| | ќф≥цер Ўвирьов розпов≥в про божев≥лл€ полону в донських козак≥в у ƒонецьку
—оциум

ќф≥цер Ўвирьов розпов≥в про божев≥лл€ полону в донських козак≥в у ƒонецьку

0
ќф≥цер Ўвирьов розпов≥в про божев≥лл€ полону в донських козак≥в у ƒонецьку

ќф≥цер Ўвирьов розпов≥в про божев≥лл€ полону в донських козак≥в у ƒонецьку
Ќаприк≥нц≥ лютого 2015 року командир п≥дрозд≥лу 13-го батальйону Ђ„ерн≥г≥в-1ї ¬Т€чеслав Ўвирьов потрапив у полон п≥д ƒебальцевим. ¬≥н виходив ≥з дебальцевського котла з групою ≥нших в≥йськових, коли в темр€в≥ наштовнувс€ на блокпост сепаратист≥в. ўоб в≥двернути увагу в≥д своЇњ групи, в≥н вир≥шив вийти до противник≥в сам. як в≥н д≥знавс€ згодом, завд€ки цьому група д≥йсно змогла вр€туватис€.
Ќа блокпосту ¬Т€чеслава скрутили козаки Ђ¬севеликого в≥йська ƒонськогої. —початку, не будучи впевненими, що робити з полоненим, його возили то в ƒебальцеве, то в €кесь селище п≥д √орл≥вкою, то в Ўахтарськ. ” Ўахтарську Ўвирьова допитав полковник ‘—Ѕ –ос≥њ. ¬≥н сам, не приховуючи, показав посв≥дченн€. ѕитанн€ були суто формальними Ц суд€чи з усього, рос≥€ни чудово знали вс≥ позиц≥њ украњнськоњ арм≥њ в район≥ ƒебальцева. «окрема, Ўвирьов побачив карту, €вно передану з украњнського √енштабу.
” них ≥нформац≥€ була Ц ≥ така, €ку з безп≥лотника просто не зн≥меш. Ѕули вс≥ пристр≥л€н≥ позиц≥њ по ƒебальцеву. ¬они грали з нами м≥с€ць, а пот≥м вже п≥д к≥нець били з точки в точку. “обто його по сут≥ вже н≥чого не ц≥кавило. …ого ц≥кавив моральний стан хлопц≥в, взаЇмини м≥ж п≥дрозд≥лами, м≥ж добробатами й арм≥йц€ми. ¬они шукали цю слабку ланку.
 озацький п≥двал
¬ результат≥ Ўвирьова привезли до ƒонецька, на базу донських козак≥в, €ка розташовувалас€ в колишньому в≥дд≥ленн≥ ЂЌовоњ поштиї, за адресою “равнева, 66.
ќф≥цер Ўвирьов розпов≥в про божев≥лл€ полону в донських козак≥в у ƒонецьку

Ќовоприбулого полоненого, €к годитьс€, повели на допит. јле оск≥льки допитувати взагал≥-то не було про що, то допит в≥дразу перет≥к у побитт€. як пот≥м зТ€сувалос€, це було т≥льки Ђприв≥танн€ї.
¬Т€чеслава кинули Ђна п≥двалї Ц в ≥мпров≥зовану камеру, €ка ран≥ше була душовою. “ут вже перебувало 10 чолов≥к≥в, вс≥ Ц украњнськ≥ в≥йськов≥, захоплен≥ в район≥ ƒебальцева.
” п≥двал≥ не було ан≥ в≥кон, ан≥ мебл≥в. “≥льки п≥ддони, на €ких лежали полонен≥, ≥ в≥дро дл€ того, щоб справл€ти потреби. —в≥тло не вимикалос€ (Ўвирьов згадуЇ, що вийшовши на свободу, в≥н довгий час не м≥г спати без св≥тла). “рохи пов≥тр€ надходило через щ≥лини в ст≥нах, в тих м≥сц€х, де були забит≥ двер≥ та забитий вентил€ц≥йний люк. ћ≥с€ц€ми вТ€зн≥в н≥куди не виводили, ≥ весь њхн≥й життЇвий прост≥р зводивс€ до цих чотирьох ст≥н. “рич≥ на день приносили њжу Ц просто кидали в куток камери м≥шок ≥з кашею. Ќад вх≥дними дверима вис≥ла камера спостереженн€. —уворо заборон€лос€ перетинати межу Ц п≥дходити до вх≥дних дверей. «а це погрожували розстр≥лом на м≥сц≥.
«оопарк
„итайте также: “андит анонсировал Ђсюрпризї в процессе освобождени€ заложников
¬с≥ веселощ≥ у них починалис€ п≥сл€ 12 ноч≥. ћи були €к у зоопарку. ƒо нас ходили вс≥. я був два м≥с€ц≥ в цьому донецькому п≥двал≥, до 21 кв≥тн€, Ц ≥ за цей час побачив всю географ≥ю, хто у них там воюЇ. «аходили ≥ батальйон Ђ¬остокї, ≥ Ђѕризракї, ≥ рос≥€ни, ≥ чеченц≥, ≥ осетини, ≥ Ђќплотї. ≤ кожен вважав своњм обовТ€зком просто бити. ќсь ми вставали, ≥ вони за годинниковою стр≥лкою ходили ≥ прикладом починали працювати.
«а спогадами полоненого, найважчими були перш≥ пТ€ть-с≥м дн≥в, коли в Ђополченц≥вї збер≥галас€ ц≥кав≥сть до новоњ ≥грашки. «а час полону в козак≥в йому переламали с≥м ребер ≥ вибили ключицю, не рахуючи численних гематом ≥ саден. Ќайважчим, €к згадуЇ Ўвирьов, була козацька нагайка. Ќагайка була з Ђсекретомї Ц два середн≥ батоги зак≥нчувалис€ важкою свинцевою кулькою. Ѕ≥льше пТ€ти удар≥в н≥хто не витримував. ¬Т€чеслав непритомн≥в на пТ€тому удар≥, попри те, що били через куртку.
Ќайчаст≥ше полонених били прикладами по обличчю, били п≥ддонами, кололи ножами. Ѕувало, що заходили ≥ починали стр≥л€ти в прим≥щенн≥:
” самому ж п≥двал≥ могли постр≥л€ти, вц≥лить Ц не вц≥лить. 5.45 Ц в≥н же л≥таЇ рикошетом, свист≥ло добре, але слава Ѕогу, застр€вало десь там. ѕросто заходила людина ≥ починала стр≥л€ти в п≥длогу.
22 лютого його разом з к≥лькома ≥ншими полоненими вивели на розстр≥л. “ак≥ тортури, €к ≥м≥тац≥€ розстр≥лу, часто обмежуЇтьс€ простим зал€куванн€м (вивели ≥ завели назад), але козаки ставили до ст≥ни ≥ випускали автоматну чергу поверх гол≥в.
—еред ≥нших тортур були так≥, €к притопленн€ в басейн≥ ≥ Ђтап≥киї Ц п≥дключенн€ дрот≥в арм≥йського телефону до ген≥тал≥й. “акож козаки проводили Ђуроки ф≥зкультуриї Ц могли прийти вноч≥ ≥ змусити в≥джиматис€. ѕолонен≥, з травмованими спинами, з переламаними к≥стками, були змушен≥ це робити п≥д дулом автомата. ѕ≥сл€ таких вправ лежали пластом.
Ќа 8 березн€ козаки вир≥шили розважитис€ тим, що переод€гли вТ€зн≥в у ж≥ноч≥ сукн≥ ≥, погрожуючи зброЇю, змусили танцювати. ¬т≥м, це припинив командир, €кий зайшов до камери.
¬ середин≥ кв≥тн€ до в≥йськовополонених кинули подружню пару Ц ж≥нку родом з ƒонецька ≥ њњ чолов≥ка-≥спанц€. ѓх затримали п≥д час комендантськоњ години, забрали автомоб≥ль.  оли ж≥нка ходила на в≥дро, чолов≥ки намагалис€ в≥двертатис€. “акож њњ виводили на допити, ≥, суд€чи з усього, не били. јле вона поверталас€ в сльозах ≥ н≥чого не розпов≥дала.
ѕоступово психолог≥чний стан полонених пог≥ршувавс€. ўоб в≥двол≥ктис€, вони могли з ентуз≥азмом обговорювати кул≥нарн≥ рецепти.
ћожете у€вити, коли 10 людей, €к≥ пройшли все пекло, на повному серйоз≥ обговорюють кул≥нарн≥ рецепти, хто що вм≥Ї готувати. ≤ до ц≥Їњ дискус≥њ п≥дключаютьс€ вс≥. “ут щойно мало не вбили, перебили половину к≥сток, суповий наб≥р весь у мотлох, а в≥н м≥ркуЇ, €кий же в≥н торт приготуЇ дружин≥, коли вийде на свободу.
Ђћол≥тьс€ своњм фашистським богамї
«а спри€нн€ луганського —оюзу ветеран≥в јфган≥стану Ўвирьова перевели з ƒонецька до в≥йськовоњ комендатури Ћуганська, де в≥н пробув з 21 кв≥тн€ по 10 липн€.
ѕ≥двал комендатури, зг≥дно з≥ св≥дченн€ми ≥нших людей, опитаних  оал≥ц≥Їю Ђ—праведлив≥сть заради миру на ƒонбас≥ї, був малопридатним дл€ ≥снуванн€ м≥сцем, проте п≥сл€ полону в козак≥в здававс€ Ўвирьову значним пол≥пшенн€м умов. ѕринаймн≥ тут до увТ€знених не застосовували ф≥зичного насильства. ¬≥йськовий комендант —ерг≥й √рачов, будучи переконаним сепаратистом, не схвалював ставленн€ до в≥йськовополонених €к до худоби.
10 липн€ ¬Т€чеслава Ўвирьова з ≥ншими полоненими вивезли на обм≥н п≥д ўаст€м. Ќапередодн≥ €кийсь Ђгенералї оголосив вТ€зн€м, що њх обм≥н€ють, ≥ додав: Ђћол≥тьс€ своњм фашистським богамї. ѕеред обм≥ном увТ€знених опитали сп≥вроб≥тники рос≥йських телеканал≥в. Ќа камеру бранц≥ сказали загальн≥ фрази, не вдаючись у подробиц≥.
ќф≥цер Ўвирьов розпов≥в про божев≥лл€ полону в донських козак≥в у ƒонецьку

”же вдома Ўвирьов прочитав в ≥нтернет≥ про спецоперац≥ю, проведену 7 травн€головою ЂЋЌ–ї ѕлотницьким. Ѕаза Ђ¬севеликого в≥йська ƒонськогої на вулиц≥ “равнев≥й була Ђзачищенаї ≥, ймов≥рно, частину козак≥в вбили або заарештували. ќднак дол€ де€ких полонених, €к≥ перебували в тому п≥двал≥, дос≥ нев≥дома.
ѕ≥сл€ зв≥льненн€ колишньому в≥йськовополоненому не надали н≥ медичноњ, н≥ психолог≥чноњ допомоги Ц в≥н ходив до л≥кар≥в сам. “акож м≥с€ц€ми вибивав зарплату, €ку йому заморозили за пТ€ть м≥с€ц≥в полону.
ѕереживши полон, ¬Т€чеслав Ўвирьов переконаний, що ”крањна повинна домовл€тис€ з сепаратистами ≥ м≥н€ти своњх людей за будь-€ку ц≥ну. —отн≥ в≥йськових ≥ цив≥льних дос≥ перебувають на Ђтому боц≥ї в нестерпних умовах, под≥бних до тих, в €ких побував в≥н.
ќф≥цер Ўвирьов розпов≥в про божев≥лл€ полону в донських козак≥в
 омандир п≥дрозд≥лу 13-го батальйону Ђ„ерн≥г≥в-1ї ¬Т€чеслав Ўвирьов був захоплений козаками Ђ¬севеликого в≥йська ƒонськогої п≥д ƒебальцевим ≥ пробув у полон≥ пТ€ть м≥с€ц≥в.
jfp.org.ua...

≈ще по теме

” мереж≥ зТ€вилас€ в≥део-розпов≥дь в≥йськового, €кий п≥сл€ ≤ловайського пол ...

” мереж≥ зТ€вилас€ в≥део-розпов≥дь в≥йськового, €кий п≥сл€ ≤ловайського пол ...

27-07-2016, 23:08
Ђ¬она мала бути четвертоюї Ч зв≥льнений з полону про ¬арфоломЇЇву

Ђ¬она мала бути четвертоюї Ч зв≥льнений з полону про ¬арфоломЇЇву

27-02-2016, 23:48
Ђ ≥боргї ќлександр ћашонк≥н не зламавс€ нав≥ть п≥сл€ 197 дн≥в полону

Ђ ≥боргї ќлександр ћашонк≥н не зламавс€ нав≥ть п≥сл€ 197 дн≥в полону

14-02-2016, 11:04
Ђ—Їпариї трич≥ виводили нас на розстр≥лї Ц боЇць ј“ќ

Ђ—Їпариї трич≥ виводили нас на розстр≥лї Ц боЇць ј“ќ

23-01-2016, 23:11
–≥дн≥ полонених в≥йськових бТють на сполох: б≥йц≥в не зв≥льн€ють, а чиновни ...

–≥дн≥ полонених в≥йськових бТють на сполох: б≥йц≥в не зв≥льн€ють, а чиновни ...

1-01-2016, 13:50
ƒопов≥дач ѕј–™: ”крањна фактично кинула колишн≥х полонених

ƒопов≥дач ѕј–™: ”крањна фактично кинула колишн≥х полонених

29-11-2015, 23:05
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail