| | як живе м≥ф≥чна "ЋЌ–"
—оциум

як живе м≥ф≥чна "ЋЌ–"

0
як живе м≥ф≥чна "ЋЌ–"

як живе м≥ф≥чна "ЋЌ–"
” нин≥шньому стан≥ ЋЌ– схожа на јбхаз≥ю, ѕридн≥стровТ€ або ѕ≥вн≥чну  орею. ƒаютьс€ взнаки зб≥льшенн€ ц≥н на продукти харчуванн€, прост≥й п≥дприЇмств та шахт, низьк≥ зарплати населенн€.
ƒетальн≥ше про житт€ в "ƒЌ–" у своЇму матер≥ал≥ на сайт≥ "Ќовое врем€"пише ћаксим Ѕутченко.
ƒвадц€ть хвилин без перерви Ц саме ст≥льки знадобилос€ 47-р≥чн≥й п≥дприЇмниц≥ Ћарис≥ з м≥ста јнтрацит, що розташоване на територ≥њ так званоњ ЋЌ–, щоб розпов≥сти Ц нашвидку Ц про проблеми. ¬она просить не називати њњ пр≥звище, а дал≥ говорить ≥ говорить: що податки в республ≥ц≥ вдв≥ч≥ вищ≥, н≥ж в ”крањн≥, що нав≥ть найдр≥бн≥ший б≥знес пост≥йно перев≥р€ють, що на кордонах не т≥льки з ”крањною, а й –ос≥Їю, ≥ нав≥ть з так званою ƒЌ– сто€ть митн≥ пункти. ≤ там п≥дприЇмц≥ плат€ть податки ≥ мита, а також хабар≥.
¬она кожен день прот€гом двох рок≥в спостер≥гаЇ, €к зм≥нюЇтьс€ житт€ в республ≥ц≥."” ЋЌ– Ї гор≥лчаний завод, ≥ в ƒЌ– теж Ї гор≥лчаний. ≤ не дай бог провезти гор≥лку з одн≥Їњ республ≥ки в ≥ншу Ц це справжн≥й злочин", Ц розпов≥даЇ Ћариса.
ƒл€ ≤гор€ ѕлотницького, ватажка ЋЌ–, це зм≥ни на краще: з допомогою рос≥йських куратор≥в в≥н вибудував адм≥н≥стративну ≥ силову вертикаль, а ще п≥д≥мТ€в п≥д себе найб≥льш лас≥ б≥знес-сфери Ц насамперед торг≥влю вуг≥лл€м та операц≥њ з автомоб≥льним паливом.

„итайте также: ѕолоненого в ЂƒЌ–ї сп≥вроб≥тника кињвського Ђ÷ентр.UAї засудили до 2 рок≥в тюрми
ƒл€ електорату ѕлотницького все вигл€даЇ ≥накше. ≈коном≥чне становище ЋЌ– з кожним роком пог≥ршуЇтьс€. ѕро€вл€Їтьс€ це у всьому. ÷≥ни на продукти харчуванн€ ростуть невблаганно ≥ пом≥тно перевищили середньоукрањнський р≥вень. Ќав≥ть введенн€ в об≥г рос≥йських рубл≥в не р€туЇ. Ѕ≥льш≥сть п≥дприЇмств простоюЇ, шахти €кщо ≥ працюють, то лише на п≥дтриманн€ процес≥в. ј Їдиним джерелом доход≥в дл€ основноњ частини населенн€ стали украњнськ≥ пенс≥њ ≥ соцвиплати. ўоб њх отримати, потр≥бно витратити грош≥ та час: в середньому за 3 тис. грн можна оформити пенс≥ю без вињзду з ЋЌ–, а ще за 2 тис. грн. Ц з вињздом, але за день.
як живе м≥ф≥чна \"ЋЌ–\"

«н€ти рекламу украњнського пива у жител≥в молодоњ республ≥ки рука так ≥ не п≥дн€лас€
Ќестачу грошей в ЋЌ– м≥сцева влада намагаЇтьс€ компенсувати зб≥льшенн€м податкового навантаженн€. Ќаприклад, недавно ввели зб≥р на на€вн≥сть автотранспорту: у середньому кожен автолюбитель повинен в≥ддати щороку 400 руб. (150 грн), причому за несплату загрожують адм≥н≥стративною в≥дпов≥дальн≥стю.
ј ще чим дал≥ на п≥вдень, тобто подал≥ в≥д Ћуганська, тим г≥ршими стають економ≥ка та становище населенн€ Ц така ось нова географ≥€ молодоњ псевдореспубл≥ки.
 ваз≥держава
Ћуганський журнал≥ст —ерг≥й —акадинський, €кий 148 дн≥в пров≥в за надуманим звинуваченн€м у п≥двал≥ республ≥канських спецслужб, продовжуЇ жити в ЋЌ–. ¬≥н каже, що формально житт€ в м≥ст≥ вигл€даЇ б≥льш-менш пристойно. ѕравда, у цього "б≥льш-менш" Ї застереженн€. “ак, громадський транспорт в Ћуганську працюЇ майже в звичайному режим≥, але на де€к≥ напр€ми в≥н не ходить п≥сл€ 18:00. ” магазинах немаЇ порожн≥х полиць. «-пом≥ж знайомих п≥дприЇмц≥в —акадинського б≥льше половини займаютьс€ тим само, що й ран≥ше. "якщо прибрати сюрреал≥зм у вигл€д≥ борд≥в з написом ƒержреклама ЋЌ–, то м≥сто вигл€даЇ так само, €к ≥ до воЇнних д≥й", Ц м≥ркуЇ —акадинський.
“а ще розрахунки в рос≥йських рубл€х видають з головою нов≥ реал≥њ.
ƒе€к≥ буд≥вл≥ в м≥ст≥ вже в≥дремонтували, каже в≥н: наприклад, б≥бл≥отеку ≥мен≥ ћаксима √орького, постраждалу в≥д артобстр≥л≥в. ” розташованому в центр≥ торговому центр≥ јтр≥ум, €кий к≥лька м≥с€ц≥в був порожн≥м, зТ€вилис€ орендар≥. ≤ по всьому м≥сту в≥дкрилис€ ком≥с≥йн≥ магазини Ц незм≥нний атрибут 1990-х.
як живе м≥ф≥чна \"ЋЌ–\"

„итайте также: "”краинска€ земл€ кажетс€ ћеккой". Ѕлог из Ћуганска
–азом ≥з "незалежн≥стю" в Ћуганськ прийшли памТ€тник новим "геро€м"
¬ об≥д у м≥ст≥ нав≥ть буваЇ жваво. јле починаючи з 16:00 Ћуганськ порожн≥Ї. «а словами —акадинського, п≥д веч≥р р≥дк≥сна машина промчить по трас≥ ≥ п≥шоход≥в на вулиц€х дуже мало.
јле ж ран≥ше в цей час у м≥ст≥ лише починалос€ житт€.
ѕубл≥цист —ерг≥й ≤ванов, €кий мешкаЇ в  иЇв≥, ≥ до 2008 року працював у прокуратур≥ Ћуганськоњ област≥, п≥дтримуЇ широк≥ контакти з земл€ками. ≤ т≥ св≥дчать, що обстановка в республ≥ц≥ нагадуЇ театр: на сцен≥ все вигл€даЇ б≥льш-менш, а от за лаштунками йде зовс≥м ≥нше житт€.
 олишн≥й луганський адвокат ≤гор „удовський, постраждалий в≥д прихильник≥в Ќоворос≥њ, розпов≥даЇ, що за цими лаштунками д≥Ї так зване м≥н≥стерство держбезпеки Ц ћƒЅ. Ќа озброЇнн≥ у нього Ц перев≥рен≥ рад€нськ≥ методи час≥в "великоњ чистки": людей можуть затримувати на вулиц€х ≥ вдома, звинуваченн€ висуваютьс€ найабсурдн≥ш≥, н≥€кого адвокатського захисту не ≥снуЇ. ѕ≥дприЇмц≥ можуть потрапити "на п≥двал" лише тому, що хтось захот≥в в≥д≥брати њхнЇ майно.
јле де€ким б≥знесменам щастить Ц вони стають впливовими ф≥гурами в оточенн≥ ѕлотницького. ≤ванов називаЇ серед таких "щасливц≥в" «≥нањду Ќайден, кер≥вника великого зернопереробного п≥дприЇмства Ћуганськ-Ќива, ≥ “ет€ну ћолчанову, директора Ћуганського мТ€сокомб≥нату.
ќднак найбльше, мовл€в, дос€г усп≥ху ¬≥ктор ѕеннер. "÷е людина з≥ складною долею Ц сид≥в за вбивство, займавс€ ѕћћ-б≥знесом, Ц розпов≥даЇ ≤ванов. Ц «араз в≥н координуЇ вс≥ ф≥нансов≥ установи ≥ одним з основних джерел доходу ѕлотницького Ц операц≥њ з автомоб≥льним паливом". ћова йде про контрабанду бензину на територ≥ю республ≥ки з –ос≥њ та ”крањни.
≈коном≥чн≥ проблеми
”с≥ ф≥нансов≥ усп≥хи республ≥ки зак≥нчуютьс€ за межею найближчого оточенн€ ѕлотницького. ƒал≥ починаЇтьс€ житт€ реальне.
ќлександр “алавера, експерт VoxUkraine ≥ викладач британського Ўефф≥лдського ун≥верситету, €кий проводив досл≥дженн€ економ≥ки ЋЌ–-ƒЌ–, зазначаЇ, наприклад, таку деталь: розб≥жн≥сть у ц≥нах м≥ж м≥стами луганськоњ республ≥ки може в≥др≥зн€тис€ в рази.
як живе м≥ф≥чна \"ЋЌ–\"

ѕовна в≥дсутн≥сть рекламноњ активност≥
"“ака картина св≥дчить про не€к≥сний розпод≥л≥ ресурс≥в, погану лог≥стику та слабку економ≥ку", Ц каже “алавера. ƒосл≥дженн€ оц≥нюЇ економ≥ку республ≥к приблизно 20-50% в≥д довоЇнного р≥вн€.
Ћуганчанин —акадинський ≥з власних спостережень за житт€м малоњ батьк≥вщини робить наступн≥ висновки: заводи, що працювали ран≥ше, активн≥ й зараз, але приблизно на третину в≥д колишньоњ потужност≥. “ому що н≥куди вивозити продукц≥ю ≥ важко завозити сировину.
ѕог≥ршуЇтьс€ становище ≥ бюджетник≥в. “ак, на сайт≥ центру зайн€тост≥ м≥ста  раснодон пропонують роботу вчителю рос≥йськоњ мови та л≥тератури Ц ≥з зарплатою в 1,2 тис. руб. (480 грн) у м≥с€ць. ¬≥дкрита ваканс≥€ л≥кар€ м≥ськл≥карн≥ Ц 3-4 тис. руб. (1,1Ц1,5 тис. грн) ≥ прибиральниц≥ Ц 2,9 тис. руб. (1 тис. грн).
ƒл€ ”крањни це мало, а дл€ республ≥ки Ц ще менше. јдже ц≥ни ростуть. ќсобливо на украњнськ≥ продукти ≥ л≥ки Ц все те, що завоз€ть ≥з –ос≥њ, г≥рше за €к≥стю ≥ дорожче. “а й ввезти т≥ ж л≥ки з "братньоњ" –‘ вже складно: на кордон≥ представники ЋЌ– вимагають чек, сертиф≥кат €кост≥ та рецепт. ¬их≥д один Ц приховувати под≥бн≥ товари. “ак, православний батюшка ќлександр јвдюг≥н ≥з –овеньк≥в, що на Ћуганщин≥, колись аг≥тував свою паству на боротьбу з ”крањною. ј нещодавно похваливс€ у ‘ейсбуц≥, що прив≥з з –ос≥њ таблетки, захован≥ в упаковц≥ з памперсами. ≤ поскарживс€ на нелегке житт€ новороса.
як живе м≥ф≥чна \"ЋЌ–\"

