| | Корчинська і її ставленик Шутовський перетворюють Охматдит в «Лікарню майбутнього-2»
Социум

Корчинська і її ставленик Шутовський перетворюють Охматдит в «Лікарню майбутнього-2»

0
Корчинська і її ставленик Шутовський перетворюють Охматдит в «Лікарню майбутнього-2»

Корчинська і її ставленик Шутовський перетворюють Охматдит в «Лікарню майбутнього-2»
31 травня 2016 року Державним підприємством «Укрмедпроектбуд» було оголошено відкриті торги по визначенню генерального підрядника будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».
Розкриття конкурсних пропозицій учасників мало відбутися 11.07.2016 року, але на тендер ніхто не вийшов.
Ще на початку процедури положення документації конкурсних торгів викликали достатньо багато запитань у потенційних учасників торгів. Юридичний супровід процедури, на волонтерских засадах, як стверджує новий директор державного підприємства Д.Шутовський, здійснюють юристи компанії Д.Гетманцева ЮК Jurimex, яку пов’язують з депутатом О.Корчинською.
Крім того, один з потенційних учасників процедури закупівлі, а саме ПАТ Аеробуд вказав замовнику на наявність в документації дискримінаційних вимог.
Через бездіяльність замовника, в частині усунення дискримінаційних положень в документації конкурсних торгів, учасник був змушений звернутися зі скаргою до Антимонопольного комітету України.
Читайте также: Суд снял обвинения с застройщика «Охматдета» в хищении 30 миллионов
Проте, Антимонопольний комітет України, за сумнівних обставин та з невідомих причин відмовився приймати скаргу до розгляду. Більше того, в своєму рішенні АМКУ не надав жодних обґрунтувань такої відмови.
8 липня 2016 року ДП «Укрмедпроектбуд» стало зрозуміло, що на участь в процедурі закупівлі буде подано лише єдину пропозицію конкурсних торгів від ТОВ Ріола модуль лтд, що пов’язана з новим керівником ДП «Укрмедпроектбуд» та високопосадовцями Мінрегіонбуду: http://www.epravda.com.ua/rus/news/2015/02/6/526759
Причиною відсутності конкуренції з боку авторитетних будівельних підприємств є в тому числі наявні дискримінаційні вимоги в документації конкурсних торгів.
Розуміючи те, що за наявних умов конкурсні торги не відбудуться, директором ДП «Укрмедпроектбуд» та одночасно головою комітету з конкурсних торгів Д.Шутовським було прийнято рішення про внесення змін до документації (саме тих, на які скаржилися потенційи учасники) та відповідно подовження строку подання і розкриття пропозицій конкурсних торгів.
Зміна дати розкриття пропозицій конкурсних торгів була необхідна для того, щоб знайти ще одну пов’язану компанію для участі в процедурі закупівлі, тобто підстрахувати свого учасника.
Таким чином, замість забезпечення законності проведення процедури державної закупівлі, Д.Шутовський, який є креатурою депутата О.Корчинської, спільно зі своїм наставником Б.Боруховським (нині директор будівельної фірми Авант груп, де знаходиться сьогодні державне підприемство) навпаки вступають в змову з пов’язаними компаніями для участі у процедурі закупівлі робіт з визначення генерального підрядника будівництва сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».
Крім того, Д.Шутовський в інтерв’ю виданню LB.ua від 02.06.2016 заявляв наступне: «Мы объявили тендер на 214 млн из 395 выделенных бюджетом на 2016 год - оставили деньги для того, чтобы дальше заключать прямые контракты через систему ProZorro. Это станет возможным с 1 августа, когда начнет работать закон про публичные закупки.»
Проте, вже зовсім непрозоре розкриття пропозицій конкурсних торгів на зазначені 214 млн. з 395 відбудеться лише 20.07.2016, в той час, як вже з 01.08.2016 року втрачає силу Закон України «Про здійснення державних закупівель». Замість нього буде діяти Закон України «Про публічні закупівлі», який передбачає проведення електронних аукціонів (на базі системи публічних закупівель «ProZorro»).
Таким чином, виникає запитання – чому на сьогоднішній день замовником лобіюється тендерна процедура під певного учасника і не ставиться питання щодо відміни поточної процедури закупівлі та підготовки до проведення відкритих торгів на весь обсяг фінансування в 2016 році за системою публічних закупівель «ProZorro». Кому це вигідно? Хто стоїть за цією схемою?
Більше того, залишаються незрозумілим підстави, якими керувався замовник під час поділу виділених бюджетних коштів на процедуру відкритих торгів за «старим» ЗУ «Про здійснення державних закупівель» (214 млн. грн.) та ЗУ «Про публічні закупівлі» (181 млн. грн.). За наявною інформацією існує домовленість про розподіл коштів на будівництво та закупівлю дороговартісного медичного обладнання (МРТ тощо), щоб задовільнити інтереси як лоббістів з будівельної галузі, так і кураторів ринку медичного обладнаня.
P.S. Відповідно до статті 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель» передбачено, що Замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі у процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників та зобов’язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів (кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації) у разі, якщо:
Читайте также: У «Охматдета» один заказчик — больные дети. На них и наживается взрослое ворье
1) він має незаперечні докази того, що учасник або учасник попередньої кваліфікації пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі;
6) пропозиція конкурсних торгів (кваліфікаційна, цінова пропозиція) подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членом (членами) комітету з конкурсних торгів замовника;
Віктор Бровченко...

Еще по теме

Як владні мародери заробляють на війні. Закупівлі ДП «Квант»

Як владні мародери заробляють на війні. Закупівлі ДП «Квант»

31-05-2016, 18:05
Чернігівський ЖЕК-10 закуповує найдорожчі товари у однієї фірми

Чернігівський ЖЕК-10 закуповує найдорожчі товари у однієї фірми

30-05-2016, 12:54
Дотискали 17 місяців: корупціонерів змусили сплатити 23 мільйони гривень шт ...

Дотискали 17 місяців: корупціонерів змусили сплатити 23 мільйони гривень шт ...

13-05-2016, 12:30
Розпил 51 мільйона на ремонті будівель: держкошти для сусідів

Розпил 51 мільйона на ремонті будівель: держкошти для сусідів

8-05-2016, 14:15
«Автомайдан-Черкаси» заявив про розкрадання 300 тисяч бюджетних гривень

«Автомайдан-Черкаси» заявив про розкрадання 300 тисяч бюджетних гривень

30-12-2015, 11:30
«Газифікатори Пшонки» отримали 8 мільйонів на ремонт водогону

«Газифікатори Пшонки» отримали 8 мільйонів на ремонт водогону

18-10-2015, 15:28
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail