| | Мобілізація: підготуватись резервістам першої черги
Социум

Мобілізація: підготуватись резервістам першої черги

0
Мобілізація: підготуватись резервістам першої черги

Мобілізація: підготуватись резервістам першої черги
Якщо ситуація в зоні АТО зберігатиметься на нинішньому рівні ескалації, сьому чергу мобілізації, подібну до попередніх шести черг мобілізації, чекати не варто. В будь-якому разі, в разі потреби мобілізуватимуть “резервістів першої черги”, які вже призивалися до ЗСУ, починаючи з 2014 року.
Такі висновки випливають із заяв, зроблених начальником Генштабу Віктором Муженком на зустрічі з блогерами, про яку написав у “Фейсбуці” присутній на цій бесіді головний редактор“Новинарні” Дмитро Лиховій.
“Перше – те, що найбільше цікавить більшість читачів і мирних громадян: ЧИ БУДЕ СЬОМА ЧЕРГА МОБІЛІЗАЦІЇ? Чи правда, що вона БУДЕ, хоча й не називатиметься так, як раніше?
Точної відповіді на це запитання знову не прозвучало (її, власне, і не існує). Але я б вжив таке формулювання: Муженко не підтвердив, але й не спростував висновок, зроблений із його заяв, про те, що сьомої черги мобілізації не буде. Тобто, швидше за все, таких мобілізацій, як у 2014-2015 роках – по 35-40 тисяч чоловік – ми вже не побачимо. Але: за умови, якщо ситуація на фронті залишиться приблизно такою, як зараз. Якщо не буде нової масштабної агресії, якщо не оголосять воєнний стан”, – зазначено в дописі.
Для такої ситуації, як зараз, “наявних сил і засобів на лінії зіткнення достатньо”, сказав начальник Генерального штабу.
За його словами, демобілізація п’ятої-шостої черг означає звільнення трохи більш як 80 тисяч військових. На сьогодні звільнено вже 41 тисячу. А за контрактом з початку року до ЗСУ набрано понад 40 тисяч військових.
Надалі залучення контрактників триватиме.
При цьому Віктор Муженко заявив: у разі потреби насамперед будуть мобілізувати “резервістів першої черги”. Це близько 80 тисяч осіб, призваних до ЗСУ в 2014 році.
У Генштабі вважають, що ці більшість цих людей мають не лише необхідний вишкіл, а й бажання знову стати до лав Збройних сил.
“Я сам належу до цієї черги мобілізованих/демобілізованих, тож трохи в курсі про наміри хлопців щодо повернення в армію. Тому висловив скепсис і запитав НГШ, на яких юридичних підставах відбуватиметься повторний призов в армію резервістів? Новим указом президента або?…
(При цьому зауважте: офіційний резерв і військовослужбовці запасу – дві різні категорії)”, – написав учасник зустрічі.
Читайте также: «Як буде наступна хвиля мобілізації, першими служити підуть чиновники!», - головний військовий комісар Львівщини
Відповідь начальника Генштабу: так, орієнтуємося на резервістів, які приписані до тих бригад, де вони служили. Саме вони за законом мають поповнювати підрозділи у випадку безповоротних втрат і демобілізації інших військовослужбовців.
Справді, існує закон про службу у військовому резерві. Втім, визнає Віктор Муженко, потрібно його допрацювати.
Наразі сайт Міністерства оборони роз’яснює з цього приводу таке: “…Одним із важливих завдань сьогодення, визначених президентом України для ЗСУ, є створення військового оперативного резерву першої черги. У березні 2015 року прийнятий закон, який встановлюєобов’язкове зарахування в оперативний резерв військовослужбовців, які звільняються, як зі строкової служби, так і тих, хто був призваний по мобілізації. Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади в тих частинах, підрозділах, де вони проходили службу.
Що дозволить при необхідності проведення чергової ротації або загальної мобілізації сформувати підрозділи з підготовлених, що вже пройшли бойове злагодження, військовослужбовців”.
На зустрічі з блогерами генерал армії Віктор Муженко також повідомив, що за останні три місяці замінено 12 обласних воєнкомів, крім того, залишається вакантною посада київського міського військового комісара.
За словами начальника Генштабу, військкомати посилюються, бо одна з їх задач на даному етапі – тісна комунікація з місцевою владою для забезпечення комплектації ЗСУ військовослужбовцями за контрактом.
“У планах ГШ – переформатування військових комісаріатів як структури, що вже навіть самою назвою відсилає нас у дрімуче радянське минуле і не відповідає сучасним вимогам”, – ідеться в дописі.
novynarnia.com...

Еще по теме

Чому українські контрактники не можуть звільнитися з армії

Чому українські контрактники не можуть звільнитися з армії

24-07-2016, 17:10
«Як буде наступна хвиля мобілізації, першими служити підуть чиновники!», -  ...

«Як буде наступна хвиля мобілізації, першими служити підуть чиновники!», - ...

21-07-2016, 15:59
Під час наступної мобілізації призвуть до 10 тисяч осіб – Порошенко

Під час наступної мобілізації призвуть до 10 тисяч осіб – Порошенко

22-03-2016, 16:10
Мобілізацію можуть відкласти, якщо буде достатньо контрактників, - Турчинов

Мобілізацію можуть відкласти, якщо буде достатньо контрактників, - Турчинов

2-03-2016, 22:07
СЬОМА ХВИЛЯ МОБІЛІЗАЦІЯ: КОГО НЕ ВІЗЬМУТЬ НА ВІЙНУ

СЬОМА ХВИЛЯ МОБІЛІЗАЦІЯ: КОГО НЕ ВІЗЬМУТЬ НА ВІЙНУ

2-02-2016, 10:34
Сьома хвиля мобілізації в Україні проходитиме за контрактом

Сьома хвиля мобілізації в Україні проходитиме за контрактом

9-01-2016, 14:15
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail