| | ѕТ€ть корупц≥йних "схем" нашого спорту
—оциум

ѕТ€ть корупц≥йних "схем" нашого спорту

0
ѕТ€ть корупц≥йних \"схем\" нашого спорту

ѕТ€ть корупц≥йних "схем" нашого спорту
¬ украњнському спорт≥ Ї одна сторона, €ка немаЇ н≥чого сп≥льного ≥з спортивним fair play. ѕотреби спортсмен≥в важко оц≥нити обТЇктивно, тому спорт завжди був ласим пирогом дл€ корупц≥онер≥в.
ѕро це св≥дчить пТ€т≥рка "схем" щодо освоЇнн€ кошт≥в спортивними чиновниками, €ких викрили правоохоронц≥. ћайже вс≥ дан≥ можна знайти в ™диному державному реЇстр≥.
—хема #1. як комун≥сти виховували патр≥от≥в
” часи попередник≥в ур€д скидав грош≥ на численн≥ громадськ≥ орган≥зац≥њ, €к≥ за бюджетн≥ кошти мали прививати патр≥отизм молод≥.
«годом державн≥ аудитори встановили, що громадськ≥ орган≥зац≥њ через порушенн€ ф≥нзв≥тност≥ повинн≥ повернути держав≥ понад два м≥льйони гривень.
„итайте также: ѕопалс€ с $40 млн: бизнес-партнера јвакова внепланово провер€т на уклонение от уплаты налогов
яскравий приклад - Ћен≥нська комун≥стична сп≥лка молод≥ ”крањни.  омсомольська орган≥зац≥€ в 2011 роц≥ отримала 190 тис€ч гривень у рамках самост≥йно розробленоњ програми патр≥отичного вихованн€ молод≥ "ёний захисник ¬≥тчизни".
« цих грошей Ћ —ћ” н≥бито витратили 112 тис€ч гривень на проживанн€ та харчуванн€ комсомольц≥в, €к≥ мав забезпечити такий соб≥ санатор≥й "∆уравочка". ќднак Ћ —ћ” не змогла п≥дтвердити реальн≥ витрати.
”году в≥д ƒержавноњ служби молод≥ та спорту п≥дписав заступник голови —ерг≥й √лущенко. ÷е ≥мТ€ ще зустр≥нетьс€ п≥зн≥ше. ј в≥д "лен≥н≥ст≥в" п≥дпис поставив ќлександр ѕрис€жнюк, €кий був депутатом ∆итомирськоњ обласноњ ради.
ѕ≥сл€ мах≥нац≥й з бюджетними коштами досить ц≥каво склалас€ дол€ молодого пол≥тика. ” 2012 роц≥ ќлександр ѕрис€жнюк стаЇ одним ≥з наймолодших народних депутат≥в. ¬ парламент≥ депутат став заступником голови  ом≥тету з питань с≥мТњ, молод≥жноњ пол≥тики, спорту та туризму.
«апамТ€тавс€ пол≥тик, €кому дов≥рили за державн≥ кошти виховувати патр≥от≥в, ненависницькими висловлюванн€ми на кшталт "червоний прапор не даЇ спокою нащадкам посл≥довник≥в фашистськоњ ≥деолог≥њ, зах≥дноукрањнським неофашистам".
ј власники “ќ¬ "∆уравочка" тим часом не платили держав≥ за оренду прим≥щень. ¬т≥м, роз≥рвати догов≥р ≥ повернути комплекс не вдавалос€. « 2014 року власники "∆уравочка" знову припинили платити за оренду прим≥щенн€.
√осподарський суд  ињвськоњ област≥ у травн≥ 2016 року зобовТ€зав санатор≥й повернути ‘онду держмайна по  ињвськ≥й област≥ б≥льше трьох м≥льйон≥в гривень ≥ зв≥льнити прим≥щенн€. як пов≥домл€ли "Ќаш≥ √рош≥", власник третини статутного фонду "∆уравочка" - ¬алентин “регубов, батько екс-народного депутата в≥д Ѕлоку ёл≥њ “имошенко ёр≥€ “регубова.
ћолодший “регубов, €кий нещодавно був зв≥льнений з посади першого заступника прокурора ƒн≥пропетровськоњ област≥, намагавс€ очолити Ќац≥ональне антикорупц≥йне бюро ”крањни. «а 2015 р≥к в≥н задекларував подарунк≥в, виграш≥в та приз≥в майже на один м≥льйон гривень, а в 2014 роц≥ екс-нардеп без зароб≥тноњ плати жив на 140 тис€ч гривень "≥нших доход≥в".
ƒружина екс-заступника прокурора ƒн≥пропетровщини в 2015 роц≥ задекларувала п≥втора м≥льйони гривень, з €ких лише 29 тис€ч - зароб≥ток.
—хема #2. ћ≥льйони на спортивн≥ збори мертвих душ
«аслужений тренер ”крањни  ост€нтин —тепанцов заволод≥в одним м≥льйоном гривень, наданого спортсменам дл€ компенсац≥њ витрат на збори. ѕро це у кв≥тн≥ 2013 року пов≥домила на своЇму веб-сайт≥ √енеральна прокуратура ”крањни.
“ренера визнали винним у використанн≥ п≥дроблених документ≥в, ≥ призначали ≥спитовий терм≥н - п≥втора роки.
 ост€нтин —тепанцов з 2009 року був старшим тренером штатноњ зб≥рноњ команди ”крањни з легкоњ атлетики. «б≥рну у 2011 та 2012 роках в≥др€джали у рос≥йський  исловодськ. Ќа це тренеру видали майже 430 тис€ч долар≥в.
“ренер оф≥ц≥йно мав зд≥йснювати лише педагог≥чн≥ функц≥њ: складати програму зан€ть та реал≥зувати њњ. ѕроте, в≥н ще шукав й орендував житло та спортспоруди дл€ тренувань за власним бажанн€м.
„итайте также: ѕочему √ройсман делает акцент на борьбе с коррупцией
” –ос≥њ тренер подруживс€ з нев≥домою особою, €ку вважав менеджером спортивноњ бази. "ћенеджер" надав йому п≥дроблен≥ документи, €к≥ п≥дтвердили сплату за оренду житла в "÷ентр≥ п≥дготовки арм≥йських спортсмен≥в ћ≥н≥стерства ќборони –ос≥йськоњ ‘едерац≥њ", реорган≥зованого в п≥дприЇмство "ѕ≥вденний федеральний центр спортивноњ п≥дготовки".
Ќасправд≥, спортсмени ≥ тренери проживали в  исловодську, здеб≥льшого, у приватному сектор≥ або за власний рахунок. —тепанцов витрачав грош≥, н≥бито, €к добов≥ та плату за оренду. ¬≥н також видав добов≥ девТ€тьом членам зб≥рноњ, знаючи, що т≥ не братимуть участь у зборах.
ѕ≥дроблен≥ документи тренер подав до бухгалтер≥њ ”правл≥нн€ зб≥рних команд та забезпеченн€ спортивних заход≥в.
ƒиректор та бухгалтер п≥дприЇмства в –ос≥њ п≥дтвердили, що збори н≥хто у них не проводив, житло ≥ споруди не орендував.
ѕечерський райсуд  иЇва в≥дхилив цив≥льний позов ”крспортзабезпеченн€, тому тренер так ≥ не повернув держав≥ майже 130 тис€ч долар≥в. —ьогодн≥ це б≥льше трьох м≥льйон≥в гривень, за €к≥ можна купити, наприклад, дв≥ простор≥ квартири дл€ параол≥мп≥йц≥в.
ћинулого року  ост€нтин —тепанцов ув≥йшов у пТ€т≥рку кращих тренер≥в ƒонецькоњ област≥ з ол≥мп≥йських вид≥в спорту, а нещодавно в≥н брав участь у зборах з п≥дготовки до чемп≥онату ™вропи у рол≥ тренера та в≥дпов≥дального за виконанн€ вимог заход≥в безпеки п≥д час заходу.
—хема #3. ќренда спорткомплекс≥в задаром
ћайже чотири м≥льйони гривень втратило державне п≥дприЇмство "ѕалац —порту" п≥д час проведенн€ спортивно-розважальних заход≥в приватними партнерами. Ћише баскетбольний клуб "Ѕуд≥вельник" мав повернути понад п≥втора м≥льйона гривень.
ёристи ѕалацу виграли 11 суд≥в у "Ѕуд≥вельника", однак прот€гом чотирьох рок≥в не вносили правки у власний проект договору, що давало змогу приватним ф≥рмам не платити по рахункам.
Ќа вс≥ питанн€ у державному п≥дприЇмств≥ вказали, що "нараз≥ триваЇ виконавче провадженн€" ≥ п≥дтвердили, що судов≥ р≥шенн€ не виконан≥. Ќижче пропонуЇмо рейтинг боржник≥в, €к≥ не плат€ть за оренду прим≥щень "ѕалацу —порту".
ѕТ€ть корупц≥йних \"схем\" нашого спорту

Ќараз≥ "ѕалац —порту" реорган≥зовують у спорткомлекс "јтлет". “ому важливо чиновникам нагадати про ц≥ м≥льйонн≥ втрати, €к≥ вони мають повернути, а громад€нам - €к п≥д час аналог≥чних под≥й "загубилос€" майно Ќ—  "ќл≥мп≥йський".
—хема #4. «агублений ≥нвентар
ќбладнанн€ варт≥стю 200 тис€ч гривень зникло п≥д час реорган≥зац≥њ п≥дприЇмств ћ≥н≥стерства у справах с≥мТњ, молод≥ та спорту.
–ан≥ше Ќ—  "ќл≥мп≥йський" передав обладнанн€ дл€ метанн€ молота та диска на збер≥ганн€ ќл≥мп≥йському навчально-спортивному центру до 2013 року.
” 2010 роц≥ ќл≥мп≥йський центр приЇднали до ќбТЇднанн€ спортивно-господарських споруд. « ќбТЇднанн€ у 2012 роц≥ вид≥лили частину майна та утворили ќл≥мп≥йський навчально-спортивний центр " онча-«аспа". ” центр≥ " онча-«аспа" провели ≥нвентаризац≥ю, але обладнанн€ дл€ метанн€ молоту та диска так ≥ не знайшли.
¬≥дпов≥дальних встановити неможливо. як ви€вилос€ Ќ—  "ќл≥мп≥йський" та ќл≥мп≥йський навчально-спортивний центр не укладали договору збер≥ганн€. ¬≥дтак суд не зм≥г встановити, хто ж маЇ держав≥ компенсувати 200 тис€ч гривень.
—хема #5. —портивн≥ майданчики дл€ "ћ≥н≥стерства збитк≥в"
ћ≥нс≥мТњмолодьспорту переплатило 1,2 м≥льйона гривень за буд≥вництво спортивних майданчик≥в. як ви€вилос€, буд≥вельна група "”крдорх≥м" завищувала варт≥сть ≥ обс€г роб≥т у документах. “овариство облаштувало 25 спортмайданчик≥в за с≥м м≥льйон≥в гривень.
ѕ≥д час виконанн€ роб≥т товариство, на думку судового експерта та ƒержавноњ ф≥нансовоњ ≥нспекц≥њ, завищило варт≥сть та обс€г роб≥т на 1,2 м≥льйона гривень. ѕриймав "небачен≥" роботи вже згаданий заступник м≥н≥стра у справах с≥мТњ, молод≥ та спорту —ерг≥й √лущенко. —л≥дство за фактом службовоњ недбалост≥ триваЇ б≥льше двох рок≥в.
Ѕуд≥вельна група "”крдорх≥м" отримувала державне замовленн€ дв≥ч≥. ¬друге - на кап≥тальний ремонт дороги на ¬≥нниччин≥ за п≥вм≥льйона гривень. ѕро це св≥дчать дан≥ "¬≥сника державних закуп≥вель".
“ќ¬ "Ѕуд≥вельна група "”крдорх≥м" у 2009 роц≥ заснували ки€нин ¬≥ктор √ерасимов ≥ в≥нничанин –≥нат яушев. ѕро це уже ран≥ше пов≥домл€ли "Ќаш≥ √рош≥". –≥нат янушев очолював до цього ѕј“ "¬≥нницький асфальтобетонний завод".
¬≥ктор √ерасимов з 2008 року Ї сп≥взасновником “ќ¬ " омпан≥€ "”крдорх≥м" разом ≥з ¬олодимиром ∆уковим. “а з 2007 року вони Ї засновниками “ќ¬ "”крдорх≥м" ≥з ќлегом «гурським. ∆уков з грудн€ 2013 року був першим заступником голови ƒержавного агентства резерву ”крањни, а з серпн€ 2014 до кв≥тн€ 2015 року очолював в≥домство.
ќлега «гурського ‘  "ƒинамо". Ѕатько пана ќлега - ¬алентин «гурський - голова  ињвм≥ськвиконкому з 1979 року по 1989 р≥к, очолював —постережну раду згаданого футбольного клубу, а його ≥нший син - ќлександр - теж волод≥в часткою статутного кап≥талу "ƒинамо".
ќлександр ¬ќЋќЎ»Ќ...

≈ще по теме

« 2014 року ƒ”—€ витратила 1,85 м≥льйон≥в гривень на кв≥ти дл€ президентськ ...

« 2014 року ƒ”—€ витратила 1,85 м≥льйон≥в гривень на кв≥ти дл€ президентськ ...

26-05-2016, 14:39
ћайже 100 тис€ч гривень ур€д витратив на јгентство з проведенн€ ™вро-2012 ц ...

ћайже 100 тис€ч гривень ур€д витратив на јгентство з проведенн€ ™вро-2012 ц ...

22-05-2016, 12:44
ƒепутат на одну зарплату купив за р≥к чотири авто, а його с≥мТ€-мультим≥льй ...

ƒепутат на одну зарплату купив за р≥к чотири авто, а його с≥мТ€-мультим≥льй ...

12-04-2016, 12:59
√онтарева за р≥к заробила майже 27 м≥льйон≥в гривень

√онтарева за р≥к заробила майже 27 м≥льйон≥в гривень

1-04-2016, 21:25
ƒепутати за р≥к накаталис€ ”крањною на 1,7 м≥льйона

ƒепутати за р≥к накаталис€ ”крањною на 1,7 м≥льйона

10-02-2016, 17:27
«ћ≤: ƒвор≥внева квартира ћ≥н≥стра спорту ”крањни - 85 тис. грн за квадратни ...

«ћ≤: ƒвор≥внева квартира ћ≥н≥стра спорту ”крањни - 85 тис. грн за квадратни ...

29-12-2015, 17:33
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail