| | "ќт € зараза така" - €к суд€ть Ќелю Ўтепу
—оциум

"ќт € зараза така" - €к суд€ть Ќелю Ўтепу

0
\"ќт € зараза така\" - €к суд€ть Ќелю Ўтепу

"ќт € зараза така" - €к суд€ть Ќелю Ўтепу
—удову залу в ’арков≥, де слухають справу Ќел≥ Ўтепи, охорон€ють б≥йц≥ у масках ≥ з автоматами. “их, хто входить, перев≥р€ють металошукачем.
” сам≥й к≥мнат≥ охорона вже без масок ≥ лише з п≥столетами. ѕо черз≥ вартують скл€ну вигородку, де перебуваЇ п≥дсудна. ≤ коли вона жестами питаЇ в одного з хлопц≥в, котра година, той спершу дивитьс€ на командира ≥ в≥дпов≥даЇ т≥льки п≥сл€ ствердного кивка.
 олишнього мера —ловТ€нська суд€ть за особливо т€жк≥ злочини - пос€ганн€ на територ≥альну ц≥л≥сн≥сть ”крањни ≥ тероризм. ѓй загрожуЇ дов≥чне увТ€зненн€.
“арута на звТ€зку
"я чую голос “арути!" Ц рад≥сно вигукуЇ Ќел€ Ўтепа, поки судов≥ техн≥ки намагаютьс€ налагодити звук. Ќа онлайн-звТ€зку ≥з районним судом ’аркова екс-губернатор ƒонецькоњ област≥, св≥док з боку захисту.
„итайте также: Ёкс-мэру —лав€нска Ќеле Ўтепе продлили арест до 22 июл€
« р≥зних причин допит —ерг≥€ “арути к≥лька раз≥в в≥дкладали, ≥ його св≥дчень п≥дсудна чекаЇ з особливим хвилюванн€м.
ƒл€ захисту надзвичайно важлив≥ спогади пана “арути про под≥њ весни 2014 року у —ловТ€нську - Ќел€ Ўтепа розраховуЇ, що вони њњ виправдають. ¬она стверджуЇ: тод≥шн≥й оч≥льник ƒонеччини фактично дав њй карт-бланш на сп≥впрацю з сепаратистами.
я радив, щоб вона йшла, заспокоювала тих, хто захопив буд≥вл≥, робила все, щоб запоб≥гти кровопролиттю у —ловТ€нську—ерг≥й “арута, колишн≥й голова ƒонецькоњ ќƒј
" оли бойовики наставили зброю на моњх онук≥в, нев≥стка зателефонувала “арут≥, ≥ в≥н сказав: "’ай говорить, що вони вимагають. ј коли зак≥нчитьс€ все, € скажу, що вона не винувата", - каже пан≥ Ўтепа. ћова йшла про ≥нтервТю рос≥йським «ћ≤ ≥ публ≥чн≥ за€ви та виступи, додаЇ вона.
12 кв≥тн€ у —ловТ€нську сепаратисти захопили м≥ський в≥дд≥л м≥л≥ц≥њ та —Ѕ”. ¬ той день, пригадуЇ Ќел€ Ўтепа, њњ в м≥ст≥ не було. ≤ вказ≥вку Ц повертатис€ ≥ вжити заход≥в Ц вона отримала саме в≥д голови ќƒј. ÷е п≥дтверджуЇ —ерг≥й “арута: "я радив, щоб вона йшла, сп≥лкувалась, заспокоювала тих, хто захопив буд≥вл≥, робила все можливе, щоб запоб≥гти кровопролиттю у —ловТ€нську".
ѕоки адвокат ≥ прокурори ставл€ть запитанн€ св≥дков≥, Ќел€ Ўтепа у скл€н≥й кл≥тц≥ не с≥даЇ ан≥ на мить. ¬она нервово смикаЇ сукню ≥ не зводить очей з екрану, хоча на ньому майже н≥чого не видно.
"ћен≥ сказали, що дуже агресивний натовп вимагаЇ в≥д нењ дати ≥нтервТю рос≥йському виданню ≥ €кщо вона це зробить, вони в≥дпуст€ть заручник≥в. я сказав, €кщо людей в≥дпуст€ть ≥ зв≥льн€ть буд≥вл≥, - вона може п≥ти на це заради пор€тунку тих, хто там захоплений. ј € п≥дтверджу цей факт", - чути голос —ерг≥€ “арути.
\"ќт € зараза така\" - €к суд€ть Ќелю Ўтепу
—праву слухаЇ „ервонозаводський районний суд ’аркова
"ƒ€кую, —ерг≥ю ќлекс≥йовичу!" - кричить п≥дсудна, коли допит завершено. ¬она з тр≥умфом дивитьс€ на судд≥в, наче справд≥ розраховуЇ, що њњ зараз зв≥льн€ть. јле зас≥данн€ продовжуЇтьс€, адвокат монотонно зачитуЇ клопотанн€, ≥ пан≥ Ўтепа знесилено с≥даЇ на лаву й заплющуЇ оч≥.
- ¬ам погано? Ц моментально реагуЇ судд€, що головуЇ.
- ўось нудитьЕ
- ћоже, швидку?
- Ќ≥, водички.
ќхоронець приносить скл€нку води, просуваЇ через спец≥альне в≥конечко.
„итайте также: —лав€нские ватники под присмотром ќппоблока пытались выехать на поддержку Ўтепы
- ѕийте, не б≥йтесь, - коментуЇ судд€. Ц ÷е ми купуЇмо спец≥альноЕ
"Ќенафарбована й ненакручена"
Ќел€ Ўтепа швидко оговтуЇтьс€. ¬≥дома ексцентричною повед≥нкою, вона в притаманн≥й њй манер≥ Ц щир≥й ≥ невимушен≥й - коментуЇ те, що виголошуЇтьс€ в суд≥. „ас в≥д часу судд€ з докором обриваЇ њњ: "Ќел€ ≤гор≥вна, ви ж серйозна ж≥нкаЕ", але не так суворо, ≥ п≥дсудну це не зупин€Ї.
Ќав≥що ви сказали, що в мене двох зуб≥в немаЇ?Ќел€ Ўтепа
- ўо-що там про ѕут≥на було? Ц питаЇ вона в судд≥, €кий зачитуЇ стенограми њњ публ≥чних виступ≥в. “ой гортаЇ стор≥нки назад, знаходить потр≥бне м≥сце.
- ¬и йому д€кували.
- ќт € зараза така! Ц визнаЇ пан≥ Ўтепа.
- ¬аша честь, прошу закликати до пор€дкуЕ - втручаЇтьс€ прокурор.
- “ак розстр≥л€йте мене, розстр≥л€йте! Ц вигукуЇ п≥дсудна.
«а к≥лька хвилин судд€ доходить до майнового стану звинувачуваноњ, перераховуЇ њњ автомоб≥л≥.
- —к≥льки-ск≥льки? „отири? ј ну, €к≥ ж? Ц пан≥ Ўтепа знов, попри процедуру, звертаЇтьс€ до судд≥.
- "“ойота Ћенд  рузер", "ѕежо", "Ўкода"Е
- ј, ну це вс≥, що були в мене за весь час. я њх давно продала, залишилась т≥льки "Ўкода". “ак у мене ≥ «≤Ћ був! „ому вони про нього не згадали? ƒ€кую, хоч л≥така мен≥ не приписали.
ѕ≥д час оголошенн€ дов≥дки про стан здоровТ€, кокетливо бентежитьс€: "Ќав≥що ви сказали, що в мене двох зуб≥в немаЇ? ”т≥м, гаразд. я сама про це говорила Ц мен≥ њх бойовики вибили".
\"ќт € зараза така\" - €к суд€ть Ќелю Ўтепу
ћер —ловТ€нська Ќел€ Ўтепа п≥д час надзвичайного зТњзду ѕарт≥њ рег≥он≥в у ƒонецьку в кв≥тн≥ 2014 року
ƒва роки сл≥дства й судових розгл€д≥в Ќел€ Ўтепа провела за іратами у харк≥вському —≤«ќ. ¬она дуже схудла, уважно стежить за зовн≥шн≥м вигл€дом. яскравий мак≥€ж, оздоблен≥ золотом сукн≥, обовТ€зково зач≥ска й п≥дбори.
ѕ≥д час зас≥данн€ з њњ черевика в≥дриваЇтьс€ бантик, ≥ вона в≥дверто сумуЇ й голосно скаржитьс€ хлопц€м з охорони.
Ќа одному з попередн≥х зас≥дань вона переконувала судд≥в: "як € могла давати ≥нтервТю у спортивному костюм≥, ненафарбована, ненакручена?!" …детьс€ про в≥деозапис рос≥йських LifeNews ≥ " омсомольской правды", де Ќел€ Ўтепа говорила про п≥дтримку ѕут≥на, створенн€ автоном≥њ на —ход≥ ≥ перех≥д п≥д юрисдикц≥ю –‘.
ƒл€ колишнього мера —ловТ€нська њњ непрезентабельний вигл€д - це безперечний доказ того, що њњ змусили говорити п≥д дулом автомата.
"¬се йде, €к маЇ бути"
Ќелю Ўтепу звинувачують за двома статт€ми  рим≥нального кодексу: пос€ганн€ на територ≥альну ц≥л≥сн≥сть ”крањни, €ке призвело до загибел≥ людей, ≥ створенн€ терористичноњ групи.
"ѕочинаючи ≥з 12 кв≥тн€ 2014 року, користуючись нестаб≥льною ситуац≥Їю в держав≥Е Ўтепа навмисно не вжила вс≥х можливих заход≥в щодо забезпеченн€ належноњ життЇд≥€льност≥ м≥ста Е проте спри€ла створенню та д≥€льност≥ терористичних груп шл€хом забезпеченн€ умов дл€ њх створенн€ ≥ д≥€льност≥", - йдетьс€ в обвинувальному акт≥, оголошеному в суд≥.
«винуваченн€ напол€гаЇ, що д≥њ або безд≥€льн≥сть п≥дсудноњ спри€ли захопленню м≥ста.
«винувачувальний акт написаний у дус≥ шк≥льного твору. ¬≥льний виклад на темуƒмитро ћарченко, адвокат Ќел≥ Ўтепи
«а час перебуванн€ м≥ста п≥д контролем сепаратист≥в Ц в≥д 12 кв≥тн€ до 5 липн€ Ц у —ловТ€нську загинули 117 людей: в≥д вогнепальних, осколкових ≥ ножових поранень. —писок загиблих прокурори зачитували по≥менно.
” ньому були ≥мена депутата √орл≥вськоњ м≥ськради ¬олодимира –ибака й член≥в ек≥паж≥в збитих над —ловТ€нськом л≥така й вертольота.
јдвокат Ќел≥ Ўтепи не вважаЇ звинуваченн€ доведеним.
"«винувачувальний акт написаний у дус≥ шк≥льного твору. ¬≥льний виклад на тему. якщо людину звинувачують у злочин≥, то дал≥ маЇ бути: "що п≥дтверджуЇтьс€ тим-то ≥ тим-то". “ут ми цього не бачимо, - сказав ¬¬— ”крањна ƒмитро ћарченко, новий захисник Ќел≥ Ўтепи. - ”с≥ наш≥ св≥дки п≥дтвердили, що все, що вона говорила, коли перебувала в полон≥ Ц њњ змусили сказати, погрожуючи зброЇю".
«ахисник новий Ц так само €к ≥ судд€, що головуЇ.
ѕопереднього суддю, ƒениса „удовського, зв≥льнили за законом про люстрац≥ю, коли вже була розгл€нута значна частина справи. ¬≥ктор ™жов, €к≥й зам≥нив його в кр≥сл≥ голови, Ц земл€к Ќел≥ Ўтепи, з ƒонеччини. « новим складом суду матер≥али провадженн€ почали розгл€дати з самого початку, наново опитувати св≥дк≥в та вивчати висновки експерт≥в.
"ѕоки що все йде, €к маЇ бути", - коментуЇ х≥д судового слуханн€ адвокат, але в≥дмовл€Їтьс€ прогнозувати вирок ≥ тривал≥сть розгл€ду.
—уд маЇ вивчити ще два томи документ≥в, в≥деозаписи ≥ допитати 30 св≥дк≥в з боку захисту.
Ќаступне зас≥данн€ призначене на 13 вересн€. ÷ього дн€ Ќел≥ Ўтеп≥ виповнитьс€ 54 роки.
bbc.com...

≈ще по теме

—уд залишив Ўтепу п≥д вартою до 7 лютого

—уд залишив Ўтепу п≥д вартою до 7 лютого

21-01-2016, 17:16
Ќел€ Ўтепа сложила полномочи€ мэра —лав€нска

Ќел€ Ўтепа сложила полномочи€ мэра —лав€нска

18-04-2014, 09:29
Ќел€ Ўтепа рассказала, что террористы вооружали жителей —лав€нска в местной ...

Ќел€ Ўтепа рассказала, что террористы вооружали жителей —лав€нска в местной ...

16-04-2014, 11:07
Ќел€ Ўтепа рассказывает, что симулировала поддержку террористов, потому что ...

Ќел€ Ўтепа рассказывает, что симулировала поддержку террористов, потому что ...

16-04-2014, 10:30
ћэр —лав€нска Ќел€ Ўтепа объ€вила в городе чрезвычайную ситуацию

ћэр —лав€нска Ќел€ Ўтепа объ€вила в городе чрезвычайную ситуацию

16-04-2014, 09:52
ћэр —лав€нска испугалась антитеррористической операции

ћэр —лав€нска испугалась антитеррористической операции

15-04-2014, 15:08
—оциум

–едактор раздела —оциум
Ќаписать на e-mail