–озбит≥ маршрутки
”р€д докладаЇ вс≥х зусиль, аби пол≥пшити економ≥чне становище завойованоњ територ≥њ. Ќещодавно луганськ≥ «ћ≤ виклали в≥деозапис зас≥данн€ так званоњ ради м≥н≥стр≥в ЋЌ–. Ќа ньому стурбований зубож≥нн€м народних мас ѕлотницький прот€гом 15 хвилин зТ€совував соб≥варт≥сть стратег≥чного товару Ц тушки курки Ц "з потрухами ≥ без".
ўе молода псевдореспубл≥ка намагаЇтьс€ залучити ≥ноземних турист≥в. «а словами ѕавла ѕ≥лавова, в. о. м≥н≥стра у справах с≥мТњ, молод≥, спорту та туризму ЋЌ–, вони п≥дготували маршрут за трьома напр€мками: сл≥дами ћолодоњ гвард≥њ, п≥шох≥дна екскурс≥€ Ћуганськ ≥сторичний ≥  орол≥вськ≥ скел≥, ѕровальський степ.
 орол≥вськ≥ скел≥ €вл€ють собою невисок≥ скел€ст≥ утворенн€. ’то поњде ними милуватис€ Ц м≥н≥стр не уточнив.
—усп≥льний зр≥з
Ќа тл≥ всього цього "розкв≥ту" настроњ в м≥сцевому сусп≥льств≥ зм≥нюютьс€ кардинально. ∆ителька јнтрациту “амара –едько бачить, що основна маса њњ земл€к≥в скаржитьс€: мовл€в, не чекали такого житт€.
Ќайсильн≥ше, за њњ спостереженн€ми, постраждали шахтар≥ та роб≥тники великих п≥дприЇмств.
” минул≥ часи саме ц≥ категор≥њ населенн€ заробл€ли б≥льше, н≥ж ≥нш≥. "“епер њм видали 15% зарплати за кв≥тень. ≤ це при ставц≥ 5 тис. руб. [1,8 тис. грн]. ”€вл€Їте, €кий у них настр≥й?" Ц каже –едько.
ўоб €кось викрутитис€ ≥ вижити, майже вс≥ луганськ≥ пенс≥онери оформили виплати в ”крањн≥. “ам же оформл€ють допомогу дл€ переселенц≥в.
—акадинський наводить прайс на послуги: вињзд дл€ оформленн€ пенс≥й Ц 2 тис грн ≥з кожного. Ќабирають групу 6-7 чолов≥к ≥ в≥дправл€ють м≥кроавтобусом на той б≥к Ц у —ЇвЇродонецьк або –уб≥жне, контрольован≥ украњнськими в≥йськами. ћ≥сцев≥ "р≥шали" берутьс€ все оформити за один день.
ѕри цьому в ћ≥нсоцпол≥тики запевнили, що з червн€ 2016 року вони удосконалили систему призначенн€ та контролю за соц≥альними виплатами. ћовл€в, тепер нарахуванн€ в≥дбуваЇтьс€ за фактичним м≥сцем проживанн€.
јле луганчани з того та ≥ншого боку фронту, €к≥ заробл€ють на стареньких, знайшли вих≥д: прописують пенс≥онер≥в за ф≥ктивними адресами. 62-р≥чна Ќ≥на —ерг≥њвна, €ка мешкаЇ в –овеньках, розпов≥даЇ: њм пропонували за 3-4 тис. грн оформити прописку в —ловТ€нську, за старою або нед≥йсною адресою. ѓхати н≥куди не треба Ц з украњнського боку отримати пенс≥ю допомагаЇ посередник. «а словами Ќ≥ни —ерг≥њвни, послугами таких "пом≥чник≥в" користуЇтьс€ багато людей.
як живе м≥ф≥чна \"ЋЌ–\"

”крањнськ≥ мереж≥ ≥ компан≥њ залишили Ћуганськ, а на њхнЇ м≥сце н≥хто не прийшов
Ќа приватн≥ проблеми накладаютьс€ ≥нфраструктурн≥ Ц в ЋЌ– пост≥йно в≥дбуваютьс€ в≥€лов≥ в≥дключенн€ електрики ≥ регул€рно виникають перебоњ з водопостачанн€м.
ј ще з дор≥г, особливо в област≥, почав сповзати асфальт. ј ремонтники на трасах Ц р≥дк≥сть. ≤ покритт€ добиваЇ важка в≥йськова техн≥ка.
"—прави кепськ≥ у всьому", Ц резюмуЇ п≥дприЇмниц€ Ћариса з јнтрацита.
јле так думаЇ вона Ц людина активна. ј б≥льшост≥ населенн€, €к зазвичай, все одно: т≥льки б не стр≥л€ли ≥ була робота.
"ѕлотницький перетворивс€ на банального секретар€ обкому, а ЋЌ– Ц у ѕ≥вн≥чну  орею", Ц п≥дсумовуЇ розмову про свою малу батьк≥вщину ≤ванов.
ќбозреватель...

≈ще по теме

як живе м≥ф≥чна

як живе м≥ф≥чна "ЋЌ–"

19-08-2016, 12:49
∆ител≥ Ћуганська розпов≥ли, €к

∆ител≥ Ћуганська розпов≥ли, €к "р≥шали" обход€ть украњнський контроль за ...

4-08-2016, 16:51
Ќе те житт€, про €ке мр≥€ли: адепт≥в

Ќе те житт€, про €ке мр≥€ли: адепт≥в "русского мира" в ƒонбас≥ дедал≥ мен ...

19-01-2016, 13:27
ѕоверн≥тьс€! Ѕез вас у

ѕоверн≥тьс€! Ѕез вас у "ЋЌ–" немаЇ майбутнього, - ѕлотницький та Ђмерї Ћу ...

26-12-2015, 22:21
—≥м'Їю, молоддю, спортом ≥ туризмом в ЂЋЌ–ї займаютьс€ чотири особи

—≥м'Їю, молоддю, спортом ≥ туризмом в ЂЋЌ–ї займаютьс€ чотири особи

6-12-2015, 09:19
ћ≥ж

ћ≥ж "ЋЌ–" ≥ "ƒЌ–" може спалахнути "гор≥лчана в≥йна"

9-11-2015, 18:46
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail