| | Ўок≥н з прокуратури не п≥шов
—оциум

Ўок≥н з прокуратури не п≥шов

0
Ўок≥н з прокуратури не п≥шов

Ўок≥н з прокуратури не п≥шов
3 кв≥тн€ цього року Ўок≥на було зв≥льнено з посади √енпрокурора. ÷е сталос€ в результат≥ тривалого ≥ потужного тиску громадськост≥ та м≥жнародних партнер≥в ”крањни. ƒал≥ його на посад≥ тримати було просто неможливо.
Ѕо до Ўок≥на €к √енпрокурора з боку громад€нського сусп≥льства накопилос€ ст≥льки претенз≥й, ск≥льки, напевно, не було до жодного ≥ншого √енпрокурора незалежноњ ”крањни. ’≥ба що б≥льше було до од≥озного ѕшонки. ƒо реч≥, обидва вони багато в чому схож≥ - ≥ зовн≥, ≥ за погл€дами на прокурорську владу. ўо скажеш - одна кадрова школа, один, так би мовити, тип прокурорського кер≥вника. “≥льки "господар≥" р≥зн≥ - т≥, хто призначали ≥ тримали њх на найвищ≥й прокурорськ≥й посад≥.
ќднак зв≥льненн€ Ўок≥на з посади √енпрокурора не означаЇ, що в≥н "п≥шов" з прокуратури. ёридично його там немаЇ. јле залишились його люди. ј значить збер≥гс€ його "дух", стиль ≥ методи, звТ€зки ≥ €к насл≥док - вплив на процеси, €к≥ проход€ть всередин≥ прокуратури ≥ за њњ участ≥.

ƒостатньо сказати, що два заступники Ўок≥на (€к≥ за визначенн€м були найближчими ≥ найдов≥рен≥шими соратниками ≥ нос≥€ми його ≥деолог≥њ) нин≥ пос≥дають ключов≥ посади в систем≥ прокуратури.

“ак, надблизький до Ўок≥на —тол€рчук не лише залишивс€ заступником √енпрокурора, але й збер≥г за собою кураторство сл≥дством - основною реальною владою прокуратури. ”с≥ ключов≥ питанн€, €к≥ вход€ть до компетенц≥њ прокуратури, так чи ≥накше "замикаютьс€" на сл≥дств≥. ј значить - на —тол€рчуку.  ажуть, що "в≥дх≥д" Ўок≥на з посади ≥ призначенн€ нового √енпрокурора повТ€зувалос€ з категоричною умовою про те, що сл≥дство залишитьс€ в руках людини Ўок≥на - ≥ саме —тол€рчука. ѕеред цим Ўок≥н взагал≥ намагавс€ просунути —тол€рчука на посаду √енпрокурора. ÷ей вар≥ант реально "програвавс€" на найвищому пол≥тичному р≥вн≥. јле в≥д його реал≥зац≥њ в≥дмовились у силу р≥зних причин, зокрема, через низьку ймов≥рн≥сть погодженн€ ц≥Їњ кандидатури парламентом. јдже той величезний негатив, €кий мав Ўок≥н, значною м≥рою переносивс€ ≥ на "його" —тол€рчука.

ўе одн≥Їю персоною пакетних домовленостей стосовно зам≥ни Ўок≥на на посад≥ √енпрокурора був √овда, €кого Ўок≥н "виростив" спочатку прокурором ќдеськоњ област≥, а пот≥м зробив своњм заступником. Ўок≥н бачив √овду антикорупц≥йним прокурором ≥ робив дл€ цього усе можливе. ќднак активний громадський спротив перешкодив реал≥зац≥њ цього задуму. ј тому при своЇму "в≥дход≥" Ўок≥н поставив умову про залишенн€ √овди на ключових рол€х у систем≥ прокуратури. ≤ цю умову було виконано - √овду було призначено прокурором  иЇва. ‘ормально перем≥щенн€ з посади заступника √енпрокурора у кр≥сло прокурора  иЇва вигл€даЇ €к пониженн€. ј за реальними повноваженн€ми - це значне посиленн€ позиц≥й. јдже саме в столиц≥ зосереджен≥ головн≥ пол≥тичн≥, економ≥чн≥, ф≥нансов≥ та ≥нш≥ ресурси, нагл€д за законн≥стю реал≥зац≥њ €ких безпосередньо зд≥йснюЇ прокурор  иЇва.

"“ихою сапою" збер≥г свою посаду (одну з вузлових не лише в центральному апарат≥ √ѕ”, а й у систем≥ прокуратури в ц≥лому) начальник √оловного сл≥дчого управл≥нн€ √ѕ” √рищенко. ѕо-перше, завд€ки своњй надзвичайн≥й близькост≥ до Ўок≥на. ѕо-друге, через необх≥дн≥сть посиленн€ —тол€рчука, €кий €к заступник √енерального прокурора по сл≥дству "чого-небудь вартий" тод≥, коли маЇ "свого" кер≥вника √оловного сл≥дчого управл≥нн€. “реба зазначити, що першим заступником √рищенка працював Ўапак≥н - один з ф≥гурант≥в справи "д≥амантових прокурор≥в". —аме √оловне сл≥дче управл≥нн€, €ке очолював √рищенко, зд≥йснювало найб≥льш активну протид≥ю розсл≥дуванню ц≥Їњ справи. як особливо дов≥рена особа Ўок≥на √рищенко входив до складу конкурсноњ ком≥с≥њ з обранн€ антикорупц≥йного прокурора. ƒо реч≥, √рищенка, —тол€рчука ≥ Ўок≥на обТЇднуЇ тривала сп≥льна д≥€льн≥сть в органах прокуратури. ”с≥ вони встигли побувати на пенс≥њ. јле пот≥м отримали можлив≥сть на "друге диханн€", €ке Ўок≥ну дав новий президент, а —тол€рчуку ≥ √рищенку - Ўок≥н.

ўе одна ключова кадрова позиц≥€, €ка залишилась у "спадок" в≥д Ўок≥на, - це начальник управл≥нн€ внутр≥шньоњ безпеки √ѕ”. «алишенн€ на ц≥й посад≥ "шок≥нського" ƒзюби Ї дуже дивним, виход€чи з того, що кер≥вник внутр≥шньоњ безпеки апр≥ор≥ маЇ мати повну дов≥ру √енпрокурора. јдже в≥н волод≥Ї специф≥чною ≥нформац≥Їю про прац≥вник≥в прокуратури, €ка дл€ генпрокурора Ї п≥дставою дл€ прийн€тт€ кадрових р≥шень та р≥шень стосовно в≥дпов≥дальност≥ прокурор≥в. ÷€ посада не Ї публ≥чною, але вона Ї надважливою в систем≥ прокуратури: €кщо прокурори нагл€дають за законн≥стю д≥€льност≥ ≥нших, то начальник управл≥нн€ внутр≥шньоњ безпеки - за д≥€льн≥стю прокурор≥в. ѕро ефективн≥сть д≥€льност≥ ƒзюби на посад≥ кер≥вника управл≥нн€ внутр≥шньоњ безпеки св≥дчить, зокрема, те, що п≥д його кер≥вництвом у цьому управл≥нн≥ до переходу в головне сл≥дче управл≥нн€ працював згаданий вище Ўапак≥н.

“реба сказати про ще одного "кадра" Ўок≥на - сл≥дчого —уса, €кий займавс€ дел≥катними ≥ водночас важливим дл€ Ўок≥на справами. «а к≥лька дн≥в до зв≥льненн€ Ўок≥на в≥н р≥зко п≥шов на п≥двищенн€ - став одним з кер≥вник≥в новоствореного управл≥нн€ по розсл≥дуванню крим≥нальних проваджень у сфер≥ держслужби та власност≥. —ус по-своЇму засв≥тивс€ у справ≥ "д≥амантових прокурор≥в" - йому було доручено зайн€тис€ сп≥вроб≥тниками √енеральноњ ≥нспекц≥њ √ѕ” та √лавку " " —Ѕ”, €к≥ реал≥зовували матер≥али у справ≥ "д≥амантових прокурор≥в". ѕ≥д час розсл≥дуванн€ ц≥Їњ справи —ус зд≥йснив безпрецедентний "зах≥д" до режимно-секретного в≥дд≥лу апел€ц≥йного суду м.  иЇва, в €кому збер≥галис€ матер≥али щодо наданн€ дозвол≥в правоохоронним органам на прослуховуванн€ з грифом "ц≥лком таЇмно". Ѕула ≥нформац≥€ про те, що таким чином Ўок≥н хот≥в зТ€сувати, кого ще з прокурор≥в (передус≥м - наближених до нього) розробл€Ї —Ѕ”. Ќа мою думку, п≥сл€ цього ≥нциденту —Ѕ” мала б позбавити —уса права доступу до державноњ таЇмниц≥, що автоматично позбавило б його можливост≥ перебувати на займан≥й посад≥. јле цього не в≥дбулос€ ≥ при новому √енпрокурор≥ —ус був призначений заступником начальника ƒепартаменту з розсл≥дуванн€ особливо важливих справ у сфер≥ економ≥ки (€кий журнал≥сти називають "департаментом  ононенко-√рановського"). ” минулому роц≥ —ус в≥дзначивс€ н≥чним оголошенн€м п≥дозри колишньому заступнику √енпрокурора  аську пр€мо на вулиц≥ в  иЇв≥. ј нещодавно в≥н став широко в≥домий завд€ки участ≥ у скандал≥ ≥з затриманн€м сп≥вроб≥тник≥в ЌјЅ”, €к≥ за верс≥Їю √ѕ” зд≥йснювали стеженн€ за самим —усом. “реба зазначити, що до "вирощенн€" талановитого —уса доклав руку √рищенко, в управл≥нн≥ €кого той працював сл≥дчим. ј в √ѕ” з прокуратури ’мельницькоњ област≥ —ус попав завд€ки —тол€рчуку, з €ким його поЇднують особлив≥ стосунки.

ѕерел≥к "спадку" Ўок≥на у систем≥ прокуратури можна продовжувати. “им б≥льше, €кщо до нього врахувати ще й кадри яреми-ƒаниленка, €к≥ з Ўок≥ним вход€ть в одну команду ≥ мають одного покровител€. јле нав≥ть з наведеного очевидно, що Ўок≥н з прокуратури "не п≥шов". —творена ним кадрова п≥рам≥да в основ≥ своњй не постраждала. ѕонад те - у певних частинах нав≥ть зм≥цн≥ла. ¬≥дтак навр€д чи можна спод≥ватис€ на кардинальне покращенн€ д≥€льност≥ "оновленоњ" прокуратури. Ќав≥ть за умови, що њњ новий оч≥льник √ѕ” цього щиро хот≥тиме. Ѕо, €к в≥домо, все вир≥шують кадри.
¬≥ктор “репак...

≈ще по теме

Ћуценко завалив роботу прокуратури за 100 дн≥в

Ћуценко завалив роботу прокуратури за 100 дн≥в

13-07-2016, 19:29
Ўок≥н заплатив своњм кр≥слом за призначенн€ —акварел≥дзе Ч  армаз≥н

Ўок≥н заплатив своњм кр≥слом за призначенн€ —акварел≥дзе Ч  армаз≥н

30-03-2016, 10:43
¬ ќƒ≈—≤ «ј“–»ћјЌќ «ј—“”ѕЌ» ј —ј ¬ј–≈Ћ≤ƒ«≈ - √ѕ”

¬ ќƒ≈—≤ «ј“–»ћјЌќ «ј—“”ѕЌ» ј —ј ¬ј–≈Ћ≤ƒ«≈ - √ѕ”

29-03-2016, 17:56
Ћещенко: Ђ¬≥ктор Ўок≥н дискредитував повн≥стю ≥нститут прокуратуриї

Ћещенко: Ђ¬≥ктор Ўок≥н дискредитував повн≥стю ≥нститут прокуратуриї

29-03-2016, 17:14
Ўок≥н залишитьс€ на посад≥ генерального прокурора ”крањни Ц  уценко

Ўок≥н залишитьс€ на посад≥ генерального прокурора ”крањни Ц  уценко

27-03-2016, 10:04
Ќардепи прос€ть генпрокурора Ўок≥на зв≥льнити —акварел≥дзе через незаконне  ...

Ќардепи прос€ть генпрокурора Ўок≥на зв≥льнити —акварел≥дзе через незаконне ...

3-01-2016, 19:21
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail