| | За місяць до введення "проахметівської" формули співмешканка голови НКРЕ придбала будинок Зінченка у $2 млн
Социум

За місяць до введення "проахметівської" формули співмешканка голови НКРЕ придбала будинок Зінченка у $2 млн

0
Маєток раніше належав заступнику голови Верховної Ради та співзасновнику телеканалу Інтер Олександру Зінченку. Площа будинку - майже 800 кв.м., ділянка землі - півгектара.В 2004 році офіційно Зінченко сплатив за маєток 250 тисяч доларів. Нині ріелтори оцінюють ринкову вартість подібного житла у півтора-два мільйони доларів. Чотириповерховий маєток - сусідній з будинками екс-міністра палива й енергетики Юрія Бойко та екс-міністром екології Миколи Злочевського.
Офіційно нерухомість оформлена на Лілію Сільченко. Сільченко не має і не мала ніколи бізнесу. Її батьки теж не були підприємцями. Де працює пані Лілія - невідомо. Документарного зв"язку між Ліліяєю Сільченко та Дмитром Вовком - майже немає, однак сусіди Сільченко упізнали фотографію Вовка, а журналісти програми пізно увечері зустріли голову НКРЕКП під будинком Сільченко:
"- А Ви тут проживаєте?
- Ні. В мене є свій приватний час."
Про вірогідні джерела доходу для придбання будинку такої вартості - Дмитро Вовк говорити відмовився.
"- А чим вона займається?
- А це не до мене питання.
- Ну Ви ж її знаєте. Чим вона займається, скажіть, будь ласка.
- Я можу мати приватне життя?
- Можете. А Ви можете нам допомогти зв’язатися з Лілією?
- Дякую Вам, дякую Вам."
Через місяць Нацкомісія міняє формулу ціни на вугілля, яке держава закуповує для теплоелектростанцій. Нова формула отримує назву "Роттердам + доставка". Згідно планам Нацкомісії, вугілля українських виробників купується за ціною палива у нідерландському порті Роттердам ( Південноафриканське або американське вугілля, транспортоване морем до порту). Більше того, до ціни докинули ще й уявну вартість перевезення з Роттердаму до України та перевалку такого вугілля в порту.
Проте Україна не завезла з Роттердаму жодної тони вугілля. Воно потрапляє на українські електростанції із непідконтрольних територій у Луганській та Донецькій областях, а також з Волинської, Львівської та Дніпровської областей. Комісія запропонувала купувати українське вугілля за ціною африканського палива, перевезеного через півсвіту. Відразу після прийняття формули облігації вугільно-енергетичного монополіста компанії ДТЕК Ріната Ахметова зросли на 40%. Гендиректор ДТЕК Максим Тимченко у квітні повідомив, що ці облігації скуповувала інвесткомпанія ICU: "За нашими даними, компанія ICU набувала облігації ДТЕК з випуску 2013 року. Проте ця інформація на сьогоднішній день могла втратити актуальність". Зазначимо, що чинний голова НКРЕКП з 2009 по 2013 працював віце-президентом з корпоративних фінансів у компанії ICU Валерії Гонтаревої.
Нова методика "Роттердам + доставка" лягла в основу всіх інших розрахунків для встановлення тарифів. Експерт Андрій Герус зазначає, що "та ціна із завищенням вона закладена в наш тариф електроенергії і це є власна одна з причин того, чому тарифи ростуть. І якщо та формула не буде змінена, то вони будуть продовжувати рости".
Саме в час прийняття формули «Роттердам + доставка» голова НКРЕКП, Дмитро Вовк, реєструє Мерседес GL 550 2010 р.в., який вартує до 40 тис дол. Продавцем автівки стала - Лілія Сільченко.
Дмитро Вовк не став коментувати нову покупку. Замість відповіді на питання анонсує регламент засідання:
"- А чому Ви сьогодні не на своєму новому Мерседесі?
- Я Вас запрошую сьогодні гарний привід відвідати Комісію. Сьогодні розглядається питання Львівводоканал. Можете побачити як ефективно управляється підприємство."
За останні 3 роки доходи Вовка суттєво знизилися. За 13-й рік задекларував понад мільйон гривень. У 2014, після роботи у московському філіалі компанії Рошен - майже 640 тис грн і 2 млн в російській рублях. За рік роботи в Нацкомісії, Дмитро Вовк майже нічого не заробив. Сума сукупного доходу за 2015 - всього лиш 68 997 грн і 90 копійок. На банківських рахунках за минулий рік трохи більше 1 млн грн. За 2015 - задекларований Infiniti M35 2007 р.в., а в декларації за 2013 рік вказано Mercedes-Benz ML 350 2008 р.в.
Офіційно Дмитро Вовк задекларував 2 земельні ділянки та житловий будинок на 243 кв. м., придбаний 2009 року у селі Зелений Бір. Також задекларовано третину квартири в новобудові Солом’янського району Києва, та квартиру на Печерську, придбану 2014 року. При ринковій ціні квартир з радянським ремонтом у 1200 доларів за квадратний метр, Вовк зумів купити квартиру майже вдвічі дешевше.
bihus.info...

Еще по теме

"Держгідрографія" замовила вугілля за подвійною ціною

15-08-2016, 15:19
Ціна електроенергії в Україні вже на 50% вища, ніж в Європі – експерт

Ціна електроенергії в Україні вже на 50% вища, ніж в Європі – експерт

25-06-2016, 20:09
Облігації ДТЕК, скуплені наближеною до Порошенко компанією, в травні подоро ...

Облігації ДТЕК, скуплені наближеною до Порошенко компанією, в травні подоро ...

2-06-2016, 09:15
Порошенко з 1 липня підвищує тарифи на тепло для українців майже вдвічі

Порошенко з 1 липня підвищує тарифи на тепло для українців майже вдвічі

6-05-2016, 18:20
Куліч увійшов у трійку найбагатших губернаторів країни

Куліч увійшов у трійку найбагатших губернаторів країни

9-04-2016, 17:23
ВАСИЛЬ ВОВК: Лукаш на посаді Міністра Кабінету Міністрів придбала будинок з ...

ВАСИЛЬ ВОВК: Лукаш на посаді Міністра Кабінету Міністрів придбала будинок з ...

26-12-2015, 09:58
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail