| | Про яке розведення сторін домовляються з Путіним
Социум

Про яке розведення сторін домовляються з Путіним

0
Про яке розведення сторін домовляються з Путіним

Про яке розведення сторін домовляються з Путіним
Вже зовсім скоро проект нового документу про розведення сторін на Донбасі може бути погоджений, але він може призвести як до "перемоги" так і до "зради".
Заява посла України у Німеччині Андрія Мельника про те, що у "нормандському форматі" був підготовлений проект нового документу про розведення військ вздовж лінії розмежування на Сході України не є несподіванкою. Переговори ведуть вже давно. Зовсім скоро має відбутися телефонна розмова з президентом Росії Путіним. І якщо новий план влаштує всі сторони, його почнуть реалізовувати.
Варто нагадати, що у липні в Мінську не вдалося погодити документ про розведення сторін і офіційну лінію розмежування. У "ДНР", зокрема Денис Пушилін, звинувачували Київ у саботажі. До цих переговорів і після ситуація в зоні АТО загострювалася. Зрозуміло, що без офіційної лінії розмежування і чіткого розподілення територій, розмови про що точаться ще з лютого 2015-го, відведення важкого озброєння за "Мінськом-2" приречене на провал. Оскільки так чи інакше сторони ведуть локальну війну за ділянки у сірій зоні. І якщо Україна дотримується "Мінська", використовуючи артилерію лише тоді, коли терористи особливо нагліють, то самі бойовики ігнорують всі умови, регулярно використовуючи 122-мм і 152-мм калібр.
Але до чого можуть призвести переговори з Путіним і новий документ?Тут варто говорити про кілька сценаріїв.
Україна збереже ділянки
Читайте также: Розвідка назвала найбільшу загрозу з боку Росії для України
Останнім часом ми дуже багато писали і говорили про тактику ЗСУ. Українська армія робить не просто регулярні вилазки в сіру зону, але і закріплюється на певних ділянках. Так було на Світлодарській дузі, під Докучаєвськом. Нещодавно активніше наші штурмові групи почали діяти поблизу Зайцевого і Микитівки під Горлівкою. Цілком момжливо, що в умовах переговорів наша армія закріплюється у сірій зоні, щоб за новим документом ці шматки території були за нами.
Відбудеться обмін територіями
Якщо подивитися на карту АТО за 23 серпня 2015-го і за останнє наявне число серпня 2016-го, то особливих змін не видно. Хіба в районі Світлодарська. Проте на офіційних картах рідко відображається реальна картина руху.
Варто нагадати, що в липні 2015-го терористи всупереч домовленостям заходили в українські села Желобок і Сокольники на Луганщині. Так само наші військові просувалися вперед на Світлодарській дузі, в районі Молочного, під Докучаєвськом.
Про яке розведення сторін домовляються з Путіним

І можна припустити, що є досить багато шматків територій у сірій зоні, про які ми ще не знаємо, оскільки дана інформація є військовою таємницею. Саме обмін такими шматками і буде складати основу нового документу.
Все закінчиться "зрадою"
Найгірший варіант з усіх можливих. Нова лінія розмежування буде узгоджена і за нею українські військові будуть змушені відійти від нещодавно зайнятих позицій у сірій зоні, а також, наприклад, залишити Авдіївську промзону, оскільки лінія розмежування сьогодні проходить по трасі Донецьк-Костянтинівка, а промка має стратегічне значення для контролювання сполучення між Донецьком і Горлівкою.
Про яке розведення сторін домовляються з Путіним

Додають аргументів даній теорій, як в принципі і попередній про обмін територіями, вчорашні слова Пушиліна, що "Л-ДНР" потрібно готуватися до збільшення територій. У випадку "зради", теоретично, Росія може піти на певні поступки у питанні виборів на Донбасі під контролем міжнародних та українських спостерігачів. Але це лише теорія.
Ніякого розведення не буде
Читайте также: Россия запустила новый фейк о Донбассе
Як відомо, Україна та Росія дещо по-різному розуміють і зміст Мінських і можливе розведення сторін, про що писалося уже дуже багато. Отже, найбільш імовірний варіант - ніякого реального розведення сторін просто не буде, а відповідний документ, якщо і буде узгоджений остаточно, залишиться лише папірцем. Як це власне і відбувається з Мінськими угодами.
Для чого все це робиться
Всі ці переговори є частиною плану з припинення війни на Донбасі. Зрозуміло, що без узгодження офіційної лінії розмежування припинення війни неможливе. А узгодити її не так просто, оскільки кожна сторона має території, які носять стратегічне значення. Наступним кроком після припинення військових дій має стати встановлення Україною контролю над російсько-українським кордоном на Донбасі. Вже після цього мають пройти вибори. Але російська сторона та терористи наполягають на тому, що спочатку мають відбутися вибори, а вже потім будуть узгодження питання державного кордону. Так чи інакше домовленості, які можуть бути досягнуті зовсім скоро, стануть або відправною точкою до "заморозки" військових дій, або до їхнього поновлення.
За матеріалами Depo.ua...

Еще по теме

Путін офіційно дозволив

Путін офіційно дозволив "Л-ДНР" повернути важке озброєння та танки на пер ...

5-08-2016, 10:43
Война и переговоры по Донбассу: три плохих и тревожных сигнала для Украины

Война и переговоры по Донбассу: три плохих и тревожных сигнала для Украины

2-07-2016, 20:05
Мінський процес: ситуація зависла

Мінський процес: ситуація зависла

30-06-2016, 20:57
Савченко висловилась щодо виборів на Донбасі

Савченко висловилась щодо виборів на Донбасі

8-06-2016, 19:22
ТУРЧИНОВ ЗАПРОПОНУВАВ ЧУДОВИЙ ВАРІАНТ ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ НА ДОНБАСІ

ТУРЧИНОВ ЗАПРОПОНУВАВ ЧУДОВИЙ ВАРІАНТ ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ НА ДОНБАСІ

4-03-2016, 16:18
Не за будь-яку ціну: Любомир Гузар назвав умову миру на Донбасі

Не за будь-яку ціну: Любомир Гузар назвав умову миру на Донбасі

24-01-2016, 11:06
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail