| | Арешт Єфремова - початок процесів проти екс-регіоналів?
Социум

Арешт Єфремова - початок процесів проти екс-регіоналів?

0
Арешт Єфремова - початок процесів проти екс-регіоналів?

Арешт Єфремова - початок процесів проти екс-регіоналів?
«Якщо Єфремова не посадять, то правосуддя здійсню я – луганчанин». З такими плакатами більше року тому на Майдані Незалежності мітингували переселенці з Луганської області. Минулого разу Єфремова затримали 14 лютого 2016 за підозрою у зловживанні службовим становищем, сприянні прийняття "диктаторських законів" 16 січня 2014 року та розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.
Тоді правосуддя не здійснилось. Печерський суд Києва обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або внесення застави у 3,5 мільйони гривень. Вже через 3 дні, заплативши заставу Єфремов знову опинився на свободі. Пізніше з нього зняли і електронний браслет стеження.
Вчора екс-регіонала знову затримали цього разу в аеропорті Бориспіль.
Він намагався вилетіти у Відень, де проживає його син.
Цього разу йому закидають статтю Посягання на територіальну цілісність, проте, як повідомляють в МВС його чекають і інші звинувачення.
"Посягання на територіальну цілісність – не остання стаття, яку інкримінують Єфремову. Там з’явиться і стаття про фінансування тероризму та створення терористичних і сепаратистських організацій", – повідомив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

За дивним збігом обставин в день затримання екс-регіонала на центральному телебаченні самопроголошеної ЛНР вийшло інтерв`ю з Єфремовим, де він зізнається в фінансуванні бойовиків так званої Луганської народної республіки.
"Я спонсор сепаратистів Я говорю відкрито. Я приїжджаю до себе в Луганськ, я живу в своєму будинку і не збираюся звідси їхати. Подобається це комусь чи ні, я все одно буду висловлювати точку зору людей, які проживають на території області. Не зважати на їхню думку - не можна. Я розділю долю людей, які тут живуть ", - заявив Єфремов в інтерв`ю.

Генпрокурор вже встиг запевнити, цього разу Єфремова застава не врятує. Тепер йому інкримінують занадто тяжкі злочини для альтернативного арешту запобіжного заходу.

"Статті, які інкримінуються Єфремову, не передбачають застави, домашнього арешту або звільнення під особисте зобов’язання як запобіжного заходу. Тільки арешт. ГПУ буде клопотати про арешт строком на 2 міс. Для проведення досудового слідства", - зазначив Луценко.

Генпрокурор додав, що прокуратура пропонуватиме підозрюваному співпрацювати зі слідством, адже він є цінним свідком у справі, і може вивести правоохоронців на нові підозри.
Тим часом в українському політикумі та експертному колі сформувалась думка, що покарання для Єфремова останній шанс української влади зберегти репутацію.

Народний депутат України з фракції БПП Олег Петренко переконаний у невідворотності покарання для основного куратора луганських сепаратистів. На його думку, у разі невдачі – влада назавжди втратить рештки свого авторитету.

«Впевнений тільки в тому, що буде зроблено все для того, щоб посадити Єфрємова. Це не просто один із показових іміджевих процессів. На фоні повної безпорадності влади, щодо повернення окупованих територій, питання покарання тих хто покликав "руський мір" та фінансував терористів, є життєво важливим для влади. У разі невдачі, - це буде один із факторів, який призведе до повного обнуління авторитету діючої влади», - вважає Петренко.
Схожу думку озвучує і народний депутат від Самопомочі Роман Семенуха. Він переконаний, що в якнайшвидшому розслідуванні та «посадці» Єфремова зацікавлений особисто Юрій Луценко, адже це справа його репутації. В той же час, Семенуха говорить, що не вірить в незалежність генпрокурора, і вважає, що абсолютно всі дії координуються Адміністрацією президента.
« Дуже хочеться мені, як і всьому суспільству, щоб ця справа була не останньою, щоб це був лише початок посадки всіх регіоналів, зокрема тих, які знаходяться в Верховній Раді, але я стриманий щодо прогнозів. Ми вже бачили і по Клюєву, і по Кернесу, як це робиться. Я переконаний, що існує певний «пакт про ненапад», тобто певна домовленість між теперішньою і колишньою владою. Я не виключаю, що така домовленість включає певний перелік осіб», - говорить депутат.
Депутат додає, що затримання Єфремова, як основного координатора луганських сепаратистів знакова подія, але він не бачить системності здійснення правосуддя проти людей, що розпалили в країні війну.
Провідний депутат-антикорупціонер критикує ГПУ за чергове затримання Єфремова. Його риторика – не хочуть займатись корупціонерами, відволікають суспільство симуляцією відновлення справедливості.
«Не отримавши дозволу на Банковій садити справжніх vip-корупціонерів, Луценко "годує" суспільство затриманням Єфремових та інших збитих льотчиків, які не встигли вчасно втекти. Бойко на свободі, Онищенко в Лондоні, схеми Кононенко продовжують працювати. Для повноти картини - чекаємо якийсь "брутальний" коментар від Матіоса», - написав нардеп на своїй сторінці в фейсбук.
Його думку поділяють і деякі політичні експерти. Політолог Віктор Таран говорить, що на сьогодні протестний потенціал за даними соціології в 2 рази вищий, ніж перед Революцією Гідності і подекуди досягає 40%. Влада вирішила діяти методами посадки одіозних екс-регіоналів, які є розмінною монетою, а не методом швидкого впровадження якісних реформ. На його думку, Єфремов знакова фігура, оскільки він був головою фракції «Партія регіонів», та координував прийняття «диктаторських законів» 16 січня. Окрім того, в ЗМІ було багато інформацій про те, що він та його оточення були замішані у низці корупційних схем. Але найголовніша його вина перед суспільством полягає в тому, що він був одним з засновників і основних спонсорів самопроголошеної ЛНР, та закликав Путіна ввести війська. Експерт вважає, що звинувачувальний вирок для нього, має задовільнити суспільство і частково зняти напругу.

« У влади немає вибору. На сьогодні не покараний жодний представник команди старої влади. Як мінімум треба брати всіх, хто голосував 16 січня, тобто половину складу фракції «Опозиціного блоку». Є ще багато мерів, які підтримували сепаратистів і закликали Путіна ввести війська, по яким зараз, до речі, піднімаються справи. Сподіваюсь, що влада зрозуміла, що в суспільства є запит. Старе зло має бути покаране, з ним не можна домовлятись», - вважає експерт.

Щодо домовленостей зі «старим злом», варто нагадати, що більшість екс-регіоналів, які сьогодні є членами різних фракцій і груп голосували за «Зміни до Конституції в частині правосуддя», де одним з пунктів відмінялась обов`язкова юридична освіта для генпрокурора. Ще тоді в кулуарах депутати називали ціну питання – свобода для екс-регіоналів.
Щодо можливого обвинувального акту для Єфремова, всі експерти та політики сходяться в тому, що окрім рішення гепрокуратури, слово за «самым гуманным в мире» українським судом, який минулого разу відпустив сепаратиста Єфремова на волю.
Анна Орліна
freshnews.media...

Еще по теме

"А вы докажите!": Ганна Герман прокоментувала обвинувачення Єфремова та й ...

31-07-2016, 14:32
Дружина Єфремова регулярно відвідує окупований Луганськ

Дружина Єфремова регулярно відвідує окупований Луганськ

30-07-2016, 22:14
Зорян Шкіряк прогнозує “реальний вирок” для Єфремова

Зорян Шкіряк прогнозує “реальний вирок” для Єфремова

30-07-2016, 22:14
Єфремова мають арештувати - Луценко

Єфремова мають арештувати - Луценко

30-07-2016, 17:20
Якщо Єфремова не посадять, то правосуддя здійсню я – луганчанин (ВІДЕО)

Якщо Єфремова не посадять, то правосуддя здійсню я – луганчанин (ВІДЕО)

21-04-2016, 22:53
ГПУ закрила провадження щодо «регіонала» Єфремова: обвинувачення знято

ГПУ закрила провадження щодо «регіонала» Єфремова: обвинувачення знято

31-03-2016, 23:54
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail