| | ёр≥й ћакаров: "ћи на очах стаЇмо нац≥Їю лузер≥в"
—оциум

ёр≥й ћакаров: "ћи на очах стаЇмо нац≥Їю лузер≥в"

0
ёр≥й ћакаров: \"ћи на очах стаЇмо нац≥Їю лузер≥в\"

ёр≥й ћакаров: "ћи на очах стаЇмо нац≥Їю лузер≥в"
¬≥н сидить. —ид≥тиме поки що два м≥с€ц≥, а там подивимос€. я не адвокат ≥ не прокурор. Ќаск≥льки справд≥ винен один ≥з найб≥льших кињвських девелопер≥в, вир≥шуватимуть сл≥дч≥ разом ≥з недолюстрованими судд€ми. ћене зараз не те ц≥кавить: не крим≥нальна справа, а њњ висв≥тленн€ колегами-журнал≥стами. јдже п≥с­­л€ загибел≥ ѕавла Ўеремета лунали заклики до журнал≥стськоњ сол≥дарност≥: згуртуймос€, з≥мкнемо р€ди, один за вс≥х ќт ≥ € про це.
 анва: к≥лька тижн≥в тому затримали власника буд≥вельного б≥знесу, звинувативши його в Ђстворенн≥ злочинноњ групиї з метою буд≥вництва житла (це не жарт, а цитата). ѕреса в≥дгукнулас€: Ђаферистї, Ђод≥ознийї, Ђскандальнийї, Ђ≈л≥та-÷ентрї. ћатер≥али немов би створен≥ методом коп≥пейста, але кулаки сам≥ стискаютьс€: на нари його! ƒосить пити народну кров!
“ак ≥сторично склалос€, що в згаданому холдингу, назву €кого, зазначте, € опускаю, прот€гом останн≥х п≥вроку працюЇ мо€ давн€ добра при€телька, тож гр≥х не скористатис€ нагодою отримати ≥нсайдерську ≥нформац≥ю. ѕодругу аж трусить: п≥д суд, де з≥бралис€ прац≥вники компан≥њ й ≥нвестори згаданого житла, прињхала зн≥мальна група не останнього украњнського каналу. ∆урнал≥стц≥ тиц€ють п≥д н≥с дозв≥льн≥ документи, €ких н≥бито немаЇ, на Ђскандальнийї обТЇкт, а камера й не дивитьс€ в той б≥к. „олов≥к≥в ≥ ж≥нок у натовп≥ приблизно 50 на 50, але оператор старанно вихоплюЇ самих чолов≥к≥в. ѕот≥м у репортаж≥ буде сказано: Ђѕ≥д суд привезли т≥тушк≥вї. Ќаступного дн€ в черговому сюжет≥ на тему буде показано житловий корпус без в≥кон, коментар журнал≥ста: Ђ”же к≥лька рок≥в тут не ведутьс€ роботиї. ѕодружка мало не кричить: Ђѕ≥вроку тому тут був лише фундамент, за цей час вигнали ст≥ни п≥д дах, € на тому обТЇкт≥ мало не ночую, €к це не ведутьс€?!ї
ѕовторюю ще раз, € не адвокат, але €к журнал≥ст можу сказати: коли перед тобою викладають стоси папер≥в - ось тут дали дозв≥л, пот≥м забрали ќсь право на д≥л€нку, €ке пот≥м раптом скасували, нав≥ть не попередивши “ут сто€ть два корпуси, але м≥сто не даЇ здати њх в експлуатац≥ю —кр≥зь в≥дверто, пр€мим текстом вимагають хабар ≤ ти розум≥Їш, що все це треба серйозно вивчати не один день, залучити фах≥вц≥в, сходити в мер≥ю, поњздити майданчиками, попитати тих, хто купив квартири, €к здан≥, так ≥ недобудован≥. ” будь-€кому раз≥ не все так однозначно, €к подають колеги, що витратили сукупно приблизно п≥взм≥ни на висв≥тленн€ скандалу - тут уже скандалу без лапок. јле, нав≥ть €кщо ти не фах≥вець ≥з розсл≥дувань, варто вв≥мкнути просту лог≥ку: компан≥€ збудувала майже 6 тис. квартир приблизно на 17 тис. мешканц≥в, зараз у робот≥ 16 обТЇкт≥в - це близько 7 тис. квартир. ўось на Ђ≈л≥та-÷ентрї не схоже. Ќав≥ть п≥сл€ позатор≥шнього стрибка долара роботи не припинилис€, хоча затримки почалис€. ≤ взагал≥, каже подружка, ми не б≥л≥ й не пухнаст≥, кос€ки Ї в кожного, особливо в цьому б≥знес≥, але нав≥що брехати?
«наю, що тема житлового буд≥вництва в столиц≥ (й не лише в столиц≥) дражлива. “ак зване ущ≥льненн€, коли в будь-€кий клаптик земл≥, особливо в центр≥, за першоњ-л≥пшоњ нагоди тул€ть Ђсв≥чкуї, провокуЇ напади справедливоњ лют≥. јле ж на околиц€х так само кожен новий зелений паркан обростаЇ конфл≥ктами. Ћюди, €к≥ буквально к≥лька рок≥в тому вТњхали у власн≥ ст≥ни, категорично проти, щоб поруч ≥з ними оселивс€ хтось ≥ще. ќдна р≥ч, коли актив≥сти вимагають в≥д м≥ста обТЇкт≥в ≥нфраструктури: шк≥л, пол≥кл≥н≥к, дитсадк≥в. ≤ зовс≥м ≥нша, коли просто л€гають к≥стьми: не дамо! ќт просто так не дамо! ”  итањ це називають хворобою червоних очей. ÷е щось складн≥ше, н≥ж просто заздр≥сть. ÷е ненависть до кожного, у кого житт€ на поз≥р складаЇтьс€ краще, н≥ж у тебе.
„ервон≥ оч≥ пересл≥дують кожного, хто вигнав соб≥ котедж, њздить дорогою авт≥вкою, сидить у ресторан≥, носить елегантн≥ черевики. я розум≥ю: це класове. ÷е зв≥дти, з доби моњх д≥д≥в, €ких вигнали з дому ком≥сари. “ому ≥ йдуть б≥знесмени в депутати, тому й ховають статки на  ≥пр≥, бо усв≥домлюють, що будь-€ка усп≥шна людина в нас автоматично стаЇ обТЇктом п≥дозри та бажанн€ розкуркулити. ћаЇ вона дах у влад≥ чи не маЇ, краде чи не краде, даЇ хабар≥ чи не даЇ - в очах сусп≥льства вона вже винна самим фактом свого усп≥ху. ћи на очах стаЇмо нац≥Їю лузер≥в, коли ментально насл≥дуЇмо своњх предк≥в-комнезам≥вц≥в.
ј журнал≥сти в авангард≥ цього процесу. я не знаю, на €кому журфаку, на €кому трен≥нгу њм розпов≥ли, що њхнЇ головне завданн€ - мочити. Ќе шукати ≥стину, а мочити. ¬ладу! якщо не дозвол€ть, то ол≥гарх≥в! ј €кщо ол≥гарх - тв≥й начальник, ну тод≥ вже б≥знесюк≥в! ј про те, що в≥д червоних очей займаютьс€ червон≥ п≥вн≥, њм не розпов≥ли.
ёр≥й ћј ј–ќ¬, "“иждень"...

≈ще по теме

јфера ¬ойцеховського перевершила

јфера ¬ойцеховського перевершила "≈л≥та-центр": 10 тис€ч украњнц≥в можуть ...

19-07-2016, 12:20
ѕерше ≥нтервТю Ћуценка п≥сл€ призначенн€. ѕро бутерброди в каб≥нет≥ ≥ насл≥ ...

ѕерше ≥нтервТю Ћуценка п≥сл€ призначенн€. ѕро бутерброди в каб≥нет≥ ≥ насл≥ ...

15-05-2016, 22:38
ѕорошенко маЇ друз≥в, але не соратник≥в

ѕорошенко маЇ друз≥в, але не соратник≥в

14-04-2016, 12:23
Ђя була Ђособливо небезпечноюї ≥ готувалась до суду, а не до обм≥нуї Ч ћар≥ ...

Ђя була Ђособливо небезпечноюї ≥ готувалась до суду, а не до обм≥нуї Ч ћар≥ ...

14-03-2016, 11:03
ћертвий к≥нь украњнських реформ

ћертвий к≥нь украњнських реформ

7-02-2016, 13:59
ѕро житт€ в ƒонецьку з перших вуст

ѕро житт€ в ƒонецьку з перших вуст

25-11-2015, 15:44
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail