| | Як українці не «пролетіли» у Парижі
Социум

Як українці не «пролетіли» у Парижі

Завершилась виставка українського дизайну та арту на паризькому Тижні Дизайну, передает "Політика і культура".
Як українці не «пролетіли» у Парижі

Все буває вперше. Особливо приємно, коли Україна вперше виходить на міжнародну арену в новій сфері. Вперше українські дизайнери і художники стали офіційними учасниками найбільшого форуму дизайну Paris Design Weeek, який щорічно збирає тисячі кращих з кращих з усього світу, перетворюючи французьку столицю в територію “високого дизайну”.
Отже, в Українському культурному центрі в Парижі нещодавно завершилася виставка “Польоти уві сні та наяву”, що об’єднала український дизайн і сучасне мистецтво. Вперше історичний особняк, що належав раніше Алену Делону, а тепер в ньому розташований культурний центр України, перетворився в простір мультимедійної виставки. Тему польотів, натхнення і фантазії куратори Ольга Богданова і Анастасія Білецька втілили за допомогою дивовижною кераміки від Олесі Дворак-Галік, м’яких скульптур-комет Ольги Радіонової, стола, що відкидає тінь, як від крила літака SPAD дизайнера Нікіти Власова, антигравітаційної “кухні майбутнього” Анни Абдураїмовим і Дмитра Алілуєва з “літаючими” тарілками, “повітряних” акварельних шпалер Євгена Литвиненка, світильників призера головного конкурсу дизайнерів Red Dot Катерини Соколової, які, до речі, зроблені французькою маркою, вже відомої в світі українською дизайнеркою Машею Рева, оригінальними столами від WOO, світильниками-магнитами тощо.
Як українці не «пролетіли» у Парижі

На думку відвідувачів, серед яких і журналісти, які щорічно відвідують кращі світові виставки дизайну, проект показав актуальність мислення українських авторів, що відкриває чудові перспективи. Приміром, організатори Тижню Дизайну серед двох десятків найцікавіших робіт, представлених цього року, виділили дві українських. А взагалі парижанам виявилася близькою тема виставки: витончене поєднання дизайну з мистецтвом, оригінальні об’єкти, наповнені емоціями авторів, відчуття свободи польоту та мрії наяву – все це так по-французьки…
Ця подія, яка відбулася за підтримки посольства України у Франції, стала одним з важливих проектів, які проходять в Європі за участю української культурної громади. І, до речі, днями відкривається Bologna Design Week (Італія), де також беруть участь українські дизайнери: вже вдруге вони представлять сучасний предметний дизайн, кераміку та аксесуари в рамках цієї міжнародної події. Українська експозиція має гучну та ємку назву – Collaboration_UА. Ця назва відповідає меті проекту – об’єднання зусиль українських дизайнерів та виробників задля просування креативного сектору економіки України на зовнішньому ринку.
Концепція та назва української виставки «ПОЛЬОТИ УВІ СНІ ТА НАЯВУ» вельми символічна. Цей проект мав зокрема продемонструвати, що мрії та талант здатні втілитись в реальність. З оглядом на українське мистецтво, яке не має державної підтримки, це справді робити подеколи дуже нелегко. Утім, результат оцінили всі, не виключаючи держпосадовців.
Як українці не «пролетіли» у Парижі

Посол України у Франції Олег Шамшур:
– Це дуже цікавий проект, як раз такий, що я хотів би бачити в Українскьому культурному центрі. І я певен, зі мною погодиться багато хто: це саме те, що насправді потрібно демонструвати на цьому українському культурному майданчику у Парижі.
Українське традициійне мистецтво вже скрізь добре знають, а тепер треба показувати, що ми є сучасними та відчуваємо світовий контекст.
Адже коли виставляються молоді сучасні митці, які вживають зрозумілу для Європи та світу універсальну мову, це набагато швидше і краще сприймається західним глядачем і встановлюється необхідний контакт.
Я б дуже хотів, щоб подібні виставки продовжувалися у цій будівлі, дуже приємно було познайомитися з учасниками проекту, які всі є талановитими та креативними особистостями. Завдяки цій виставці та участі у паризькому Тижні Дизайну багато французів “відкрили” для себе і український дизайн, і Український культурний центр, розташований в такому цікавому місці та відомій історичній будівлі. Впевнений, що є безліч цікавих художників та авторів з інших культурних сфер, які можуть наповнити цей простір гідними, яскравими, помітними навіть у Парижі, багатому на культурне життя, проектами. На жаль, ми не маємо достатньої матеріальної бази на самостійну організацію таких виставок, але відкриті цікавим пропозиціям.
Отже, виставку було реалізавано завдяки підтримці Фонду культурної дипломатії UART та “Комітету економістів України”
Як українці не «пролетіли» у Парижі

Андрій Новак, голова “Комітету економістів України”, партнер проекту:
– Ми вперше підтримуємо подібний мистецький проект, і це виявилось дуже важливим та цікавим досвідом. З одного боку, шкода, що без підтримки держави багато культурних ініціатив, які є такими важливими для іміджу України за кордоном, залишаються нездійсненими. Але це ж нормальна світова практика, коли немистецькі організації та інітитуції допомогають мистецтву. І це для нас був як раз такий випадок.
Зараз ми маємо змогу пишатися тим, що завдяки “Комітету економістів” українській дизайн та арт помітили у Парижі, а в Українському культурному центрі відбувся резонансний проект.
Оксана Шевченко...

Еще по теме

У школах вивчатимуть радянську окупацію України

У школах вивчатимуть радянську окупацію України

19-08-2016, 12:49
У школах вивчатимуть радянську окупацію України

У школах вивчатимуть радянську окупацію України

19-08-2016, 12:49
Білецький обурений заявою Пашинського про агентів ФСБ серед націоналістів

Білецький обурений заявою Пашинського про агентів ФСБ серед націоналістів

25-03-2016, 20:10
FreeSavchenko: У Парижі вимагали ембарго на російську нафту та блокування S ...

FreeSavchenko: У Парижі вимагали ембарго на російську нафту та блокування S ...

9-03-2016, 10:00
Французьких журналістів обурило, що Порошенко прирівняв теракти в Парижі до ...

Французьких журналістів обурило, що Порошенко прирівняв теракти в Парижі до ...

1-12-2015, 09:23
Теракти в Парижі: Саакашвілі розповів, що потрібно робити Україні

Теракти в Парижі: Саакашвілі розповів, що потрібно робити Україні

15-11-2015, 11:05
Социум

Редактор раздела Социум
Написать на e-mail