би з Ђтехн≥чних причинї) дипломи про вищу осв≥ту. “акого ще не було за час≥в незалежност≥. Ќевдоволеними лишилис€ сотн≥ тис€ч молодих людей. ƒодайте до цього числа њхн≥х батьк≥в, друз≥в, знайомих. ј тепер задайте питанн€, €к цей, здавалось би, Ђдр≥бТ€зковийї факт вплине на електоральн≥ симпат≥њ наших громад€н.
„итайте также: ¬ одесском отеле заблокировали польских политиков
ƒратуЇ людей ≥ те, що на вищих державних посадах опин€ютьс€ в нас ≥ноземц≥. “аке трапл€лос€ за час≥в януковича. јле тод≥ це було €кось менш пом≥тно, бо тод≥ на ц≥ посади брали Ђбрат≥вї-рос≥€н. “епер же в нас на р≥зних кер≥вних становищах опинилос€ к≥лька знакових ф≥гур ≥з √руз≥њ. ќкр≥м того, маЇмо в ур€д≥ литовц€, американку (правда, украњнського походженн€). Ѕагато хто сприймаЇ под≥бну практику €к Ђнац≥ональне приниженн€ї. Ќе раз доводилос€ чути таке: невже в нас немаЇ своњх розумних та вм≥лих людей? “а на це можна було б ще закрити оч≥, €кби д≥€льн≥сть цих Ђвар€г≥вї давала добрий ефект. Ќа жаль, про такий ефект говорити складно. —в≥дченн€м цього Ї нин≥шн€ в≥дставка м≥н≥стра охорони здоровТ€  в≥ташв≥л≥.
“ому багато хто зараз задаЇ питанн€, чим нин≥шн€ влада Ї кращою в≥д влади колишньоњ? ≤ взагал≥ Ц дл€ чого була потр≥бна –еволюц≥€ г≥дност≥? ўоб пом≥н€ти шило на мило?
¬ оч≥куванн≥ реваншу
—ьогодн≥ у ¬ерховн≥й –ад≥ маЇмо б≥льш≥сть парт≥й, €к≥ задекларували свою в≥рн≥сть ≥деалам ћайдану. ќднак це не значить, що ц≥ парт≥њ зараз мають великий кредит дов≥ри. якби вибори в≥дбувалис€ сьогодн≥, не думаю, що вони могли б вз€ти б≥льш≥сть. Ѕагатьом уже набридли њхн≥ Ђв≥йни в парламентськ≥й п≥сочниц≥ї, схвален≥ депутатами Ђдивн≥ї кадров≥ призначенн€, а також бурхлива законотворч≥сть, €ка далеко не завжди Ї конструктивною. јби зберегти електоральну п≥дтримку дл€ нин≥шньоњ влади й провладних парламентських парт≥й, необх≥дне або економ≥чне диво, абоЕ усп≥шний наступ украњнських в≥йськовик≥в на ƒонбас≥. ѕроте ≥ перше, ≥ нав≥ть друге видаютьс€ малоймов≥рними.
ѕроблема також у тому, що нин≥шн€ влада не маЇ серйозноњ проукрањнськоњ опозиц≥њ, за €ку б в≥ддали голоси невдоволен≥. ѕарт≥€ Ђ—вободаї €кщо й зможе розширити своЇ електоральне поле, то не суттЇво. «рештою, вона й не демонструЇ особливоњ опозиц≥йност≥.
¬ таких умовах колишн≥ рег≥онали отримують непоганий шанс вз€ти реванш. јдже електоральн≥ симпат≥њ стають все б≥льш опозиц≥йними. ј рег≥онали не випадково вибрали тепер соб≥ назву Ђќпозиц≥йний блокї. ” них Ї чимал≥ ф≥нансов≥ ресурси, оск≥льки до складу цього Ђблокуї вв≥йшло чимало заможних людей. Ќепоган≥ в них Ї також ресурси ≥нформац≥йн≥. “а й –ос≥€ допоможе. ƒумаю, спецслужби й пол≥ттехнологи наших Ђбрат≥вї уже серйозно працюють над тим, €к повернути до влади в ”крањн≥ пророс≥йськ≥ сили. ѕоказовим у цьому план≥ Ї червневе ≥нтервТю януковича. Ќе випадково п≥сл€ багатом≥с€чного мовчанн€ наш колишн≥й Ђгарантї знову заговорив. ќдним ≥з завдань цього ≥нтервТю було перев≥рити, €к на нього реагуватиме украњнське сусп≥льство. ≤ наск≥льки воно готове сприймати колишню владу. ѕоказовим також Ї те, що це ≥нтервТю майже сп≥впало з в≥дставкою Ќаливайченка.
«в≥сно, Ђќпозиц≥йний блокї у нин≥шн≥х умовах навр€д чи зможе стати владним монопол≥стом. јле €кщо йому вдастьс€ отримати непоган≥ результати на ос≥нн≥х виборах до м≥сцевих орган≥в влади, то вимальовуЇтьс€ подальша перспектива переформатуванн€ влади. ћожливий такий вар≥ант Ц ЂмТ€к≥ї сили в нин≥шн≥й влад≥, зор≥Їнтован≥ на порозум≥нн€ з –ос≥Їю, плюс Ђнезалежн≥ї пол≥тики, серед €ких чимало колишн≥х рег≥онал≥в, плюс Ђќпозиц≥йний блокї. ” результат≥ такого переформатуванн€ ми отримаЇмо пророс≥йську владу. „и станетьс€ таке Ц поживемо-побачимо.
ѕетро  ралюк,Ђ–адио —вободаї...

≈ще по теме

—енченко:

—енченко: "ѕрофес≥онал≥зму в ур€д≥ √ройсмана ще менше, н≥ж у  абм≥н≥ јзаро ...

24-06-2016, 22:25
ћустафа Ќайем: на наступних виборах

ћустафа Ќайем: на наступних виборах "рег≥онали" повернуть соб≥ владу

14-03-2016, 08:57
як очистити ¬ерховну –аду в≥д Ђтушокї

як очистити ¬ерховну –аду в≥д Ђтушокї

2-02-2016, 14:50
Ђ¬ ”крањн≥ зараз немаЇ централ≥зованоњ владиї, - —аакашв≥л≥

Ђ¬ ”крањн≥ зараз немаЇ централ≥зованоњ владиї, - —аакашв≥л≥

27-12-2015, 23:36
–услан —ольвар: ѕ≥д  иЇвом до влади прийшла парт≥€ дерибанщик≥в земл≥

–услан —ольвар: ѕ≥д  иЇвом до влади прийшла парт≥€ дерибанщик≥в земл≥

6-11-2015, 16:43
–ег≥онали повертаютьс€ до влади. Ѕудем мовчки спостер≥гати?

–ег≥онали повертаютьс€ до влади. Ѕудем мовчки спостер≥гати?

18-10-2015, 15:27
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail