| | Як будують імідж Порошенка
Социум

Як будують імідж Порошенка

0
Як будують імідж Порошенка

Як будують імідж Порошенка
Чинний президент країни боїться спілкуватися зі звичайними людьми на відкритих майданчиках.
Про це у коментарі кореспонденту ІНФОРМАТОРа розповіла політтехнолог, президент Інституту Демократії та Розвитку “PolitA”, засновник SICGroupUkraine Катерина Одарченко.
“Публічний та ідеологічний образ Петра Порошенка змінювався тривалий час. До Майдану його сприймали виключно як підприємця.
Перший міф, який для Петра Олексійовича створили піарники, – він вибудував ефективний бізнес, і так само зможе побудувати ефективну державу. Цей стереотип не новий: ним активно користуються у світі у глобальних політичних стратегемах. Це так званий образ “ефективного менеджера” або “чудотворця”. На прикладі чинного президента ми бачили просування кампанії такого “чудотворення” у Вінниці та “ефективної діяльності підприємств Порошенка”, зокрема на прикладі бренду “Рошен”. Хоча кондитерська корпорація – це не головний бізнес Порошенка. Наприклад, він також має потужний вплив на машинобудування країни.
Утім, люди знають про нього лише через кондитерський бізнес, фонтани у Вінниці та діяльність Володимира Гройсмана як мера міста. Насправді, є безліч не менш успішних мерів інших міст, про яких просто не знають через брак потужного піару. Ця стратегема стала головною у створенні іміджу Порошенка як політика”, – повідомила політтехнолог.

Читайте также: Порошенко встретился с семьями украинцев, плененных на Донбассе
“Від початку Петро Порошенко формувався як “радянська людина”. Його образ тримається не на українськості, а на “якісній зовнішній політиці”, образі Гройсмана, “побудові ефективного менеджменту та адмінресурсу” та псевдоякісній зовнішній політиці.
Усі зазначені пункти провальні, робота піарників – перетворювати їх на “перемогу”. Насправді ж, якщо ви спитаєте співробітників “Рошену” чи інших підприємств Петра Олексійовича або людей, які особисто працювали з президентом, вони назвуть його “жлобом” і дадуть ще більш нецензурні оцінки.
Багато українців дізналися про справжні якості гаранта – жадібність та кумівство. Після цього широкий загал зрозумів, що ними править олігарх, а не “ефективний менеджер-управлінець”. Петро Порошенко – бізнесмен, який використовує владу у особистих інтересах. Виходячи з цих принципів роботи і виникло розчарування у Порошенку. Як і з того, що Блок Порошенка від початку не був партією і не мав партійної структури”, – продовжує експерт.
“Образ Порошенка формують і змінюють його іміджмейкери та комунікатори, зокрема, креатури Ложкіна. Найсимптоматичніше у образі Петра Олексійовича те, що він ніколи не зустрічається з людьми на відкритих майданчиках.
Усі заходи, які президент відвідує, навіть спонтанно, перетворюються на закриті: їх модерують так, що звичайним людям із ним складно поспілкуватися. За свідченнями людей, які з Порошенком спілкувалися до 2014 року, він так само спілкується зі звичайними людьми та підлеглими.
Та ж тенденція проявляється і у медіасфері. Якщо щось трапляється, він перекладає вину на інших, наприклад, “це Генеральна прокуратура у всьому винна”, або якась структура. Цю рису характеру президента чудово ілюструє і те, як БПП гіперактивно користується фабрикою ботів.
Про Порошенка говорять, що він гостро сприймає критику у свою сторону, навіть у соцмережах. Мені така інформація здається неправдивою: із нашим покриттям інтернету на території країни соцмережі не мають суттєвого впливу на громадську думку. Значно більше впливають телеканали та потужні ЗМІ. Критика у Faebook одного блогера, якщо вона не йде далі на телебачення, не має вагомого впливу”, – підсумувала Катерина Одарченко.
Нагадаємо, у червні в одному з видань було опубліковане дослідження про діяльність “фабрик ботів” правлячої партії БПП. Різні клани з оточення президента користуються власними групами лідерів громадської думки, які “розганяють” через соцмережі необхідну інформацію, або ж намагаються переконати читачів у протилежній від оприлюдненої інформації думці...

Еще по теме

«Офшорний» листопад Порошенка: новий скандал очікує на українців восени

«Офшорний» листопад Порошенка: новий скандал очікує на українців восени

11-06-2016, 14:33
Соцмережі збирають мітинг за відставку Порошенка

Соцмережі збирають мітинг за відставку Порошенка

20-04-2016, 22:14
Порошенко має друзів, але не соратників

Порошенко має друзів, але не соратників

14-04-2016, 12:23
Порошенко в гніві: блогерів та ботів Банкової звільняють після офшорного ск ...

Порошенко в гніві: блогерів та ботів Банкової звільняють після офшорного ск ...

5-04-2016, 20:55
Проти Порошенка у 2016 році готується змова

Проти Порошенка у 2016 році готується змова

12-12-2015, 22:03
Порошенко виділив державні квоти для лобіювання власних цукрових заводів

Порошенко виділив державні квоти для лобіювання власних цукрових заводів

23-10-2015, 21:31
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail