| | Як розірвати замкнене коло "безкоштовної медицини
Социум

Як розірвати замкнене коло "безкоштовної медицини

0
Як розірвати замкнене коло \"безкоштовної медицини

Як розірвати замкнене коло "безкоштовної медицини
У Львові на хабарі затримали відомого хірурга опікового відділення. Львів’яни кинулися в інтернеті на захист талановитого лікаря від Бога
Цікавою є власне друга думка, коментувати першу мають правоохоронні органи.
Поки в Україні немає страхової медицини, лікарі змушені:
а) виїжджати за кордон і не брати від пацієнта;
б) іти у приватні клініки і не брати;
Читайте также: Проект "Стіна": хто ще, крім Яценюка, наварив кишені
в) брати. Перші два випадки - абсолютна меншість. Решта лікарів змушені виживати за рахунок пацієнтів. І пацієнти дають. Щоб той лікар таки працював, бо до кого їм звернутися тоді?
Це як священик у церкві. Ми не мусимо кидати на тацю, але якщо хочемо щоб церква у нашому селі була, то треба священика утримувати.
Тому ці люди і захищають хірурга. Ми із цим явищем звиклися, зрослися. Але ми захищаємо лікаря доти, доки нам не назвали таку ж суму у лікарні.
Зрозуміло, що пересадити можна усіх лікарів усіх лікарень. Бо ніхто на 2000 гривень зарплати на роботу не ходить. Чому раптом затримали саме цього лікаря, є два варіанти. Або справді підстава через його приналежність до "Самопомочі". Або люди таки поскаржилися, а вони це роблять украй рідко.
Розірвати замкнене коло може лише запровадження страхової медицини. У нашій країні мої ровесники мабуть вже цього не побачать. У приватні клініки лікарі просто просяться на роботу, бо тут можуть спокійно робити улюблену справу і не переживати про оплату їхніх послуг.
Пацієнт сплачує в касу підприємства. За мінусом податків та прибутку підприємства медик отримує 20-40% від ціни медичної послуги. І це гідна, прийнята у всьому світі, пропорція оплати праці у загальній ціні продукту чи послуги.
У більшості виробничих галузей України питома частка заробітної плати у кінцевому продукті складає 5-7%. У газовій сфері працівник газової служби отримує 3% зарплати від послуги. Тому газовий бізнес приносить мільярди, а газовики мають 2500 гривень у місяць.
А поки замкнуте коло нашої медицини можна лише трохи сплюснути, надавши йому полюсів. Лікар не повинен у жодному разі називати суми чи вимагати. Якщо він "від Бога" - пацієнт обов’язково віддячить, відповідно до свого достатку. Якщо пацієнт віддячить - він не піде позивати у правоохоронні органи.
Щоби перестали називати суми - пересадити всіх лікарів. Всіх до одного. Ще половину медсестер, третину фельдшерів та санітарок. А ще трохи освітян.
Голови державних адміністрацій, рад, розпоряджаючись мільярдними бюджетами та отримуючи зарплатню на кілька копійок більше від лікаря, чисті? А судді, прокурори в котрих дружини мегауспішні "бізнес-вумен" з мільйонними прибутками? А "кабмінщики", в котрих ціна "сраковоза" менше 2-х мільйонів не опускається? Депутати, котрі б’ються за зарплату 7000 грн, витрачаючи на виборчу кампанію мільйон зелених. А це 300 річних зарплат депутатських. 300 років треба бути депутатом, аби повернути вкладене! Потім легко змінити мандат депутата на крісло в Кабміні. Ось де загадка! Немає більш чорного і менш чорного. Найрозумнішим можна красти, а менш розумним - ні? Талановитим можна брати, бездарним - ні?
Хірурга засудять умовно, навіть якщо він винен. Система працює: ті що зверху крадуть скільки хочуть - а на низах кради скільки зможеш, поки не попадешся. Якщо він не винен, то в той час, коли зараз усі говорять про цей хабар у 300 доларів, десь у якомусь обласному підрозділі тихо розкрадаються тридцять три мільйони.
Замість того, щоб робити хоч щось у впровадженні страхової медицини, ми показово затримуємо лікарів - тут система теж працює. А всі захисники лікаря - гвинтики цієї системи. Лише 3% населення ніколи не брали і не давали хабарів.
То давайте посадимо ті 97% (і мене теж), може тоді країна зміниться?
Тарас ЕЛЕЙКО...

Еще по теме

Давати чи не давати — ось в чому питання

Давати чи не давати — ось в чому питання

4-07-2016, 09:04
В Україні сьогодні продукують лікарів, які можуть лише стояти і дивитися –  ...

В Україні сьогодні продукують лікарів, які можуть лише стояти і дивитися – ...

13-06-2016, 18:51
Українські медики готуються до протестів

Українські медики готуються до протестів

19-03-2016, 16:51
Клініки змушують лікарів прописувати дорогі процедури

Клініки змушують лікарів прописувати дорогі процедури

5-03-2016, 15:30
Лікарі, залежні від грошей, не можуть бути чесними, – британський нейрохіру ...

Лікарі, залежні від грошей, не можуть бути чесними, – британський нейрохіру ...

14-02-2016, 19:14
На Закарпатті затримали хірурга за хабар у ₴8 тисяч

На Закарпатті затримали хірурга за хабар у ₴8 тисяч

23-01-2016, 14:01
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail