| | Повернулися в Сім’ю. Порошенко створює клан
Социум

Повернулися в Сім’ю. Порошенко створює клан

0
Повернулися в Сім’ю. Порошенко створює клан

Повернулися в Сім’ю. Порошенко створює клан
Анонсований навесні минулого року проект деолігархізації зазнав фіаско. Тепер Петро Порошенко поводиться, як типовий український президент,— будує клан, що має стати фінансовою базою при політичній надбудові, яка гарантує тривале перебування при владі, а потім — мирний відхід з посади, – пише Сергій Лещенко у своїй колонці на сайті НВ.
В основі клану — кілька найближчих соратників президента, які забезпечують безперервний потік коштів.
Перш за все це Ігор Кононенко, який роздає напрямки для збагачення з подальшим отриманням комісії.
Ідеться, наприклад, про компанію Центренерго, де за схеми постачання вугілля відповідає близький до верхівки БПП депутат Сергій Трегубенко. Приватизацію компанії зривають другий рік поспіль всупереч тому, що інтерес до неї виявляла найбільша французька корпорація Gaz de France. Заблокували навіть прозорий конкурс із призначення голови Центренерго — претендентам особисто телефонував Кононенко з проханням не виступати з публічними протестами.
Підмайстром у Кононенка в спорудженні кланової сім’ї трудиться депутат Олександр Грановський, який відповідає за проходження правильних рішень у судах і гарантує прийняття рішень у прокурорському ланцюжку. На рівні СБУ вертикаль Кононенка—Грановського забезпечує заступник голови спецслужби Павло Демчина, якого нещодавно призначили першим заступником голови СБУ, керівником антикорупційного управління.

Читайте также: Як агент України Дональд Трамп не дає зірватися мирному планові Порошенка
Другою опорою клану є головний куратор оборонних замовлень країни Олег Гладковський.
Власник Кременчуцького автозаводу Костянтин Жеваго обурюється — його техніка продається в більш ніж 80 країнах світу, але не годиться для рідної країни, а замовлення забирає черкаський завод Богдан, що здійснює примітивну викруткову збірку білоруських МАЗів.
Третій стовп президентської Сім’ї — голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, ім’я якого стало символом збереження старих схем на митниці та непрозорої роботи податківців.
Після ослаблення позицій Бориса Ложкіна роль контактера з олігархами взяв на себе Юрій Луценко, який провів переговори з Ігорем Коломойським під час недавнього візиту до Івано-Франківської області. Сьогодні Коломойського намагаються залякувати сценарієм націоналізації Приватбанку нібито на вимогу американців, натомість пропонуючи домовитися. Своєю чергою Коломойський, розуміючи, що його розкуркулення може стати новим “національним проектом”, вибудовує оборону. Його головна опора — не стільки група Відродження, що рятує коаліцію голосами, скільки Народний фронт і міністр Арсен Аваков, який посилає сигнали про можливий протест збройних батальйонів проти влади Порошенка.
Але навіть політичні конкуренти здатні домовлятися, коли йдеться про контроль над головними дійними коровами країни – замість боротьби з олігархами створюються умови, за яких їх примушують йти на поступки і ділитися. В результаті система не очищується, а лише перерозподіляє потоки та активи в інтересах президентського клану.
Єдиний спосіб зупинити цю хвилю — змушувати владу до очищення через об’єднання нових політиків і пропаганду нетерпимості до корупції. А введення міжнародних санкцій проти корупціонерів з нової влади має стати вагомим аргументом у цій боротьбі.
НВ...

Еще по теме

Касько: новий заступник Грицака захищав

Касько: новий заступник Грицака захищав "діамантових прокурорів"

18-07-2016, 11:50
Сергій Тригубенко. Вугільник «від Кононенка»

Сергій Тригубенко. Вугільник «від Кононенка»

30-06-2016, 13:15
Депутат БПП

Депутат БПП "від Кононенка" взяв під контроль державні вугільні активи

21-06-2016, 21:23
Юлію Марушевську звільнили з посади начальника Одеської митниці

Юлію Марушевську звільнили з посади начальника Одеської митниці

15-04-2016, 12:50
У Порошенка відреагували на заяву Коломойського про існування умов його зві ...

У Порошенка відреагували на заяву Коломойського про існування умов його зві ...

11-01-2016, 18:27
Вихід сірих кардиналів: соратники президента та прем’єра відповідають на зв ...

Вихід сірих кардиналів: соратники президента та прем’єра відповідають на зв ...

18-12-2015, 23:22
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail